Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
biedroneczka    16

To chyba większość warm - maz na czwartym planie, też w okolicy nie słyszałam, żeby kto dostał ONW, o bezposrednich nawet nie wspominam. Mi przyszła decyzja 3 tyg temu, i nikt otym nie pamięta, że ją wydał.

A jak początkiem grudnia zaczęły się wypłaty bezpośrednich, to Sawicki plótł, że w pierwszej kolejności będą je dostawać regiony poszkodowane w wyniku embarga i afrykańskiego pomoru świń. Ciekawe, jak jest w rzeczywistości ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba większość warm - maz na czwartym planie, też w okolicy nie słyszałam, żeby kto dostał ONW, o bezposrednich nawet nie wspominam. Mi przyszła decyzja 3 tyg temu, i nikt otym nie pamięta, że ją wydał.

A jak początkiem grudnia zaczęły się wypłaty bezpośrednich, to Sawicki plótł, że w pierwszej kolejności będą je dostawać regiony poszkodowane w wyniku embarga i afrykańskiego pomoru świń. Ciekawe, jak jest w rzeczywistości ???

 

Koleżanko te jak i inne obietnice to zawsze tylko na papierze albo puste słowa nic w tym kraju nie jest w terminie realizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

nie byłem zwolennikiem Leppera , ale za jego panowania w ministerstwie dopłaty miałem  wszystkie  przed świętami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na stronie ARiMR jest napisane że w pierwszej kolejności starają się wypłacić rolnikom którzy ucierpieli przez rosyjskie embargo, pomór świń czy klęski żywiołowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A komuś wypłacili po 30 czerwca, że tak narzekacie na nieterminowość władz?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z wnioskami największy ruch jest w ostatni dzień ich przyjmowania. Z wypłatami też może tak być w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubelskie - ONW na koncie z samego rana .Wesołych Świąt B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Z wnioskami największy ruch jest w ostatni dzień ich przyjmowania. Z wypłatami też może tak być w tym roku.

O i to dobre porównanie, jak składacie wnioski to też nie spieszycie się bo jeszcze czas, a jak po dopłaty to już 1 dnia pod bankami tupiecie. Czekać cierpliwie nikomu nie zapomną. Ja nie byłem od 1.5 miesiąca w banku to nie wiem jak tam sytuacja wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bank sam powiadamia SMS i nikt nie musi biegać i się dopytywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba większość warm - maz na czwartym planie, też w okolicy nie słyszałam, żeby kto dostał ONW, o bezposrednich nawet nie wspominam. Mi przyszła decyzja 3 tyg temu, i nikt otym nie pamięta, że ją wydał.

A jak początkiem grudnia zaczęły się wypłaty bezpośrednich, to Sawicki plótł, że w pierwszej kolejności będą je dostawać regiony poszkodowane w wyniku embarga i afrykańskiego pomoru świń. Ciekawe, jak jest w rzeczywistości ???

 

@biedroneczka ja dostałem zaraz 16 października ONW a mieszkam niedaleko Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czwarty raz ubiegam się o dopłaty, i poprzednie 3 razy zawsze miałem do 10 grudnia. Aż dziw, że tak mi się udawało. W tym roku natomiast nadal cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas raz były w grudniu przez tyle lat. Onw nas nie dotyczy chociaż ziemia słaba. A bezpośrednie ostatnio 3 razy w marcu tak że wcale nie sprawdzam zresztą teraz zima to kasy tak mocno nie brak. Ropę kupiłem po 4.3 a nawóz w styczniu po wypłacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumulus    0

dopłaty (obszarowe) dziś na koncie - wielka , miła, świąteczna niespodzianka. A raczej były ...

lubuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja też bym chciał taką niespodziankę na święta ale chyba się nie załapię.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

ONW dziś wpłynęło-mała rzecz a cieszy, zwłaszcza na dzień przed świętami...

A właśnie -Wesołych Świąt wszystkim rolnikom życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Zamiast płakać że jeszcze nie przyszła dopłata do się cieszcie że w ogóle są bo by chyba 80% tych JD co są na forum nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

No cieszymy się niezmiernie że za każdą 100 wzięte z UE będziemy musieli zapłacić 113 a na JD trzeba będzie wziąć kredyt pomostowy bo przy tych cenach produktów rolnych to swoich 50% raczej nie będziemy mieli


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ja sie nie goraczkuje pieniadze zawsze mam na swieta ..wielkanocne oczywiscie.

a dzisiaj dostalem extra premie od ciotki ona ma rs i zalesienie, a ze nie chce sie jej gospodarzyc to ja uprawiam.  ona mi placi za to, wlasnie dzisiaj dostala przelew i mi odpalila polowe.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No cieszymy się niezmiernie że za każdą 100 wzięte z UE będziemy musieli zapłacić 113 a na JD trzeba będzie wziąć kredyt pomostowy bo przy tych cenach produktów rolnych to swoich 50% raczej nie będziemy mieli

To nie bierz tego JD i bądź szczęśliwy ze starym Ursusem. Taniej i prościej.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zamiast płakać że jeszcze nie przyszła dopłata do się cieszcie że w ogóle są bo by chyba 80% tych JD co są na forum nie było

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, jeśli nie dopłaty to ceny na produkty i płody rolne by były dużo wyższe aby jaka taka opłacalność produkcji dla rolnika była, dopłaty te służą po to aby była tania żywność, i to jest rekompensata dla rolnika, a nie jakaś specjalna łaska, a to że termin jest do końca czerwca to już inna bajka ,wiadomo że byśmy chcieli aby jak najwcześniej były co by każdy nawozy, czy środki ochrony roślin, czy w końcu nasiona i paliwa zakupić póki ceny są niższe a Ty zaczynasz mieszać w garnku z którego i tak już zaczyna kipieć :lol:  i na same ŚWIĘTA tym samym poprawiasz humor i ciśnienie  podwyższasz :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

I tego się trzymajmy.Wesołych Świąt dla wszystkich a w nadchodzącym roku samych nowych JD za gotówkę i żebyście  mieli jej pełne kieszenie.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj