Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kubota M7060 z turem MX opinie lub inny ciągnik o podobnych osiągach bez DPF

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 12:22

Wszystko pięknie ładnie. Tylko ta firma z tego żyje. Nawet całego tekstu nie przeczytałem. Ale czytając to można dojść do wniosku, że każdy jd rozleci się zaraz po wyjechaniu z fabryki. Pomijam już fakt, że większość jd z egr i chłodnicą spalin nie ma pompy wtryskowej. Ale scenariusz w tekście jest wystarczająco czarny. Popytaj lepiej właścicieli jd czy fendt ów z agrex. To ci powiedzą jak to jest z tymi chłodnicami spalin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kubota M7060 z turem MX opinie lub inny ciągnik o podobnych osiągach bez DPF Dzisiaj, 11:44
  •  

#22 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 12 listopad 2014 - 19:00

I tak wszystko to nic nie warte. Przyjdzie siarczysta zima i co filtr zły ciągnik z adblue może być ciężko zapalić. I jeszcze jeden aspekt skrzynia power-shift i elektrohydrauliczny rewers powinny chwilę postać dla dobra ciągnika. I w takich warunkach mój sąsiad ładuje mechanicznym zetorem paszowóz mimo że na co-dzień 2 letni jd to robi. Nie wiem co u nas będzie tej zimy czy case max125 na adblue bedzie jakoś odpalał i zdolny do pracy szybko po odpaleniu czy wyręczy go fendt 309c w pełni mechaniczny(który nigdy nie zawiódł w takich warunkach).

#23 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 19:14

Wszystko pięknie ładnie. Tylko ta firma z tego żyje. Nawet całego tekstu nie przeczytałem. Ale czytając to można dojść do wniosku, że każdy jd rozleci się zaraz po wyjechaniu z fabryki. Pomijam już fakt, że większość jd z egr i chłodnicą spalin nie ma pompy wtryskowej. Ale scenariusz w tekście jest wystarczająco czarny. Popytaj lepiej właścicieli jd czy fendt ów z agrex. To ci powiedzą jak to jest z tymi chłodnicami spalin.

Jakby Kubota miała chłodnicę spalin to zapewne tekst ten byłby potwierdzeniem słabej jakości Kubot.  A dla mnie czym  bardziej proste rozwiązania tym lepiej dla kieszeni rolnika.

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:19

I tak wszystko to nic nie warte. Przyjdzie siarczysta zima i co filtr zły ciągnik z adblue może być ciężko zapalić. I jeszcze jeden aspekt skrzynia power-shift i elektrohydrauliczny rewers powinny chwilę postać dla dobra ciągnika. I w takich warunkach mój sąsiad ładuje mechanicznym zetorem paszowóz mimo że na co-dzień 2 letni jd to robi. Nie wiem co u nas będzie tej zimy czy case max125 na adblue bedzie jakoś odpalał i zdolny do pracy szybko po odpaleniu czy wyręczy go fendt 309c w pełni mechaniczny(który nigdy nie zawiódł w takich warunkach).

a dlaczego ma nie odpalić??

to że adblue zamarza w w temp ok -11 nie spowoduje tego że ciągnik nie zapali. jak Ci paliwo w filtrach nie zamarźnie to powienien palić bez problemu.

co do skrzyni PS i EH rewersu to niestety ale olej musi sie troche zagrzać ale nawet w ciągnikach z lat 80 było w instrukcji że w duże mrozy powinny przed ruszeniem pochodzić trochę na postoju., jakbyś nie chcial czekać to zawsze można dołożyć grzałkę skrzyni

#25 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:35

Chodziło mi o to że jak chcesz coś na każde warunki i niezawodnego to tylko w pełni mechaniczny traktor takich już nowych chyba nie ma. Jeśli chodzi o odpalanie to po zimie będę mógł coś powiedzieć, CR ma to do siebie że nie ma palenia na dotyk zawsze jest tycia chwila zwłoki, a case jak narazie niech było i 0 jak go odpalano za lekko nie pali. Deutz agrofarm 420, fendt 309c palą lepiej w takich warunkach jak do tej pory czyli na plusie. Jedno mnie tylko zastanawia w casie nie zapaliła mi się jeszcze nigdy kontrolka świec a w fendzie pali się kilka do 10 sec na ten moment w deutzu nawet do 30 sec. Nie wiem czy coś jest nie tak czy może dopiero na minusie będzie  grzał świece.

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:59

Wąż udający wlew to porste rozwiązanie lepsze dla rolnika? Czy tańsze lepsze dla producenta? Chłodnica spalin zawsze jest lepsza niż jej brak. Chłodzi spaliny wracające z powrotem do komory spalania. Daje to więcej mocy i niższe spalanie.

Co do odpalania silnika z scr czy dpf. To ten czy ten układ nie ma wpływu na rozruch samego silnika. Dany model silnika będzie palił z scr czy dpf tak samo.

#27 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 22:26

ironia kolego hubertuss ironia. uwierz mi nie kazdy uzytkownik kuboty mysli ze kupil idealny ciagnik i wlasnie z takiego myslenia zakpilem. czytac ze zrozumieniem!

#28 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 22:46

Śmiem twierdzić że jesteś w błędzie SCR wpływa mi na odpalanie traktora, raz na kilka odpaleń przez jazdę z czujnikami muszę kręcić rozrusznik  przynajmniej 3 razy dłużej niż normalnie. A co do dft jest o tyle złe że może chcieć się wypalać po odpaleniu a tu ciągnik zimny i trzeba dać gazu.

#29 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 06:37

Hubertus od kiedy chłodzenie spalin wpływa na wzrost mocy oraz niższe spalanie? Zawór EGR czy z chłodzeniem czy bez ma przedewszsytkim funkcję kologiczną. Ma za zadanie obniżenie temperatury spalania co w efekcji powoduje obniżenie zawartości tlenków azotu oraz dopalanie węglowodorów. 

Chłodzenie spalin  ułatwia ten proces ponieważ pozwala trafić do komory spalania spaliny o niższej temeperaturze (a tym samym mniejszej objętości oraz ciśnieniu spalin wracających do "dopalenia")  co powoduje niższą szczytową temperaturę spalania w cylindrze   oraz zmniejsza prędkość spalania (jeszcze niższy udział tlenków azotu). 

Odłączenie EGRu powoduje wzrost mocy oraz niższe spalanie.

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 12:39

Brawo odpowiedziałeś sobie sam na to pytanie. Skoro zmniejsza się objętość chłodniejszych spalin w komorze spalania. To jest w niej więcej miejsca dla jeszcze chłodniejszego świeżego powietrza. Więc teraz nie próbuj udowadniać, że rozwiązanie z chłodnicą spalin jest gorsze niż bez. Bo nawet konstruktorzy kuboty w końcu obudzili się i zastosowali to rozwiązanie w m7. Model 135 gx chociaż oparty na takim samym silniku nie miał takiego rozwiązania. Co spowodowało według ludzi z 44 tuning.  Nie możliwość uzyskania deklarowanej mocy na wom. Test znajdziesz na ich stronie. Wraz z całym opisem.

Oczywiście odłączenie egr podnosi moc i zmniejsza spalanie. Ale mowa była o układzie recyrkulacji spalin z chłodnicą spalin lub bez. I z dwojga złego lepszy jest układ z chłodnicą.

Edytowany przez hubertuss, 13 listopad 2014 - 12:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kubota M7060 z turem MX opinie lub inny ciągnik o podobnych osiągach bez DPF Dzisiaj, 11:44
  •  

#31 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 13:58

Podziwiać że masz już  informacje na temat zastosowanych rozwiązan w M7. Chętnie też bym o nich poczytał. Mozesz wstawić jakiś link do tego.

#32 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:40

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, Ostatecznie kupiliśmy NH t4,75- 

Uznaliśmy że będzie lepszy od kuboty.

#33 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:52

franec ale Ty jesteś szybki 10-tego listopada pytasz jaki ciągnik kupić a 17-tego listopada piszesz że już kupiłeś. Z tym tematem to chyba jakaś ściema.

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 20:12

Jaka ściema. Kupić można w kilka godzin. Teraz na placach tego tyle stoi. Idziesz, wybierasz, przelewasz kasę i masz. Ewentualnie wpłacasz zadatek/zaliczkę.

#35 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 12:23

w każdej Kubocie wyposażonej w EGR (również w serii M40) spaliny są chłodzone w chłodnicy EGR płynem.

#36 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 07:29

franec ale Ty jesteś szybki 10-tego listopada pytasz jaki ciągnik kupić a 17-tego listopada piszesz że już kupiłeś. Z tym tematem to chyba jakaś ściema.

Żadna ściema, tylko II etap Prow - czasu jest mało, po zatem dostaliśmy ostatni model bez DPF- więc na co miałem czekać? na mikołaja?

#37 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2014 - 14:22

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, Ostatecznie kupiliśmy NH t4,75- 

Uznaliśmy że będzie lepszy od kuboty.

ale dałes plamy..NH to za darmo bym nie chciał...kubota kubota to idzie robota nr1

#38 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 15:00

....powiedział mechanik

#39 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 18:59

Nie którzy mówią, że kubota to głupota. Na takie hasła można się przyrzucać bez końca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piotr1789

piotr1789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 20:04

Kupilem M7040 i jestem niezadowolony jej spalaniem silnik o malej pojemnosci (c360) a pali 2x wiecej nawet przy jezdzie na pusto,chyba ze moja nie wypal.Liczylem ze zawor EGR zaslepie po gwarancji i nie bedzie pompowal spalin do tlokow przez co obnizy spalanie ale piszecie o jakiejs chlodnicy spalin w EGR .Wspolczuje sadownikom co maja kubotki z tym silnikiem bo opryskiwacz nie potrzebuje tyle mocy a ropka droga i nic nie przebije spalaniem c330 jak dobrze ze ja mam do opryskiwacza. Pozdrawiam.