Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

PawelWlkp    726

ten link to tyczy jak już doszliśmy zwrotu współczynnika korygującego( pow , 2 tys euro) a nie modulacji ( modulacja była powyżej 5 tys euro ) - tu fakt że to ma  być za ten rok 

 w tym roku chyba  nie ma żadnej modulacji - co nie zmienia faktu że i tak  mamy mniejsze stawki dopłat niż w ubiegłym roku bo tylko 910 zł do ha 

 

zgodnie z tym co niżej to faktycznie że masz rację że za ten rok czyli 2014 r - ale   piszą o tym 2,45 % czyli o współczynniku 

 

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/nie-bedzie-redukcji-doplat-za-2014-rok/

 

Na cyfry i procenty nie patrz bo to na każdy rok ustałała unia  i  ministerstwo. Nazwa modulacja, współczynnik. Można równie dobrze powiedzieć że były dwie modulacje, albo dwa współczynniki jedna na JPO druga na UPO. W sumie to chyba modulacja była na UPO a współczynnik na JPO czyli idąc tym nazewnictwem to w tym roku nie miało być modulacji tylko współczynnik, ale unia się z niego wycofała. Tylko zrobili to troche późno. Także za ubiegły rok nikomu nie dołożą  nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tak jedno potrącali z upo a drugie z jpo - ale to szczegół bo to chodziło o przekroczenie kwotowe ...z tego co pamiętam to modulacja był chyba  pow , 5 tys euro  i potrącali 10 % ..u mnie poleciało kilka tysi ...więc  dobrze że nie ma ani jednego a ni drugiego  ...  niestety  mamy nędzną stawkę ,   więc i tak nas skroili  :(

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No i jeszcze się termin dopłat zapowiada nieciekawy, ale może szybko się z tym ogarną. Ale tym razem można powiedzieć że zawiniła bruksela,wyjątkowo nie nasi urzędnicy i rząd. Przynajmniej teraz mają dobre alibi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie nic cisza jak makiem zasiał w zeszłym roku ONW dostałem na konto w połowie listopada a w tym roku cisza. może ktoś dostał coś w pomorskim? ja dokładnie z powiatu chojnickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A jak jest z kontrolą bydła? Jeśli była kontrola z agencji i sprawdzali bydło i wszystko się zgadzało to jak to będzie z dopłatami, też trzeba czekać na zakończenie realizacji tej kontroli żeby dopiero naliczyli płatność czy tyczy się to tylko kontroli powierzchni działek i upraw? Dodam że kontrola była w sierpniu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prawdopodobnie będziesz musiał poczekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wielkopolska narazie cicho nikt

nic nie wie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

rs decyzja 18 11 2014 kasa w tamtym tygodniu onw bez decyzji w tamtym tygodniu lubelskie obszarowe brak 18 ha

 

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti177    26

U nas cisza,ani ONW ,ani JPO,ani RŚ. :( ONW miałam zawsze w październiku ,a z resztą to różnie bywało. Może dojdzie coś pod choinkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

w agro mówili że wypłacają do 2tys euro, a reszta czeka na naliczanie dodatkowe co zabrali w modulacji to mają dodać jak budrzet pozwoli to będą wypłacać. Także nie wyprowadzać kasy z kraju to szybciej kasa wpłynie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Także dziś ONW, RS było już pod koniec listopada. pow 100 ha. Zostały tylko bezpośrednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

U nas mali dostają , ja mam 30 ha i cisza . Podejrzewam że idą na ilość bo lepiej wygląda to w statystykach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj