Skocz do zawartości

Zdjęcie

CASE INTERNATIONAL ciezko pali

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 17:02

witam mam problem z zapalaniem w moim ciagniku.... kupiłem go z 2 miesiace temu ii teraz jak jest troszke zimniej to juz ciezko pali trzeba długo krecić aaa jak było -5 stopni to paliłem go na zaciąg....

ale palenie na zaciag to wyglada tak aby go tylko przełamac i odrazu zapala..... dziwne jak dla mnie .... zawsze trzeba dłuzej ciagnac jak np paliwo zchodzi...

sprawdzalem swiece zarową ii grzeje.. wymieniałaem przewody paliwowe na nowe i tez to samo.... wymieniłem tez te przewody co łączą wtryskiwacze.... i tez nic nie pompogło...

dodam ze nie mam pompki paliwowej.. poprostu jej nie ma.. i nie wiem moze musze ja zamontowac moze to pomoze.....

AA moze to problem czegos innego..??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CASE INTERNATIONAL ciezko pali Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share arturekk

arturekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 17:50

WTRYSKI .POMPA  a nawet paliwo  filtr raczej zmieniłeś ale zwróć uwagę czy nie zaciąga powietrza może jakiś oring przy filtrze trochę  powietrza przez noc pociągnie  i kiszka a gdy zimniej to wężyki wszelakie elementy gumowe sa bardziej twarde trochę się kurcza i tak się może dziać  jak to nie pomoże to zacznij od wtrysków a potem pompę  

#3 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 17:53

aa jak bym zamontował pompke i podpompowywac przed zapalaniem>>?  uroatowało by to sytuacje nawet gdyby wtryski były wadliwe??

#4 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 16 listopad 2014 - 10:28

Napisz jaki to model? Gdy temperatura jest na plusie pali normalnie? Warto zamontować grzałkę płynu, silnik będzie zapał jak w lato, aku mniej sie zużyje itd.

#5 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 11:36

Case international 885xl... 1990r.. sprawdzalem swiece zarowe ii jest ok... grzeje do czeronosci cała....

naaa minusie to musze odpalać na zaciąg.... chyba ze wyjątek ze zapali ale szkoda akumulatora.. aa jak jest np w nocy 2-3 stopnie na plusie too jak postoi przez noc w grazu too rano juz ciezko pali tzn z 10 sekund trzeba krecic zeby zają sie......  

aa jak pale go na zaciąg to wystarczy aby go przełamac ii  juz chodzi.....

tyle ze podczas gdy zapalam go na zaciag to  wrzucam 4 bieg szosowy  puszczam sprzegło i ciagnik nie stawia oporu..( hydrauliczna skrzynia jakas??) dopiero stacyjkle przekrece tak jak bym zapalał w pozycje rozruchowa i wtedy zapala.... odrazu...

#6 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 12:27

http://allegro.pl/gr...4766892214.html Taką grzałkę wkręca się nad rozrusznikiem zamiast korka, możesz pokombinować i spróbować założyć grzałkę np. od Ursusa 4514 lub od zmywarki na wąż od chłodnicy. Podłączysz na 20-30 min, zależy jak jest zimno i ciągnik powinien palić bez problemu.

#7 Share arturekk

arturekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 13:46

do mojej teleskopówki kupiłem grzałkę z pompką wpinaną do wężyka od nagrzewnicy grzałka do 50 stopni i się wyłącza utrzymując temperaturę nie pamiętam uile to kosztowało ale jest git nastawiam na godzine ,przychpodze silniczek cały ciepły odpala jak latem od pierwszego kopa ale i tak trzeba ze 10 min pobierdziec by olej się rozgrzał

#8 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 16:03

ja miałem takie objawy i okazało się że w pompce zasilającej tej co ma dzyndzel do p odpompowywania ręcznego, w środku zaworek wypadł z gniazda, ty piszesz ze jej wcale nie ma, więc kup nową koszt ok 100zł załuz  i problem minie, 

http://allegro.pl/gr...4766892214.html Taką grzałkę wkręca się nad rozrusznikiem zamiast korka, możesz pokombinować i spróbować założyć grzałkę np. od Ursusa 4514 lub od zmywarki na wąż od chłodnicy. Podłączysz na 20-30 min, zależy jak jest zimno i ciągnik powinien palić bez problemu.

dobra rzecz , ale drogie , za te pieniądze wolał bym zainwestować w prostownik z rozruchem

#9 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 23:55

Witaj .

Trochę poszukałem, i jeśli masz bak pod kabiną to musisz mieć pompkę do paliwa .

Podam ci kilka linków  .

Są tam katalogi do Case ih poszukaj swój model i sprawdź .

Ja szukałem i jest model taki jak twój tylko rocznik się nie zgadza .

Ja ma dwa starsze modele z 83 roku tj. 733 i 956 xl

https://ngpc.cnh.com...50f5f&locale=pl

https://ngpc.cnh.com...50f5f&locale=pl

Daj znaka  

#10 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 10:36

case 1.jpg
Przenieś do galerii case 1.jpg
Przenieś do galerii witam. Rozmawiałem z gosciem od którego kupiłem ciągnik ii mowił ze on ma pompke paliwową wbudowaną w pompę paliwa i nie da sie podpompowac.. chyba ze by załozyc inna jakas gdzies na przewodach...

dodam zdjecie całego układu paliwowego z mojego ciągnika...

tam co jest napisane 1 tj zasilanie z baku.. zwykły przewód który jest podłączony na dnie baku

Edytowany przez bandit1945, 06 grudzień 2014 - 10:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2014 - 10:48

skoro na zciąg odpala od razu to raczej w układzie zasilania paliwem nie ma co szukac... poszukaj lepiej w elektryce...

ja miałem tak kiedys w 914 , jak tylko temperatura spadła poniżej zera to nie chciała palić... kręciła dymem waliła i nic...  a okazło się że ma delikatne zwarcie rozrusznik i nie ma obrotów niby kręcił ale jednak to nie było to.., wymieniłem rozrusznik i teraz jak było -10 to paliła bez grzania... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#12 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 16:44

pokarz fotki drugiej strony ciągnika, wtedy ci coś podpowiem 

#13 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 16:49

z drugiej strony jest bak i filtr olejowy ii tyle... zadnych przewodów nie ma paliwowych a nie nic

#14 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 16:51

zobacz w górnej części bliżej kabiny , czy niema zaślepki wstawionej na dwie 6 śrubki 

#15 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:25

suzuki nie wprowadzaj w błąd jak nie masz takiego ciągnika, na zdjęciu widać że tu jest pompa Bosch VE i ona nie potrzebuje pompki zasilającej i na pewno nie ma jej z prawej strony. Taka pompka powinna być przy filtrach http://allegro.pl/po...4851710231.html

#16 Share Tomi1605

Tomi1605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:02

CASE INTERNATIONAL ciezko pali Witam mam identyczny problem jak kolega.Mam Case 1255xl 83r. 10.000mtg od 3lat. Zamontowana już przez Niemca orginalna grzałka silnika.Po podgrzaniu silnika kręci,ale nie zapala.Akumulator jest nowy.Mechanik stwierdził,że przyczyną jest rozrusznik i zalecił wymianę na szybko obrotowy. Już go zamówiłem.Mam nadzieje,że ta diagnoza jest trafna i będzie palił na strzał jak wcześniej.Jak go zamontuje to napiszę,czy jest ok!,czy nie.Pozdrawiam

#17 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:12

CASE INTERNATIONAL ciezko pali Konoecznie daj odpowiedz po zmianiee rozrusznika czy pomoze cos. Aa ile taki rozrusznik kosztuje?
Aa mowisz ze ta grzalka nic nie pomaga? Czyli to nie wina wtryskow a nie silnika. Ja gadalem z mechanikiem i mowil ze jak w rozruszniku beda wyribione tulejki to tez bedzie taki problem z zaoalaniem bo gubi prad i nie ma tej sily rozruchowrj...

#18 Share Tomi1605

Tomi1605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:59

CASE INTERNATIONAL ciezko pali Cześć kolego ten rozrusznik litewskiej firmy jubana,a nie chinol kosztuje razem z przesyłką 370zl. Zamówiłem go na allegro w sklepie internetowym Mizar. Dają na niego 2lata gwarancji to nie taka zła cena bo w serwisie żądali 588zl netto za jakiś czeski. Co do tej grzałki to w zeszła zimę palił po podgrzaniu na strzała,a w tym roku coś mu odwalilo. Jak go dostane i zamontuje i temp. będzie tak z -5 lub wiecej to wtedy zobaczę czy mechanik miał rację?Pozdrawiam

#19 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 06:54

CASE INTERNATIONAL ciezko pali Ok dzieki za odpiwiedz. Too teraz czekamy mrozów. Ja dzisiaj swoj wykrece i jak bedzie pasowal to zaloze mu z fenda ten szybko rozruchowy. Sasiad ma nie pitrzebny wiec na probe zaloze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Parcho1988

Parcho1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 17:56

Mój 743xl też ciężko pali w zimne dni, ale mam już na niego sposób, jeżeli temperatura spada poniżej 0, A więc podgrzewam tą spiralę co jest w dolocie powietrza tak ok 20s, to coś co jest do gaszenia wduszam do połowy i zaczynam kręcić, odpala za raz ale tylko na dwa gary, pochodzi parę sekund i wciskam ten od gaszenia do końca. Taki mam sposób. sprawdzony był gdy temperatura spadła do -10 w tym miesiącu. 

Dodaj odpowiedź