Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozrusznik MF 255

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 11:53

rozrusznik MF 255

Witam

Mam taki problem w swoim MF 255 mianowicie chodzi o to ze jakby za mało "wbija" bendiks na koło wiencowe w wyniku czego mozna zauwazyc ze juz niektóre zeby na kole są uszkodzone. Co moze byc przyczyną takeigo stanu rzeczy. Elektromagnes wymieniłem na nowy

Pozdrawiam

Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozrusznik MF 255 Dzisiaj, 20:45
  •  

#2 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 11 listopad 2014 - 13:05

rozrusznik MF 255

A nie zapalałeś ciągnika na tzw. "krótko" poprzez zwieranie styków elekrowłącznika? Wyjmnij rozrusznik i podłącz minus na masę rozrusznika, a plus do styku elektrowłącznika, gdzie dołączany jest cienki przewód. Zobacz, czy zespół sprzęgający z małą zębatką wysuwa się maksymalnie, czy co go nie blokuje, oraz czy widełki wysuwające są założone prawidłowo, lub nie są uszkodzone. 

#3 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 18:44

rozrusznik MF 255 Nie zapalałem ale rozebrałem rozrusznik tak jak radziłes i wszystko jest ok ale zauwazyłem ze zęby na kole wiencowym są juz mocno sfatygowane i prawdopodobnie to przez to czasami jak wrzuca zebnik i trafi na wytarte zeby to nie wrzuci dobrze w wyniku czego jest taki zgrzyt. Wiec chyba nie pozostaje nic innego jak wymiana koła wiencowego :/

#4 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:01

rozrusznik MF 255

Jeśli zęby na kole wieńcowym nie są wyłamane na całej szerokości zęba, to możesz szlifierką kątową na zębach zębatki rozrusznika wykonać z jednej strony fazy. Fazy należy wykonać ze strony przeciwnej do kierunku obrotów rozrusznika. Jest to praca dość precyzyjna. To samo spróbuj zrobić na kole wieńcowym. Nie będzie to łatwe zadanie bez wymontowania koła, ale jak by Ci się udało delikatnie sfazować tylko te sfatygowane zęby ( powinno ich być niedużo), uniknął byś pracochłonnego wymontowywania tego koła. Myślę że to rozwiąże Twój problem.

#5 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 23:27

rozrusznik MF 255

Mysle własnie zeby zakupic multiszlifierke może nią by mi sie udało poprawić zęby na kole wiencowym 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 18:48

rozrusznik MF 255

Nowy wieniec kosztuje 90zł (polski) więc czy warto kombinować? Można też spróbować i obrócić wieniec na kole zamachowym.

Szlifując zębatkę rozrusznika i wieniec na końcu będzie tak że jedno i drugie będzie do wyrzucenia.

#7 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 19:44

rozrusznik MF 255

"kris14", ja problem z zazębianiem zębatki rozrusznika z więńcem miałem przy silniku od sieczkarni. Wykonałem fazy na zębatce rozrusznika, a na więńcu poprawiłem tylko uszkodzone zęby (przyznaje że jest to dość trudne).Po tej modyfikacji nie miałem problemu z zapalaniem silnika. To samo wykonaliśmy u kolegi przy silniku w C-360 i rozrusznik zaczął zazębiać prawidłowo. Uważam, że kolega "marioc14" powinien spróbować tak zrobić, a uniknął by pracochłonnego rozpołowiania ciągnika. Sam jestem ciekaw, czy się też mu uda.

#8 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 15:55

rozrusznik MF 255

WItam

Niestety moj MF  ostatnio zaczął gorzej odpalac i miał różne dziwne objawy w wyniku czego postanowiłem oddac go do naprawy i okazało sie ze pompa wtryskowa jest do regeneracji i czesc zaworów do wymiany w zwiazku z czym odrazu postanowiłem wymienic ten nieszczesny wieniec. teraz tylko czekac na rachunek od mechanika

Pozdrawiam

Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 luty 2015 - 14:50

rozrusznik MF 255

Napisz, czy zniknie problem z zazębianiem rozrusznika.