Gość

Sam do gospodarstwa

Polecane posty

Gość   
Gość

Zastanawiam się czy ciągnik sam w gospodarstwie małym ok. 7ha jako drugi do t25 pomocniczy jest potrzebny.Np. coś takiego http://olx.pl/oferta/sam-traktor-CID757-ID4Shwp.html#b009ae2659    lub         http://olx.pl/oferta/traktor-sam-CID757-ID7aiIR.html#b009ae2659http://olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-sam-CID757-ID5d0vb.html#b009ae2659       Traktorek wykonalibyśmy sami.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Jak to mówią od przybytku głowa nie boli,a pomocniczy zawsze się przyda.A nad akurat tym typem ciągnika ,bym się zastanowiła,bo w tej cenie kupisz juź coś w miare dobego a nie wynalazek tak jak te z ogłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

AniaP ma racje takie wynalazki za 7 tysięcy nie 2 góra 3 tyś. Jak poszukasz to znajdziesz władka lub białoruś. Możesz poszukać c330(325).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten ciągniczek wykonalibyśmy sami czyli cena byłaby mniejsza liczyliśmy ok. 3,5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Też popieram AniaP ma racje za 7 tysi morzesz kupić ciągnik z 60 koni a t25 miałbyś jako ciągnik pomocniczy a za 3,5 tysia nie wykonasz fajnego sama bo za dobre podzespoły trzeba ładnie teraz zapłacić i jeszcze sie na męczyć , na kombinować i szału nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Ten ciągniczek wykonalibyśmy sami czyli cena byłaby mniejsza liczyliśmy ok. 3,5 tyś.

Wątpie żebyś sie wyrobił w tej sumie .... Policz sobie chocby cene poszczególnych podzespołów, tzn. silnik, skrzynia, pewnie jakiś reduktor, tylny most przednie zawieszenie, koła, elektryka, jakąś ramę zrobic i już się suma robi, do tego robocizna .... według mnie lepiej szukac czegoś takiego jak przedmówcy proponowali .... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall54    1

da radę złożyć taki ciągniczek za 3,5. @zmotoryzowany12 nie mówił o tym że będzie go składał z nowych części. mój sąsiad ma takiego sama i mu to też w tej sumie około wyszło. ja mam akurat bociana z silnikiem Majorka i kołami od urala 1400x20. silnik za flaszkę od szwagra bo mu coś nie grał ( miał go już przeklęte i go dał prawie za darmo a okazało się że rozrząd był przedstawiony) cały tył za trzy stówy byleby zniknął z podwórka, koła miałem, błotniki felgi maska i takie tam duperele też dość tanio, elektryka lampy i takie tam to mnie trochę przyszło, a kabinę miałem, pomalowanie i naklejki i jest traktorek. do takich pierdół jest za***isty. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

za 7 tys to 60 czy 40 kupisz do malowania opony urzywki kupisz i będzisz miał ciągniczek i przyczepe pociągniesz  bo ma sprężarkę a taki sam to na 1 h za stodoło a masz t 25 to mało pali do nawozu i oprysku i bron starczy a 60 do orki zborza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chcemy wykonać go sami koszt to ok. 3,5 tyś służył by do pomocy t25  jakieś podwożenie ziarna podczas siewu,rozsiewanie nawozu(kos) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

jak uwarzasz ja bym poszukał jakiś 40stki moża trafić za 4 tys do lekiego remątu i masz siłe i możesz przyczepy ciągać i w orce jak sucho nie zdycha a sama to jak coś to 2 skrzynie trzeba sąsiad robił sobie bo ma małą dziłkę to muwił że się nie opłaca bo mosty podnośnik same opony to 1000zł na tył od przyczepy 20-1000  koszty spawania drut do miga o ile masz bo jak sobie spawacza weźmiesz to sobie policzy a silnik trzeba z 80-100km bo mniejszym nie pociągniesz reduktory most od stara i skrzynie musisz połączyć z silnikiem a to nie takie proste by biegi zgrać na 2 skrzyniach  roboty mnustwo jest i jest lekki on fajnie sobie zrobił ale żałuje że nie kupił 40tki bo muwi ze taniej by wyszło i wszystko zrobisz i wszędzie pojedziesz a tak to rejstracie bedziesz musiał robić na sam i przeglądy badania roszeżone bo na szose nie wyjedziesz jak masz części i zdolności do spawania i kombinowania to zrobisz ale jak będziesz płacił za spawanie to się nie opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj