Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypłaty dopłat za rok 2014

806 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 12:02

No to sobie poczekam :mellow:  Odwołałem się bo mi chcieli skubnąć 1 ha :ph34r:  Była kontrol i znalazło się :) :D A tak ładnie mówią że wypłacają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypłaty dopłat za rok 2014 Dzisiaj, 22:49
  •  

#662 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 12:12

Wypłaty dopłat za rok 2014 decyzja 9.01 wypłata 26.01. 26ha.

#663 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2015 - 18:41

Witam sprzedalem gospodarswo rolne o wielkosci 5ha w lutym,nowy wlasciciel zlozyl wniosek o doplaty i ja , natomist gospodarstwo bylo wydzierzawione na slowe sasiadowi gospodarstwa ktory tylko oplacal podatek rolny oraz w zamian czynszu za uzytkowanie gospodarswa mialem wziasc doplate.Moje pytanie jest takie czy graza mi sankcje doplat i wogole komu nalezy sie doplata.dodam ze uprawiam ziemie rolno na innym gospodarswie 5ha.pozdrawiam.

Edytowany przez MichalGrzeszczyk, 27 styczeń 2015 - 18:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 19:11

decyzja 08.01 dzisiaj wpłyneły powyżej 2000eur

#665 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 27 styczeń 2015 - 19:56

Witam sprzedalem gospodarswo rolne o wielkosci 5ha w lutym,nowy wlasciciel zlozyl wniosek o doplaty i ja , natomist gospodarstwo bylo wydzierzawione na slowe sasiadowi gospodarstwa ktory tylko oplacal podatek rolny oraz w zamian czynszu za uzytkowanie gospodarswa mialem wziasc doplate.Moje pytanie jest takie czy graza mi sankcje doplat i wogole komu nalezy sie doplata.dodam ze uprawiam ziemie rolno na innym gospodarswie 5ha.pozdrawiam.

jezeli sasiad grunty uprawiał  tzn np siał ,orał itp lub zarzadzał tzn decydował o tym co bedzie  sie dziav z polem to on dostanie doplate do pola  wgług ustawy dopłaty naleza sie uzytkownikowi a nie włascicielowi   moga grozic ci całkowita utrata dopłat za 2014 i  nałoza sankcje  kwotowe które potraco ci w z nastepnego roku składania wniosków   jest znikoma szansa na odwrócenie tej sprawy chyba ze sasiad powie w arimr ze to ty uprawiałes pole  ale to jemu zabiora kase  pozdrawiam

czy dostajecie wnioski na 2015 swietokrzyskie

#666 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:człowiek, rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja, prawo, logistyka,mikroorganizmy, ekologia, wędkarstwo, muzyka

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:25

Wypłaty dopłat za rok 2014 jest i JPO na koncie :) ,wpłynęło po 18-tej (decyzja 08.01)

#667 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:04

decyzja JPO z 14.01, pieniądze dzisiaj na koncie. Brak decyzji rolnośrodowiskowej. Pomorskie

#668 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:07

jezeli sasiad grunty uprawiał  tzn np siał ,orał itp lub zarzadzał tzn decydował o tym co bedzie  sie dziav z polem to on dostanie doplate do pola  wgług ustawy dopłaty naleza sie uzytkownikowi a nie włascicielowi   moga grozic ci całkowita utrata dopłat za 2014 i  nałoza sankcje  kwotowe które potraco ci w z nastepnego roku składania wniosków   jest znikoma szansa na odwrócenie tej sprawy chyba ze sasiad powie w arimr ze to ty uprawiałes pole  ale to jemu zabiora kase  pozdrawiam

czy dostajecie wnioski na 2015 swietokrzyskie

Tak ale sasiad ten co uprawial zrzeka sie z doplaty z nim niema problemu tylko nowym wlascicielem ktory zakupil odemnie drugie gospodarstwo gdzyz on zlozyl wniosek i ja ,a sasiad jako uprawiajacy osoba trzecia na wyjasnieniach w arimr zrzekl sie z doplaty na moje konto argumentujac ze jest to czynsz za dierzawienie ziemi.W takim wypadku komu nalezy sie platnosc nowemu wlascicielowi czy mi juz sam niewiem decyzji zadnej nie dostalem.

#669 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:17

z tego co zrozumiałem to sprzedałes pole

nabywca nowy nie uprawiał  i zgłosił o płatnosci obszarowe

sasiad z twojej okolicy  uprawiał   a ty podałes o dopłaty    czyli ten sasiad nie podał do wniosku i  poswiadczy ze ty uprawiałe  twoja kasa

#670 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:17

lubelskie, powiat bialski decyzja z 09.01 kasa z JPO dzisiaj na koncie. ONW i rolonośrodowiskowych brak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:22

Wypłaty dopłat za rok 2014 MichalGrzeszczyk

Pewnie nie dostanie żaden z was   .Jak ten co uprawia się zrzekł jak on nie składał o dopłaty a jest tu jedynym uprawnionym  jeśli faktycznie uprawiał .

Chłopie jak wy się dogadaliście ? Sprzedałeś pole i składasz o dopłaty ? Czy Ty jesteś normalny ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#672 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:41

ale czy my żyjemy w normalnym kraju może to dziki kraj?

#673 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:44

z tego co zrozumiałem to sprzedałes pole

nabywca nowy nie uprawiał  i zgłosił o płatnosci obszarowe

sasiad z twojej okolicy  uprawiał   a ty podałes o dopłaty    czyli ten sasiad nie podał do wniosku i  poswiadczy ze ty uprawiałe  twoja kasa

No wlasnie on powiedzial ze on uprawial ale zrzeka sie doplaty na moja czesc jako zaplata za czynsz .

#674 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:48

On powinien powiedzieć że uprawiał na Twoje zlecenie i miał zapłacone . A tak to pewnie umoczyliście wszyscy i z dopłaty nici , mało tego może być sprawa  w sądzie kolego . 

#675 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:48

złe tłumaczenie  nalezało powiedziec ze to ty  zarzadzasz tym polem i decydujesz co bedzie siane  i zleciłae sasiadowi wykonanie zabiegów agrotechnicznych,    mozesz nie dostac dopłat bo nie uprawiałe i nie zarzadzałes a tłumaczeniao zapłacie za czynsz to nie ma znaczenia

#676 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:00

MichalGrzeszczyk

Pewnie nie dostanie żaden z was   .Jak ten co uprawia się zrzekł jak on nie składał o dopłaty a jest tu jedynym uprawnionym  jeśli faktycznie uprawiał .

Chłopie jak wy się dogadaliście ? Sprzedałeś pole i składasz o dopłaty ? Czy Ty jesteś normalny ?

Czlowieku sprzedalem w lutym-marcu calkiem innemu gosciowi,dzierzawca nie skladal  gdyz bylo tak uzgodnione ustnie.Nowy wlasciciel nie uprawiajac  zlozyl wniosek ,druga sprawa zboza byly ozime zasiane w 2013r.Czaisz!!

Edytowany przez MichalGrzeszczyk, 27 styczeń 2015 - 22:01.

#677 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:11

A wiesz o tym że agencja może to skierować do prokuratury ? Bo to jest zwykłe wyłudzenie dopłat  co poświadczył właśnie dzierżawca . Ani Ty ani nowy właściciel nie ma prawa do dopłaty bo nie uprawiał ,co poświadczył dzierżawca który to był z Tobą umówiony .Dobre co , przecież takie tłumaczenie to jest strzał w kolano ? 

#678 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:23

W-M decyzja na gospodarstwo ojca (19.01) kasy brak

moja decyzja wczoraj (26.01) czekamy....

obie decyzje powyżej 2000 ojro.. i oczywiście obie z potrąceniami , nie dużymi ale zawsze... przeszło 400zł dodali , ale jeszcze z tego 160 zakosili... to je Polska właśnie... :ph34r:

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#679 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:29

niewiem czy dobrze rozumie dzierżawca zasiał pole jesienią 2013 ty pole sprzedałeś luty 2014 a w maju 2014 złożyłeś o dopłaty umowe dzierżawy pewnie mieliście na gębe czyli ty nie będąc właścicielem gruntu złożyłeś wniosek o płatnośc na zboże które będzie koszone w sierpniu to sie do telewizji nadaje jężeli w akcie notarialnym niema wzmianki że nabywca gruntu umożliwia zebranie plonu z pola to wątpie abyś coś wskurał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:40