Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuhn MM 122 problem z amortyzatorem kółka

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 08:29

Witam, miał ktoś  problem z amortyzatorem kółka podporowego  , ja mam boczne kółko największe .Raz jak obróce pług to ładnie wytłumi a raz jak obróce to kółko  tak poleci że aż ze dwa trzy razy się odbije od dołu , tam na dole siłownika jest jakaś śruba na imbus  to jest jakaś regulacja?? Czy trzeba siłownik rozbierać?

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kuhn MM 122 problem z amortyzatorem kółka Dzisiaj, 14:37
  •  

#2 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 07:54

u nas w v&n też był problem z tym siłownikiem tylko że on był nierozbieralny żeby go zregenerować. Ale była tak samo śrubka na imbus i z tego co pamiętam dolewał tam znajomy troche oleju bo wyciekał i regulował tą srubą jak ma tłumić..jak ubyło troche oleju i wariowało to podkręcało sie troche te srube i tak dopóki pomagało a potem znowu dolewka oleju, chociaż tak dokładnie to nie wiem czy tam czasem nie było śruby na śrubokręt zakontrowanej z wierzchu a nie na imbus ale zadanie pewnie pełniło to samo.

Edytowany przez rocco0987, 14 listopad 2014 - 07:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 22:17

Ok dzięki , próbowałem kręcić tą śrubką ale ona wydawała się dokręcona i tyle, mi to bardziej wygląda na popsuty zaworek czy przycięty może sprężynka jakaś pękła, raz pięknie wytłumi a raz .... szkoda gadać , nowy pług  znaczy się 3 rok już nim pracuje  nie wiem czy ze 150 ha zorał :/  i gdzie tak jakość  , za te pieniądze.....

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 19:13

no to u nas sie to zaczeło robić jakoś w 4 roku chyba po jakichś 550-650 hektarach, i powiem ci że też zanim oleju było całkiem za mało to bywało tak że raz dobrze wytłumiło a za chwile prawie nic..tylko pamietam ze trzeba było te srubke krecić bardzo niewiele bo za wiele obrotu i przestawało wcale opadać.