Skocz do zawartości

Zdjęcie

Traktor FORD 8210 Opinie użytkowników

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:36

Witam zamierzam kupić Forda 8210 i chciałbym się coś o tych ciągnikach dowiedzieć ten jest w kwadratowej kabinie myslę że jakiś 85-87 rok cena 25 tyś opony prawie nowe ogólnie suchy .Prosiłbym użytkowników takich maszyn o jakięś opinie na temat tego ciągnika i jakie są słabe strony tej maszyny z góry dzięki.Gdzie w tym traktorze włącza się przedni napęd

Edytowany przez tomparkiet, 12 listopad 2014 - 20:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Traktor FORD 8210 Opinie użytkowników Dzisiaj, 17:04
  •  

#2 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 13 listopad 2014 - 07:05

Napęd włącza się klawiszem przy kierownicy z lewej strony zapala się dioda w tym klawiszu .(sterowanie elektryczne i hydrauliczne prąd odcina olej )Ciągnika tak owego nie posiadam .ale znajomy ma to wiem co to jest .Sprawdz hydraulikę czy jest silna najlepiej ciśnienie na gniazdach na zimnym i na gorącym oleju .Ciągnik wygodny dość dobrze prowadzi się po wyboistych drogach .sprawdz  olej w skrzyni i czy skrzynia jest cicha i nie była rozbierana (A piekielny wzmacniacz momentu )czy działa To szukasz mark II czy już III z białymi błotnikami .Daj link to zobaczę to cudo z Fotki 

#3 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 18:02

z tego co patrzyłem na www.tractoor.pl to raczej jest mark II bo mark III jedzie 36 km/h a jak tym jechałem na maksa to nie wiem czy 30 km/h było przecież II i III mają białe błotniki były tam jakies przełączniki po lewej stronie kierownicy i jak się jeden włączyło to się zapalił jakiś chyba żółw na desce i jeszcze jedno trochę mgiełka z odmy leci to chyba zły znak ale u mnie dużo by nie robił to może w prasie trochę pochodzi 

#4 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 13 listopad 2014 - 20:16

W mark II żółw ma włącznik w podłodze miedzy sprzęgłem a hamulcem .Ciągnik tani ale części to są drogie .No dymek z odmy to wiesz wedle uznania .a ten drugi klawisz to od wskażnika paliwa dolny czy górny zbiornik pokazuje paliwko .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share diuk1975

diuk1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2015 - 00:55

Witam. Kupiłeś tego Forda? posiadam takie cudo już parę lat i jest w mojej okolicy kilka podobnych tak więc coś o nim mogę napisać.

#6 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 luty 2015 - 09:14

Witam kupiłem go jak będę miał trochę czasu to wstawie fotki ogólnie ok tylko 1 i 3 wchodzi ale jak się rusza to zgrzyta i wyskakuje trzeba te biegi mocno wbijać i trochę wajchę przytrzymywać i jak się przytrzyma to już załapie i jedzie.Ostatnio zaczoł mi się zapowietrzać jak stoi zimny to jak zapali  to pochodzi trochę i się zapowietrzy odpowietrzę go i już chodzi normalnie dumam filtry wymienić tylko nie wiem czy ten pod kabiną też się wymienia bo cały zardzewiały jakby od nowości nie był wymieniany.Trochę mnie spalanie przeraża jak go kupiłem to na dwie godziny jazdy około 60 km cały czas pedał w podłodze spalił około 25 litrów jachałem samym ciągnikiem według mnie trochę dużo ale może 6 musi tyle wziąść a twój ile tak mniej więcej na godzinę np w prasie pali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share diuk1975

diuk1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2015 - 15:57

Witam.To,że Ci spalił 25l na 2h to nie jest dużo bo jego norma tak się waha 12-15l. i nie patrz na to czy na pusto czy pod obciążeniem ten typ tak ma (jak john deere swoje musi wziąść). U mnie w pługu overum 4x45 na normalnej ziemi bierze ok 14-15l na 1ha ale na rędzinie(marglu) w tym roku spalił ok 30 l na ha (3 polowa-blokada-pedał podłoga-ok. 30 cm głębokości i zaje....sta góra),pocieszam się tym że sąsiad orał c 360  jednym pługiem (dwa odkręcił) i spalił sporo więcej. Co do filtrów to lepiej powymieniaj wszystkie koszt nie jest taki wielki a mogą być zapchane. Ogólnie bardzo mocny i trwały sprzęt  mam go ok 5 lat i tylko oleje i filtry wymieniam. Miał być fiat  f 130 a trafił mi się ford i nie żałuje wyboru