Skocz do zawartości

Zdjęcie

TOLMET - agregat uprawowo - siewny talerzowy Tytan

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelo24

pawelo24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 15:46

Witam.

Poszukuje informacji i opinii na temat brony talerzowej/kompaktowej firmy TolMet, konkretnie model Tytan.

Czy ktoś posiada taki sprzęt? Jakie są wrażenia z pracy tym narzędziem?

każda informacja ile widziana ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TOLMET - agregat uprawowo - siewny talerzowy Tytan Dzisiaj, 02:24
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 18:40

Ojciec w tym roku robił 2,5m po burakach (początek listopada, agregat był pożyczony) forterra 104KM i 300kg z przodu. 

Powiem tak zacząłem szukać agregatu talerzowego, byłem na Agro Park i wszyscy mówili że 100KM nie poradzi sobie z 3 metrową broną a tu figa z makiem bo moja frotka nic sobie nie robiła z tego 2,5 metrowego i spaliła 5-6L/ha. Podnosi bez problemu i jest stabilna dla tego ja kupię 3m do swojego. To tyle jeżeli chodzi o dobór szerokości do ciągnika.

Co do Tolmetu to najbardziej spodobał mi się na Agro Parku był tam wtedy Moskit pół zawieszany ale konstrukcja niezbyt solidna. A w Tolmecie to rama jest konkretna (jestem uczulony na badziewie bo mam agregat upr. z bometu 3,6m i ciężko mi powiedzieć gdzie jeszcze nie był spawany). Mocowanie do ciągnika jest z konkretnej blachy i raczej to nie pęknie (ale ręki też nie dam sobie uciąć). Wał był w nim strunowy (jak mówią w firmie wzmocniony) i faktycznie jest solidny. Gruby płaskownik i w miarę gęsto są wstawione obręcze które mają za zadanie wzmocnić płaskowniki. 

Jak dla mnie to za takie pieniądze dobry sprzęt. Nie wiem jak wygląda AgroMasz, jego też ludzie chwalą bo i nad takim sie zastanawialiśmy ale w zimie zakupimy pewnie Tolmeta.

Jedynie co ojciec miał zastrzeżenia to gum (amortyzatory), mówił że szybko mogą się wyrobić. Dodam, że ziemie mam rędziny i jak ktoś nie wie to ta ziemia jak zaschnie po orce to młotek i przecinak nie pomoże ;) (zapraszam do galerii) 

#3 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 19:51

Też oglądałem tolmeta na Agro Parku i mi akurat nie przypadł do gustu chociaż też sie nad tą firmą zastanawiałem. Ładniej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości.

Szwagier kupił agregat z AgroMaszu ja nie dawno z AgroToma , teraz szwagier mowi że jeśli miał by wybierać to też wiął by Agro Toma choć na Agro Masza też nie narzeka

#4 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 07:39

TOLMET - agregat uprawowo - siewny talerzowy Tytan ja mam agregat talerzowy Skotarka przed zakupem ogladalem wielu producentow ale na sam koniec rozpatrywalem juz tylko Skotarka i Rolmako ostatecznie wybralem Skotarka ( sporo tanszy) wedlug mnie gonstrukcja bardzo masywna czy to mocowanie do ciagnika czy tez rama nawet podpory pod kola siewnika sa dopracowane a nie jak widzialem u innych producentow rurka w rurke wsuwana ja mam z walem rurowym i jest w nim 12 rur a do tego wal jest wzmocniony przez cala dlugosc zdjecia w mojej galeri

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jpietia

jpietia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 08:45

Witam wszystkich to może ja dodam swoja opinie agregat  zakupiony w latem po przeciągnięciu  go przez prawie 200 hektarów wyszły małe nie dociągnięcia konstrukcyjne ale da się dalej pracować uprawiane było ściernisko, kukurydza ziarnowa i siew. Tak że w każdych warunkach pracował powiem tak zapinanie go do 100-120 km ciągnika to jest nieporozumienie, do zestawu uprawowo-siewnego myślę że musi być 150 km aby były efekty pracy, u nas pracuje cały czas z NH 190 i jest jeszcze zapas mocy średnia prędkość pracy to 12-14 km/godz. efekty pracy bardzo dobre tydzień temu niszczyłem poplony z gorczycy 1-1,20 wysokości nie było żadnego problemu z wymieszaniem. A teraz trochę niedociągnięciach konstrukcyjnych przy używaniu agregatu jako uprawowo siewny dla mnie ma za krótkie ekrany boczne i zostawia po bokach usypane małe kopczyki ale dorobienie gum przedłużających rozwiązało ten problem, co do ramy , mocowanie układu trzypunktowego  czy hydropaku jak najlepsze zdanie wszystko w jak najlepszym porządku żadnych pęknięć odprysków lakieru. Jedyne minusy jakie zauważyłem zostały zgłoszone do serwisu to łożysko na wale mulczującym jedno do wymiany, mocowanie wału (ramiona jeśli tak można to nazwać)  mulczującego jest za długi i podczas długotrwałej pracy  zaczęło się wszystko odkształcać, ale co zauważyłem na stronie producenta ten mankament został już poprawiony przez zastosowanie dodatkowych śrub rzymskich na wspomnianych ramionach. Druga sprawa to nadmierne zużycie pierwszego rzędu talerzy (włoskich) takie widnieje oznaczenie na nich mają być wymienione. Poza tym wszystkim jak najbardziej polecam w parze idzie jakość z ceną. Jak miałbym wybierać jeszcze raz powtórzyłbym zakup jak najbardziej jesteśmy zadowoleni z zakupu. To co opisałem powyżej to są tylko błędy wieku niemowlęcego cały czas widzę że coś poprawiają i udoskonalają. Myślę że każdy producent na początku miał takie problemy za swoimi produktami. Ale mimo wszystko bardzo polecam i zapraszam do zakupu jeśli macie jakieś pytania służę pomocą. A zapomniałem dodać na koniec, że maszyna ma sporą wagę ale to akurat przemawia na plus TYTANA, MTZ 1025 z wałem mulczującym traci styczność z gruntem :-)

#6 Share pawelo24

pawelo24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 10:15

melon10641 i jpieta , dziękuje za obszerne informacje! Właśnie na takiej opinii mi zależało.

Ja ten agregat widziałem jedynie na zdjęciach i mi się spodobał, a Wasze odpowiedzi bardzo mi pomogły.

Powodzenia życzę i bezawaryjnej pracy :-)

#7 Share Kobys

Kobys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2014 - 13:54

TOLMET - agregat uprawowo - siewny talerzowy Tytan oglądał ktoś ta 4, 5 m ? MEGATRON 450 spodobała mi się i jestem ciekaw jak z nią jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 16 styczeń 2015 - 12:02

Ja właśnie stałem się właścicielem agregatu talerzowego Tolmet astat 300 z wałem rurowym .Jest to agregat przeznaczony w moim gospodarstwie głównie do uprawy ściernisk (rzepak , pszenica, kukurydza na ziarno) . Podniesienie ursusem 1224  nie stanowiło większego problemu. Wykonanie tej maszyny jest imponujące, to tyle czym mogę się podzielić w odniesieniu do Tolmetu , Jak potestuję na polu to się podzielę doświadczeniami .