Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypłaty dopłat za rok 2014

806 odpowiedzi na ten temat

#21 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 18:21

Tak kupiłem "Dżondyra" za półdarmo a to co wyprodukowałem oddałem za darmo aż boje się wyliczać bilansu z resztą nie muszę bo czuje jak jest po portfelu.A dopłaty ONW się spóźniają w ubiegłym roku o tej porze już miałem.Zapraszam do dalszej dyskusji tutaj  http://www.agrofoto....e/#entry1286842

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypłaty dopłat za rok 2014 Dzisiaj, 08:16
  •  

#22 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 18:27

Miszka, tak w skali 0-100, na ile realny oceniasz swój pomysł? Dla ułatwienia dodam, że część rolników sprzedaje poniżej kosztów produkcji, a reszta z zyskiem, który gdyby nie dopłaty nie pozwoliłby na dalsze prowadzenie gospodarstwa. I teraz wg. Twojego scenariusza mamy wejść na wschodni rynek z towarem (z konieczności droższym, bo produkcja musi się opłacać) i tam skutecznie konkurować z rodzimą produkcją (już teraz tańszą niż nasza), oraz z w dalszym ciągu dotowaną produkcją zachodnią. Bez wątpienia odniesiemy sukces.

To, że na Twój post odpowiedziałem szybko, to przypadek. Agresywnie?- gdyby odpisał np. Korsarz (bez obrazy), to dopiero byłbyś zaskoczony!

#23 Share marcintir

marcintir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 18:28

Wypłaty dopłat za rok 2014 a moze ktoś dostał już one z powiatu pultuskiego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 22 listopad 2014 - 18:37

Jak dla mnie to najlepszym wyjściem było by ustawienie jakiejś minimalnej ceny za zboże np 700pln/t pszenicy bo to co jest teraz to jest chore, takie wachania cenowe w jednym roku 1200 a na nastepny 450 i trza dopłacać a wracajac do tematu to u mnie jeszcze nic nie przyszło - górny ślask

#25 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 listopad 2014 - 18:51

Wypłaty dopłat za rok 2014 wywiezly chłopy piniędzy na dżondyry i noweholandy i pusto w polskiej kasie. U mnie po 20. 10 było ONW.

#26 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 22 listopad 2014 - 20:01

ONW 16.10 na koncie :P

Edytowany przez Raptus902, 22 listopad 2014 - 20:02.

#27 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:14

Tak kupiłem "Dżondyra" za półdarmo a to co wyprodukowałem oddałem za darmo aż boje się wyliczać bilansu z resztą nie muszę bo czuje jak jest po portfelu.A dopłaty ONW się spóźniają w ubiegłym roku o tej porze już miałem.Zapraszam do dalszej dyskusji tutaj  http://www.agrofoto....e/#entry1286842

Mój wujo prowadzi gospodarstwo (46 ha, obecnie tylko prod. roślinna) od 1981 roku, w tym roku też mu nie było do śmiechu. Ale powtarzał przy piwie we żniwa że jak już w coś wchodzisz, to musisz to ciągnąć, a gorszych i lepszych sezonów to już nie jeden przeżył. Jak ktoś rozwija się ponad możliwości i płaci nie swoich 40 tys. zł za 1ha licząc że ten hektar da mu min. te 4 tys. netto co roku to trudno, nie ciężko było chyba przewidzieć że kiedyś to pęknie. Jak plajtuje mały albo średni prywaciarz to nikt tego nawet nie zauważa, jak się źle dzieje rolnikowi to zaraz żale do wszystkich o wszystko że system polityczno-ekonomiczny jest do d.py . Nie ma o czym dyskutować, jest gorszy rok i tyle. Co do dopłat to Ja mam za ten rok tylko JPO z terminem płatności bodajże do końca czerwca 2015 i się do tego przygotowałem, jest to zgodne z prawem i tego nie zmienię. Komu się to nie podoba to zapraszam większą rzeszę osób do urn w czasie kolejnych wyborów. Również już nie zaśmiecam tematu.

#28 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:46

U mnie ONW i RŚ na koncie.

#29 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 22 listopad 2014 - 21:42

Wypłaty dopłat za rok 2014 Szczęśliwy, kto się załapał na wypłaty po 15 .10. - czyli te 40 % beneficjentów. Reszta musi czekać na przyklepanie Brukseli - ponoć może pod koniec listopada. U mnie pustka. I zmieńcie tą datę na początku , to nie film s- fiction...

Edytowany przez biedroneczka, 22 listopad 2014 - 21:45.

#30 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2014 - 23:26

Tobie Rosja się myli z Ukrainą?Czy celowo mieszasz?Oferty z Ukrainy są od dawna obecne na giełdach w super atrakcyjnych cenach na wszystkie zboża i to jest jeszcze jeden dowód na to, że przynależność do UE przed niczym nas nie chroni.

Nie myli się. Kilka dni temu gadałem z biznesmenem którego bareczki sobie pływają w jedną stronę na pusto i tak sobie myśli czy nie dorobić. Mówił mi kto w PL weźmie i po ile nawet ;) i nawet się zgadaliśmy o tych firmach bo jednej sprzedawałem zboże. Na razie bada rynek ale kto wie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2014 - 00:49

Jak dla mnie to najlepszym wyjściem było by ustawienie jakiejś minimalnej ceny za zboże np 700pln/t pszenicy bo to co jest teraz to jest chore, takie wachania cenowe w jednym roku 1200 a na nastepny 450 i trza dopłacać a wracajac do tematu to u mnie jeszcze nic nie przyszło - górny ślask

hahah, dobre cena min. na pszenice 700zł/t. Weż Facet popatrz na ceny pszenicy w rocznikach stat. GUS-u na pszestrzeni nastu lat i zobacz jak ma się kwota, którą podaleś. Sytucja wg mnie nie jest chora, tylko normalna. Tak z ciekawaości, to co tak staniało???

Dopłaty nie wpłynęły.

#32 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 01:04

Wypłaty dopłat za rok 2014 Bo jeszcze 2 lata temu, każda zainwestowana złotówka w pole dawała nawet 2 złote zysku. Teraz od 0,5-1 złoty i o to jest ból d*py.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#33 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 08:35

Stałe ceny we wszystkich punktach skupu to chyba wam się komuna znowu marzy. Takie uroki wolnego rynku i konkurencji

#34 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 10:35

Czy jeśli odwołałem się od decyzji RS która została pomniejszona o 20% z powodu podanej większej ilości niż jest faktycznie tzn na gruncie się wszystko zgadza poporostu drzewa rzucały taki cień na zdjęciach satelitarnych odwołałem się od decyzji i teraz pytanie czy kwote pomniejszoną dostane normalnie na konto czy dopiero po kontroli ARIMR na gruncie i po wyjaśnieniu całej sprawy ???

#35 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 11:27

Bo jeszcze 2 lata temu, każda zainwestowana złotówka w pole dawała nawet 2 złote zysku. Teraz od 0,5-1 złoty i o to jest ból d*py.

J.w. kota od szynki ciężko odzwyczaić.

Stałe ceny we wszystkich punktach skupu to chyba wam się komuna znowu marzy. Takie uroki wolnego rynku i konkurencji

Ale część ludzi na tym forum tego nie rozumie i uważa się za wybawców narodu i siłę napędową gospodarki bo żywność produkuje. Ludzie, jak nie Wy, to kto inny.

Edytowany przez Kaszlak79, 23 listopad 2014 - 11:28.

#36 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 13:41

O jakim wolnym rynku wy mówicie? Wszystko związane z rolnictwem jest sterowane przez różne dotacje , dopłaty i wymogi  a wy w kółko to samo  wolny rynek to wolny rynek tamto.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#37 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 14:38

Szczęśliwy, kto się załapał na wypłaty po 15 .10. - czyli te 40 % beneficjentów. Reszta musi czekać na przyklepanie Brukseli - ponoć może pod koniec listopada. U mnie pustka. I zmieńcie tą datę na początku , to nie film s- fiction...

onw dostałem w październiku a rś w tym tygodniu więc może coś ci wpłynie ;)

#38 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 15:29

O jakim wolnym rynku wy mówicie? Wszystko związane z rolnictwem jest sterowane przez różne dotacje , dopłaty i wymogi a wy w kółko to samo wolny rynek to wolny rynek tamto.

To mam prośbę. Nie męcz nas swoimi wypocinami, nie męcz siebie jak i swojej rodziny i skończ z rolnictwem. Sprzedaj swoje hektary, maszyny i zajmij się czymś co jest wolnorynkowe czy bardziej dochodowe. Wybór masz ogromny, kapitał początkowy będziesz miał a za parę lat będziesz się śmiał z nas i z siebie, że kto normalny ziemię przewraca. Mi najwyżej za tą dobrą radę czekoladki wyślesz.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#39 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 16:10

Od mojej rodziny to się odstosunkuj.Jak zwykle cię stać tylko na obrażanie innych. Wyhasałeś się już w temacie Ukrainy to teraz tutaj będziesz organem opiniotwórczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 16:26

Nie obraź się kolego ale Ja znowu odnoszę wrażenie że Ciebie stać tylko na narzekanie. Ja szacuję że jeśli sprzedałbym zboże jutro, to przy obecnej miernocie na południu wciąż wyjdę jakieś 2 tys.zł/ha zysku netto, tylko przy produkcji roślinnej. Jeśli Ty wyjdziesz 0zł/ha to strasznie mi przykro, szczerze. I nie odbierz tego jak złośliwość.

Edytowany przez Kaszlak79, 23 listopad 2014 - 16:28.