Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

Z tym terminem to tak nie do końca. Jak się składa wniosek to jest zakładana teczka,numer. Potem do sprawdzania idzie w podobnej kolejności, nikt nie bedzie tych teczek rozrzucał i zbierał od nowa. Jak jest z czymś problem teczka idzie na bok i ląduje na końcu kolejki. Nie mówie że w tej samej kolejności są dopłaty co składany wniosek, ale szanse są o wiele wieksze jak się wniosek wcześnie złoży niż na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

 

 

Sąsiedzi dostali rolnośrodowiskowe już w październiku, ja mam decyzję rś,  jpo jeszcze

 

 nie mamy.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Z tym terminem to tak nie do końca. Jak się składa wniosek to jest zakładana teczka,numer. Potem do sprawdzania idzie w podobnej kolejności, nikt nie bedzie tych teczek rozrzucał i zbierał od nowa. Jak jest z czymś problem teczka idzie na bok i ląduje na końcu kolejki. Nie mówie że w tej samej kolejności są dopłaty co składany wniosek, ale szanse są o wiele wieksze jak się wniosek wcześnie złoży niż na końcu.

 

Tak a jak teraz płacą tym co mają do 2 tys euro  to nie rozwalają teczek.

Zawsze składałem na końcu i pierwszy dostawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie ma jeszcze < a co bedzie gdy  unia nie da?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja dopłaty dostały już na początku grudnia jeszcze nigdy tak szybko nie były i z tego co się do wiedziałem przyszły tylko dla kilka osób i od tamtej pory nie ma ani jednej. małopolska powiat dąbrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Nie wiem czy ma to sens, ale być może ci co w tamtym roku dostali późno, teraz dostają wcześniej. Mówię na postawie własnych doświadczeń, bo za 2013 dostałem w 2014, nie pamiętam kiedy dokładnie, ale bardzo późno, wszyscy znajomi już dawno mieli, za 2014 zaś przyszły mi zaraz jak tylko zaczęli wypłacać, pierwszy raz tak szybko widzę kasę na koncie. No i dodam, że jestem cienki bolek i mam poniżej 2 tys E, samo JPO.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Na to nie patrza czy dostałeś pożno rok temu a w tym jako pierwszy, coś słyszałem ze to idzie tak jak składane wnioski w kolejności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

wypłaty w tym roku idą od "najmniejszych" kwot do najwiekszych ... kto ma więcej pola to później dostanie .... oczywiście kontrolowani na końcu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja decyzje 9.12 dostałem ONW ale ani kasy ani decyzji JPO nie widać warmińsko mazurskie.

Z tą kolejnością skladania to nie ma chyba różnicy bo ja zawsze składam w ostatnich dniach a dostaje mniej więcej w tym samym czasie co inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Zapytanie : ile czasu od otrzymania bądź wystawienia decyzji powinni przelać pieniądze ? Zawsze myślałam, że góra 2 tygodnie.

Decyzję ONW dostałam ponad 2 tyg temu, a na koncie pusto jak w sejmie....

O bezposrednich to już nawet nie wspominam..:-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jak było z wypłatami kontrolowanych, np w zeszłym roku? Miał ktoś taką sytuację? Bo ja miałem kontrolę 21 września. Wczoraj w Łodzi powiedzieli że są na 20 września z protokołami kontrolnymi. Jeszcze tego dopilnuje, ale pewnie do świat będą wysyłać i mi i powiatowej agencji protokół pokontrolny. Czy prawdopodobne jest że wypłacą wcześniej niż maj/czerwiec, np w marcu? Nawozy i środki trzeba kupować, czynsze dzierżawne uregulować, a dopłaty są w tym niezastąpione...


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

No kolego nie pociesze Cię ja miałem rok temu kontrolę to dostałem w tym roku dopiero  30.05 ciężko było na wiosnę ale można się dogadać terminy płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Ja też w tamtym roku miałem kontrole i dopiero w maju dostałem dopłaty,a w tym 2 grudnia już było JPO jeszcze czekam na ONW bo niema może po świętach przyjdą  ;)


Ja też w tamtym roku miałem kontrole i dopiero w maju dostałem dopłaty,a w tym 2 grudnia już było JPO jeszcze czekam na ONW bo niema może po świętach przyjdą  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, nie jest tak do końca z tym prawdą że po kontroli dostaje się dopłaty na końcu, bo ja w tamtym roku czyli 2013 miałem kontrole i raporty i protokoły podpisywałem w pażdzierniku ,a w listopadzie otrzymałem ONW już na konto, czyli zaraz po kontroli musieli wziąć papiery do naliczenia płatności i zrobić przelew, a i w niedługim czasie były pozostałe płatności, tak że z tym to czysta loteria koledzy, a jaszcze dodam że brat cioteczny miał nawet kontrole w marcu, a kasa była u niego w czerwcu :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Ja dostałam dziś. Podobno od czasu otrzymania decyzji około 3 tygodni i powinny być pieniądze. Ja dostałam po niepełnych 3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    906

Panowie ja dostałem  ONW ale to chyba na koniec pazdziernika albo max do 10 listopada wiem że tak wczas jeszcze nie miałem powiadomienie nie miałem bo to zależy czy chce się wysyłać władzy

 

JPO cisza w banku byłem to zero przelewów i w okolicach do 50km też cisza 

Możecie pisać może jakie województwo to by trochę było wiadomo gdzie coś się dzieje

 

Ja Opolskie i cisza w bankach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

raczej nie ma tu żadnej zasady , bo mam sporo więcej i zawsze dostaje w grudniu ...decyzja na ONW przyszła wczoraj -  obcięli 40 arów  :( po kontroli   - moja wina bo działka mała a trzeba było rozdzielić bo rów przez środek  i stwierdzili niespójność ..poprawi się na drugi rok 

no i dziś dotarła kasa na konto  , czyli wyrobili się w 14 dniach 

 

 

55 ha do dopłaty 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tu ONW nie jest brane pod uwagę ... te 2 euro to jest próg  na JPO 

 ONW  nie było liczone  do modulacji i współczynnika  w ubiegłym roku 

to płatność stała  oparta tylko o stawkę za strefę razy kwalifikowane  ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Panowie ja dostałem  ONW ale to chyba na koniec pazdziernika albo max do 10 listopada wiem że tak wczas jeszcze nie miałem powiadomienie nie miałem bo to zależy czy chce się wysyłać władzy

 

JPO cisza w banku byłem to zero przelewów i w okolicach do 50km też cisza 

Możecie pisać może jakie województwo to by trochę było wiadomo gdzie coś się dzieje

 

Ja Opolskie i cisza w bankach 

 

I nie sądzę aby w tym roku coś jeszcze było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    906

Dziś w banku byłem i mówili że w końcu ruszyła kasa i wpływają cały czas przelewy ale mnie akurat nie wybrali żebym dostał ale myślę że do końca stycznia dostane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj