Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do Ursusa 5314

122 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 15:20

Pług do Ursusa 5314

Jak tam pług kupiony po 5 stronach tego wątku? Wbije klina autorowi.... U znajomego na podwórku znalazł sie Lemken Variopal bez konkretnego oznaczenia, podobno gdzieś z krzaków wyciągniety w co sie wierzyć nie chce zważając na jego stan. Pomierzyłem go, porównałem z obecnie sprzedawanymi Lemkenami i wyszło że to 3 skiby Variopal 7 N100 bo rama 120, rozstaw korpusów 100cm czyli 864kg masy !!! Oczywiście próba musiała być... 5314 z 1 siłownikiem wspomagającym zaprzągłem i w góre.... z bólem ale dźwignoł, 100kg na przodzie i odziwo dało sie z tym jechać... Heh żeby nie ten ból przy dźwiganiu (podnośnik mi opada pewno przez nietrzymający zawór na pompie) to można by próbowac co zaorać :P Vario ma regulacje od 22 do 55cm na korpus więc coś by sie tam dobrało ;) Tak więc Opal 090 mam u siebie i jest relaks ale teraz to chyba bym szukał Opal 110 bo to masywniej wyglada a Opal 120 to już max z czym powinien sobie radzić ale chyba nie ma co tyle przeciążąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do Ursusa 5314 Dzisiaj, 07:48
  •  

#122 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:17

Pług do Ursusa 5314

Kupowanie pługa przez internet to wyzwanie więc nie ma się co dziwić takiej ilości stron:) Jeden pociągnie a drugi z miejsca nie ruszy no i jeszcze ten pierwszy powie że drugi ma słaby silnik bo on bez problemu ciągnie. Klasa ziemi też nic nie znaczy bo np. taka rędzina jest w IIIa ( właściwości I i II ale ciężka w uprawie i dlatego taka klasa) i tam już łatwo nie jest. Co do 5314 to nie wiem jak tam masz ale w MF390 taką masę podnosi bez problemu ( też jeden siłownik wspomagający ale do takiej masy lepiej dołożyć 2 to ramiona główne dłużej posłużą ). Nie wiem jakie są różnice w wydajności pompy ale myślę że bez bólu można zmienić pompę na większy wydatek. Ale po jaką h...ę pług 3x55cm do takiego Ursusa? Myślę że maks 3x40cm i więcej do niego nie potrzeba ( dla tych co myślą że to mało - polskie 4 z UG (stare) miały 4x30cm czyli tyle samo a ciągały je przeważnie 80-tki.).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#123 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:38

Pług do Ursusa 5314

No nikt ni mówił że trza ten pług z którym się mocowałem ustawić na 3x55.... to nie realne żeby tyle pociągnąc... Te Opal 110 (595kg) i 120 (728kg) to własnie mają 3x40 i tyle. Więcej nie ma co próbować chyba że na piachu. W całym tym wątku w zasadzie rozchodzi sie o max mase pługa z którym da sie pracowć i temu chciałem dzisaj zaspokoić swoją ciekawość :P Szkoda kasy, żeby tuningowac podnośnik i meczyć sie z czymś cięższym.