Polecane posty

Mam pytanie odnośnie  czy do belarusa 1025 na podnośniku standardowym ,czyli obsługiwanym poprzez dźwignie (podnośnik mono-block boscha),da się go przerobić na EHR?Chodzi mi o dorobienie w miarę prostego mechanizmu na  przyciski ,bez żadnego komputera i w ogóle ,myślałem nad zastosowaniem silniczków samochodowych od wycieraczek do tego przełączniki.Nie wiem próbował ktoś coś takiego robić albo mógłby podpowiedzieć jak to można skonstruować ?I jeszcze chciałbym prosić o kilka  zdjęć jak to wygląda fabrycznie cały mechanizm. :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak tam w Belarusie jest podnośnik to nie wiem. Jeżeli zwykły mechaniczny na dźwignię jak piszesz to bez wchodzenia w elektronikę nic nie zrobisz. Robiąc układ na przyciski nie będziesz miał sterowania pozycyjnego talko coś takiego jak w c 330. Podnosisz albo opuszczasz bez żadnej orientacji jaką masz wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@SZWAGIER1999  porywasz się z motyką na słońce. Nie masz absolutnie żadnych szans żeby to samemu zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Może ten artykuł wniesie coś pozytywnego  http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/serwis-czesci-osprzet/ehr-dla-kazdego-ciagnika,44895.html


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Urządzenie ciekawe, aczkolwiek ma pewne ograniczenia, z którymi należy się pogodzić.

Ale najlepsze jest to:

Nie ma tu mowy również o wprowadzaniu drogich elementów elektroniki, takich jak elektrozawory

Bardzo mnie ciekawi od kiedy elektrozawory są drogimi elementami elektroniki. Nie spotkałem się jeszcze z takim elementem np. w radiu, telewizorze czy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No a czy ten rozdzielacz ma pozycję pływającą lub czy potrafi to w jakiś sposób zapewnić?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Są takie rozdzielacze na 80l, ale czy z pozycją pływającą to zapytam sprzedającego...

 

Edit:

Zapytałem, i nic z tego. Rozdzielacz 80l z sekcją pływającą jest dostępny tylko ze sterowaniem dźwigniami lub joystickiem. 

Edytowano przez radzik445

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

 On się nie nada brak pływania. Spytaj czy skonfigurują pod pływający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Ciekawe, nie dawno chciałem taki u nich  kupić i nie było opcji. Zrobiłem na linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Wy chcecie sterować podnośnikiem za pomocą tego rozdzielacza, skoro on jest typu otwórz-zamknij? A co z regulacją prędkości opadania podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwr1    3

właśnie ta prędkość opadania to największy problem są wo gule takie rozdzielacze w których można elektrycznie zmieniać przepływ oleju?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

A to akurat żaden problem, są zawowy dławiące regulowane ręcznie i to wystarczy, sam taki mam i bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I za każdym razem będziesz tym zaworem kręcił w zależności od sytuacji? Przy zapinaniu manewrowaniu pomału, w polu lepiej jak szybko  a w zależności od ciężaru maszyny jest potrzebna korekta. 

A jak zapomnisz przykręcić i zwalisz maszynę komuś na nogi?  Bezsensowne rozwiązanie.  


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwr1    3

w zetorze  i w jd mam ehr i jest regulacja prędkości opuszczania i jak zapomnisz zmniejszyć przepływ  to też maszyna bardzo szybko spadnie wiec też trzeba pamiętać więc zasada działania taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Fakt przy takim rozdzielaczu tylko ze swobodnym opadaniem będzie drażnić. Dlatego nie zastosowałem rozdzielacza elektrycznego, ze względu na brak połączenia funkcji pływającej i wymuszonego opuszczania, przynajmniej nikt nie potrafił mi takiego zaproponować. Widać od tego jest rozdzielacz proporcjonalny i jego sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

właśnie ta prędkość opadania to największy problem są wo gule takie rozdzielacze w których można elektrycznie zmieniać przepływ oleju?

Oczywiście, że są. Ceny zaczynają się od 2500zł za jedną sekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malyradzio
      Witam,
      Proszę o pomoc ,mam problem z podnośnikiem ,mianowicie niema kompletnie zasilania w panelu EHR. Zgasł nagle podczas pracy ,nie świecą się żadne diody ,nie reaguje na przełączanie pozycji góra /dół ,nie reagują przełączniki na błotnikach.
       
    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez Kobra66
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez Agrotechno
      Witam, mam pytanie do was. Jak odblokować EHR w tym renault ? Ponieważ nie wiem jak 
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj