Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sam do gospodarstwa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2014 - 12:09

Sam do gospodarstwa

Zastanawiam się czy ciągnik sam w gospodarstwie małym ok. 7ha jako drugi do t25 pomocniczy jest potrzebny.Np. coś takiego http://olx.pl/oferta...html#b009ae2659    lub         http://olx.pl/oferta...html#b009ae2659http://olx.pl/oferta...009ae2659       Traktorek wykonalibyśmy sami.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sam do gospodarstwa Dzisiaj, 18:02
  •  

#2 Share AniaP

AniaP

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 12:40

Sam do gospodarstwa

Jak to mówią od przybytku głowa nie boli,a pomocniczy zawsze się przyda.A nad akurat tym typem ciągnika ,bym się zastanowiła,bo w tej cenie kupisz juź coś w miare dobego a nie wynalazek tak jak te z ogłoszenia

#3 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 10 listopad 2014 - 18:31

Sam do gospodarstwa

AniaP ma racje takie wynalazki za 7 tysięcy nie 2 góra 3 tyś. Jak poszukasz to znajdziesz władka lub białoruś. Możesz poszukać c330(325).

#4 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 19:11

Sam do gospodarstwa

Ten ciągniczek wykonalibyśmy sami czyli cena byłaby mniejsza liczyliśmy ok. 3,5 tyś.

#5 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 10 listopad 2014 - 23:14

Sam do gospodarstwa

Też popieram AniaP ma racje za 7 tysi morzesz kupić ciągnik z 60 koni a t25 miałbyś jako ciągnik pomocniczy a za 3,5 tysia nie wykonasz fajnego sama bo za dobre podzespoły trzeba ładnie teraz zapłacić i jeszcze sie na męczyć , na kombinować i szału nie będzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 15:15

Sam do gospodarstwa

Ten ciągniczek wykonalibyśmy sami czyli cena byłaby mniejsza liczyliśmy ok. 3,5 tyś.

Wątpie żebyś sie wyrobił w tej sumie .... Policz sobie chocby cene poszczególnych podzespołów, tzn. silnik, skrzynia, pewnie jakiś reduktor, tylny most przednie zawieszenie, koła, elektryka, jakąś ramę zrobic i już się suma robi, do tego robocizna .... według mnie lepiej szukac czegoś takiego jak przedmówcy proponowali .... Pozdrawiam:)

#7 Share firewall54

firewall54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:19

Sam do gospodarstwa da radę złożyć taki ciągniczek za 3,5. @zmotoryzowany12 nie mówił o tym że będzie go składał z nowych części. mój sąsiad ma takiego sama i mu to też w tej sumie około wyszło. ja mam akurat bociana z silnikiem Majorka i kołami od urala 1400x20. silnik za flaszkę od szwagra bo mu coś nie grał ( miał go już przeklęte i go dał prawie za darmo a okazało się że rozrząd był przedstawiony) cały tył za trzy stówy byleby zniknął z podwórka, koła miałem, błotniki felgi maska i takie tam duperele też dość tanio, elektryka lampy i takie tam to mnie trochę przyszło, a kabinę miałem, pomalowanie i naklejki i jest traktorek. do takich pierdół jest za***isty. pozdrawiam :-)

#8 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 22:24

Sam do gospodarstwa

za 7 tys to 60 czy 40 kupisz do malowania opony urzywki kupisz i będzisz miał ciągniczek i przyczepe pociągniesz  bo ma sprężarkę a taki sam to na 1 h za stodoło a masz t 25 to mało pali do nawozu i oprysku i bron starczy a 60 do orki zborza

#9 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 17:21

Sam do gospodarstwa

chcemy wykonać go sami koszt to ok. 3,5 tyś służył by do pomocy t25  jakieś podwożenie ziarna podczas siewu,rozsiewanie nawozu(kos) itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:05

Sam do gospodarstwa

jak uwarzasz ja bym poszukał jakiś 40stki moża trafić za 4 tys do lekiego remątu i masz siłe i możesz przyczepy ciągać i w orce jak sucho nie zdycha a sama to jak coś to 2 skrzynie trzeba sąsiad robił sobie bo ma małą dziłkę to muwił że się nie opłaca bo mosty podnośnik same opony to 1000zł na tył od przyczepy 20-1000  koszty spawania drut do miga o ile masz bo jak sobie spawacza weźmiesz to sobie policzy a silnik trzeba z 80-100km bo mniejszym nie pociągniesz reduktory most od stara i skrzynie musisz połączyć z silnikiem a to nie takie proste by biegi zgrać na 2 skrzyniach  roboty mnustwo jest i jest lekki on fajnie sobie zrobił ale żałuje że nie kupił 40tki bo muwi ze taniej by wyszło i wszystko zrobisz i wszędzie pojedziesz a tak to rejstracie bedziesz musiał robić na sam i przeglądy badania roszeżone bo na szose nie wyjedziesz jak masz części i zdolności do spawania i kombinowania to zrobisz ale jak będziesz płacił za spawanie to się nie opłaci