Skocz do zawartości

Swiatła Mf 235

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 23:30

Swiatła Mf 235

Cały czas pytasz o bezpiecznik 6-F,czy to jest bezpiecznik w tej skrzynce co na zdjęciu? Nie wiem ja nie znam instalacji tego ciągnika nie mam przed sobą schematu ale skoro Ty twierdzisz ze nawet w instrukcji masz napisane ze bezpiecznik 6-F jest pusty a u Ciebie coś na nim jest to my tym bardziej tego nie wiemy co to. Ciągnik ma trochę lat i nie wiadomo co kto kiedyś tam mieszał i podłączał i aby dowiedzieć się co jest podłączone pod ten bezpiecznik sam sobie musisz to sprawdzić choćby nawet idąc za kablem od bezpiecznika i sprawdzić gdzie idzie albo multimetrem.

Co do problemu to chyba trzeba by zacząć od zrobienia porządku w tej instalacji spójrz na zdjęcie i zobacz sam jak to wszystko wygląda ... ten bezpiecznik 5 od dołu to jest zardzewiały czy spalony wyjmij te bezpieczniki wszystkie po kolei i poczyść gniazda bezpieczników. Same bezpieczniki tez dużo nie kosztują może w ogóle wymień je wszystkie na nowe. Jeżeli już nie chcesz tego robić i chcesz tylko kierunkowskazy naprawić (chociaż już w tym miejscu może być przyczyna) to weź schemat i po kolei kabel po kablu sprawdzaj gdzie masz napięcie gdzie żarówka świeci a gdzie nie i będziesz wiedział w którym miejscu pojawia się problem.

Aby wykluczyć bezpieczniki jest jeszcze jedna metoda tylko tak jak mowie nie mam schematu do tego ciągnika ale jeżeli jest taki jak w MF 255 to jak działa ci gniazdo zapalniczki ewentualnie lampa robocza oraz wskaźniki temperatury i paliwa albo przynajmniej jeden z nich wskazują to bezpieczniki są nie przepalone.

Zresztą wyżej miałeś już to napisane!...I jeżeli jest to dla Ciebie za trudne aby podłączyć po kolei do każdego kabla jeden koniec żarówki a drugi gdzieś do masy na ciągniku to proponuje od razu poszukać elektryka...

Edytowany przez konrad18, 04 styczeń 2015 - 23:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Swiatła Mf 235 Dzisiaj, 01:34
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 23:44

Swiatła Mf 235

To nawet nie jest jego oryginalna skrzynka.

#23 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 00:22

Swiatła Mf 235

Bezpieczniki wszystkie są dobre bo wskaźniki działają i sprawdzałem po kolei żarówką. Na zdjęciu wyszedł jak by był przepalony ale nie jest. A pisałem o tym 6-F a to pomyłka bo dziś policzyłem, że jest ich 8 a nie 6 i chodzi o ten bezpiecznik na samym dole. Nie wiem dlaczego ale na nim jest prąd nawet jak stacyjka jest wyłączona i nic nie jest włączone. Poza kierunkowskazami wszystko działa jutro postaram się zobaczyć po kolei gdzie nie dochodzi prąd.

Edytowany przez Piotr6991z, 05 styczeń 2015 - 00:25.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:38

Swiatła Mf 235

Na zacisku 15 i 49 przełącznika awaryjnych musisz mieć zasilanie po stacyjce, jak nie ma to podaj tam +12V i zobacz czy działają. Wykaż trochę własnej inwencji, bo na razie wszyscy pomagają Ci jak mogą odwalając całą robotę, a Ty bawisz się bezpiecznikami. A normalnie problem jest do opanowania w 10 minut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 20:28

Swiatła Mf 235

Już wszystko działa przerywacz był zepsuty i kupiłem inny. A co z tym dolnym bezpiecznikiem skoro nic nie jest włączone to ma być na nim prąd czy nie powinien? Chodzi o 1 bezpiecznik od dołu kabelek jest aby włożony luźno nie jest dokręcony.

Edytowany przez Piotr6991z, 05 styczeń 2015 - 20:30.

#26 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 10:41

Swiatła Mf 235 Nie wiem czy czytasz wszystko to co tu piszemy bo co do tego bezpiecznika to juz o tym pisałem wyżej. Ale ok powtórzę nie znam ciągnika nie mam do niego żadnej dokumentacji Ty cos wspominałeś że masz instrukcje wiec zajrzyj tam a jezeli tak jest napisane ze to pusty bezpiecznik to my tym bardziej nie wiemy co tam jakis twórczy elektryk podłączył to ze jest prąd bez stacyjki tez nie oznacza ze cos jest zepsute. Pisałem tez wyżej żebyś sprawdził to w ciągniku idąc po tym kablu od bezpiecznika zobaczysz gdzie jest podłączony i będziesz wiedział od czego on jest a jak to będzie urządzenie które nie wymaga stałego zasilania bez stacyjki to to tez da się zmienić jak masz z tym taki problem

#27 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 16:26

Swiatła Mf 235

Czytam wszystko, to jest bezpiecznik od awaryjnych wszystko już pasuje. Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 18:23

Swiatła Mf 235 No i widzisz kolego jednak udało Ci się samemu sprawdzić od czego to bezpiecznik. Poradziłeś sobie z dość prostym problemem ale tak na przyszłość więcej samodzielnego myślenia niektóre pytania które tu zadawałeś tak jak z tym bezpiecznikiem nie wymagały wiedzy w dziedzinie elektryki, elektroniki itp a poprostu troszkę myślenia i logiki dluzej pisałeś tu pytania niż sprawdzałeś po kablu od czego ten bezpiecznik :)
Jezeli chodzi o pomoc to od tego jest to forum i oby jak najrzadziej ale polecamy sie na przyszłość :)