Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miecio3    0
Czy jeżeli złożę wniosek o dopłaty  z tytułu produkcji traw to wystarczy że trawę skoszę czy muszę ją jeszcze zebrać ?

Musisz zebrać 

Czy żeby otrzymać dotacje wystarczy, że skoszę i zbiorę trawę raz w roku np. w czerwcu, czy muszę również skosić trawę drugi raz, gdy ta podrośnie, za dwa miesiące?

Czy UE narzuca mi termin, kiedy mam skosić trawę ?

Czy UE definiuje, czy zbioru muszę dokonać w pełni, czy częściowo ? - Cieżko jest zebrać cały plon.

Do kiedy mogę spodziewać się kontroli z UE?

Edytowano przez miecio3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy żeby otrzymać dotacje wystarczy, że skoszę i zbiorę trawę raz w roku np. w czerwcu, czy muszę również skosić trawę drugi raz, gdy ta podrośnie, za dwa miesiące?

Wystarczy raz
Czy UE narzuca mi termin, kiedy mam skosić trawę ?

Narzuca, zależny od wielu czynników  
Czy UE definiuje, czy zbioru muszę dokonać w pełni, czy częściowo ? - Cieżko jest zebrać cały plon.

Jak ktoś chce zebrać to z reguły mu się to udaje A jak ci się nie uda to musisz to zgłosić do agencji
Do kiedy mogę spodziewać się kontroli z UE?

Kontrola z Agencji jest  możliwa o każdej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I takie coś najbardziej wkurza. Każdy pracuje żeby coś mieć a przyjdzie inny i by chciał z unii za darmo brać kasę byle tylko się nie narobić.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

niech próbuje szczęścia rolnicy z marszałkowskiej myslą że unia daje kase za darmo niech najmie do wykoszenia do zgrabienia i do sprasowania zwiezienia to i dopłat nie starczy na wykonanie usługi 


zbierać trzeba i nawóz trzeba siać a zbiera sie 3-4 razy do roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jego wina że takie są przepisy, ale jak zwykle polska mentalność wychodzi na wierzch, mi zdechła krowa to i sąsiadowi niech też zdechnie, co za naród!!!       ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Krzysztof Ty jak chcesz mieć wydajną łąkę to siejesz nawóz i kosisz 3-4 razy ale jak ktoś na sztuke robi wystarczy raz skosić.  Mnie też się nie podoba się sposób dzielenia dopłat ale jak taki już jest to nic sie na to nie poradzi. A kolo jak chce nie ,,,uprawia" jak nie ma swojego sprzętu to jakiś okoliczny chłopina zarobi na usłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Skoro jest taka możliwość czyli przepisy, które pozwalają brać kasę do ha  a nie do wyprodukowanego towaru to nie dziwcie się że ludzie tak robią. Sam się zastanawiam czy zatrawić wszystkich gruntów i kosić dwa razy do roku mulczerem. Kasa bez roboty a głowa spokojna i plecy nie bolą. Przy aktualnych cenach zbóż i trzody bardziej opłaci się nic nie robić niż zatrudniać ludzi, kupować nasiona, nawozy i opryski itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dzisiaj dostałem decyzję, czyli coś ruszyło z płatnościami pow. 2tyś. euro, może i kasa się pojawi nie długo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

a czy rolnośrodowiskowe teraz też powinna być wypłacona przed upływem roku od poprzedniej wypłaty bo tak było do tej pory rok temu otrzymałem 8 stycznia a teraz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecio3    0

Skoro jest taka możliwość czyli przepisy, które pozwalają brać kasę do ha  a nie do wyprodukowanego towaru to nie dziwcie się że ludzie tak robią. Sam się zastanawiam czy zatrawić wszystkich gruntów i kosić dwa razy do roku mulczerem.

Jeżeli ty pieniążków z UE nie wykorzystasz to pójdą na zmarnowanie :)

Produkcja uzależniona od wyprodukowanego towaru nie jest do końca dobrym rozwiązaniem bo co jak dotchnie cię klęska żywiołowa ?Część rolników stucznie zwiększała by produkcję poprzez stosowanie nagminnie nawozów, reszta kombinowała by z wagą, fakturami, dalszego odsprzedawania tego samego produktu itd :)

 

 

Według mnie UE powinna dopłacać tylko tym rolnikom którzy produkują  ekologicznie a nie w ilościach masowych.

Jak ja widzę na rynku marchewkę wielkości dwóch ogórków to się zastanawiam jak to możliwie.

Stąd zakupiłem sobie własny kawałek ziemi , żeby mieć wszystko swoje.

 

 

 

Edytowano przez miecio3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Dzisiaj dostałem decyzję, czyli coś ruszyło z płatnościami pow. 2tyś. euro, może i kasa się pojawi nie długo. 

ptaszyna,ty prosiłeś o taką decyzję w ARiMR? Bo z tego co słyszałem decyzji mieli nie wysyłać chyba że ktoś o nią poprosi ewentualnie jakby była kontrol i jakieś nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jeżeli ty pieniążków z UE nie wykorzystasz to pójdą na zmarnowanie :)

Produkcja uzależniona od wyprodukowanego towaru nie jest do końca dobrym rozwiązaniem bo co jak dotchnie cię klęska żywiołowa ?Część rolników stucznie zwiększała by produkcję poprzez stosowanie nagminnie nawozów, reszta kombinowała by z wagą, fakturami, dalszego odsprzedawania tego samego produktu itd :)

 

 

Według mnie UE powinna dopłacać tylko tym rolnikom którzy produkują  ekologicznie a nie w ilościach masowych.

Jak ja widzę na rynku marchewkę wielkości dwóch ogórków to się zastanawiam jak to możliwie.

Stąd zakupiłem sobie własny kawałek ziemi , żeby mieć wszystko swoje.

Całe szczescie ze nie wszyscy tak myslą bo wiekszość z nas poszła by z torbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Pytanie do tych powyżej "2euro" którzy otrzymali już decyzję, czy prosiliście o wysyłkę decyzji czy też wysyłają do wszystkich powyżej 2euro bo jak wiemy standardowo decyzje nie są wysyłane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja o nic nie prosiłem , sami przysłali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzje wysyłają automatycznie jeśli zaszły jakieś zmiany w wielkości dopłat. Kogo modulacja nie objęła w zeszłym roku w tym decyzji też nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jezeli sa jakies zmniejszenia  a wiemy ze w tym roku  powy 2 tys euro    to jest 1,3 %  wiec teoreycznie wszyscy   powyżej  2 tys euro  dostana  decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

a czy w tych decyzjach jest  coś wspomniane o zwrocie dopłat dla hodowców za ubiegły rok? (tych 152 mln zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLASSS    1

Widać coś się ruszyło. Bo i u mnie wczoraj decyzja przyszła.

 

jaka powiezchnia gospodarstwa jest cos o zwrocie modulacji za 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj