Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do Ursusa 5314

122 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 12:32

Pług do Ursusa 5314

Wszystko jest  oryginalnie ....wiec nie ma co startować ?  dodam  ze  oryginalnie  udzwig był 3200kg

Edytowany przez jokender, 09 listopad 2014 - 12:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do Ursusa 5314 Dzisiaj, 19:30
  •  

#42 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 09 listopad 2014 - 12:45

Pług do Ursusa 5314

Nie chodzi o to Ursus jako producent mógł zwiększyć moc udzwigu. Może być to zrobione orginalnie. Jest jeszcze możliwosć zwiększenia udzwigu siłownikami wspomagającymi .  I moze wtedy pójdzie w obrotówce.

#43 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 listopad 2014 - 12:48

Pług do Ursusa 5314

Powinien podnieść jakąś nie za ciężką 3 w obrocie. Tylko jaką masz tam pompę hydrauliki? Tą dodatkową tandem i masz nie zależną tylne gniazda od podnośnika czy za każdym razem musisz przełączać podnośnik-szybkozłączki?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#44 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 12:52

Pług do Ursusa 5314

Wiesz  myślę ze  ursus podniesie  pług do 1 tony bo znam jego możliwości  udzwigu  chodzi  bardziej o obrót tego pługa i wgl  jaki miałby być ten pług na moje ziemie ?

Powinien podnieść jakąś nie za ciężką 3 w obrocie. Tylko jaką masz tam pompę hydrauliki? Tą dodatkową tandem i masz nie zależną tylne gniazda od podnośnika czy za każdym razem musisz przełączać podnośnik-szybkozłączki?

To nie ursus 3512 w którym trzeba ciągle majstrować  pod siedzeniem  bo mam ten ciagnik i wiem... w 5314 jest wszystko w porządku  jest niezależne gniazdo od podnośnika ...chodzi o rodzaj pługa   i jego obracanie  bo o  udzwig nie ma problemu do 1 tony moze byc 

#45 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 listopad 2014 - 13:06

Pług do Ursusa 5314 To dobrze, że wiesz dlatego sie pytam... Ale jak widze nie wiesz, że 4512/14 też miały w standardzie rozdzielacz i trzeba było przełączać. I nie pisałeś że masz wszystko ok wiec nie dziw sie że takie masz odpowiedzi skoro zapytałeś sie czy obrotowka bedzie współpracować z Twoim ciagnikiem.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#46 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 13:14

Pług do Ursusa 5314

Tak wiem ,ze  4512/14  miały w standardzie  rodzielacze i trzeba było przełączać  ale mi chodzi  o 5314 w  którym jest wszystko okej tak jak napisałem  wyżej  i bardziej  chodzi mi o pomoc w dobraniu pługa na moje ziemie i po prostu chodzi o opinię  kogoś  z  posiadaczy  tych ciągników ...

#47 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 13:18

Pług do Ursusa 5314

jak on Ci podniesie pług do 1 tony to sobie pomarz... Pisałem Ci w innym temacie o LEMKEN OPAL 3x40. Więcej nie próbuj mu zapinać nawet. Ja mam Opal z ramą 90 i waży niecałe 450kg i jest dobrze choć już po paru hektarach cieknie siłownik wspomagający... można sie pokusić o rame 110 i wtedy przy masie 595kg będzie to zapewne max z czym da sie pracować choć pewny nie jestem czy czego nie urwie. Co do kosmicznych wartości udźwigu..... 280szt kostki brukowej po 4.7kg szt czyli 1300kg do tego nie za duży maszt z wózka widłowego na moje oko 150-200kg. Powiedzmy że łącznie wazy to 1.5t i paleta kończy sie 1-1.2m za traktorem..... podnośnik tego nie podniesie i tyle w temacie. Ja to blokuje przy takim wożeniu kostki podnośnik odciągami i wtedy siłownikiem masztu dźwigam i ze 100kg na przodzie powoli można jechać. Bez tych odciągów blokujących podnośnik próba dźwigniecia palety siłownikiem masztu kończy sie tym że podnosnik wciska do ziemi i koniec.... paleta kończy sie 1.2m za traktorem a przy takim pługu to pierwszą skibe masz w tej odległości wiec bez szaleńst. O urwanych tylnich kołach też już słyszałem więc spokojnie z tymi ciężkimi pługami do tego traktora ;)

#48 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 13:28

Pług do Ursusa 5314

Ciągnik  chodzi w agregacie  3.2 z bometu  to jest  ponad 600 kg może  przesadziłem  z pługiem do 1  tony ale wcale taki ciężki nie musi być  po prostu żeby  ładnie współpracował z tym ciągnikiem na moich ziemiach ....myślę  ze  spokojnie moze być do 700kg

Edytowany przez jokender, 09 listopad 2014 - 13:36.

#49 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 listopad 2014 - 15:23

Pług do Ursusa 5314

Ja swoim mf 3050 (prawie taka sama moc jak w 5314) ciągnę na bielicach 4 skibówkę zwykłą nie obrotową i idzie dobrze, na testach też miałem 3 skibowy obrotowy i też szło bardzo dobrze.

PS: Czy to prawda że w tych obrotówkach często się obrotnice rozwalają? 

#50 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 15:42

Pług do Ursusa 5314

Kiedyś znalazłem takie określenie zapotrzebowania mocy ciągnika do pługa

Zapotrzebowanie mocy dla pługa jest uzależnione od liczby skib, szerokości skiby, głębokości pracy pługa i zwięzłości gleby.
Przyjmuje się, że dla szerokości 30 cm potrzeba około 15 KM na skibę przy orce na pełna głębokość pługa.
Jednak dodaje się zapas mocy i dlatego najczęściej podawane jest zapotrzebowanie około
20 KM na skibę. To oznacza, że na każde 10 cm szerokości skiby potrzeba około 7 KM.
Z taka mocą można pracować pługiem niemal w każdych warunkach.

Stąd wynika że do tego ciągnika maks. szerokość robocza pługa to jakieś 100-110cm z zapasem.

Czy ktoś stosował się do tej zasady ?? Wydaje się to logiczne... <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:03

Pług do Ursusa 5314

znajomy posiada taki ciagnik i orze 3 skibowym unia tur podwyzszany i mowi ze to wszystko co mozna do tego ciagnika zapiac.

#52 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:31

Pług do Ursusa 5314

Ja mam MF-a 590 i ciągam zagonowy 4x40 odkładnie jak w turze  na ziemiach 3-4 klasy , może ma 4 konie więcej ale ma podejrzewam że 2 razy tyle lat co Twój ursus. Z podnoszeniem 0 problemów nawet jak wrzuciłem w tym roku 2 kamienie po 100kg każdy, jeden na samym końcu pługa, nie chce mi się wierzyć że ursus ma taki słaby podnośnik

#53 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:40

Pług do Ursusa 5314

Ja swoim mf 3050 (prawie taka sama moc jak w 5314) ciągnę na bielicach 4 skibówkę zwykłą nie obrotową i idzie dobrze, na testach też miałem 3 skibowy obrotowy i też szło bardzo dobrze.

PS: Czy to prawda że w tych obrotówkach często się obrotnice rozwalają? 

Może  są to  ciągniki  podobnej mocy  ale mf  jest  o wiele  inny  na pewno cięższy  a to znacząca  różnica....myślę  ze 5314  też poszedłby w jakiejś 4 zagonowej  ale myślę  że lepiej będzie mu w  3 obrotowej  a  mi będzie wygodniej  bo mam  dość szerokei kawałki ziemi...tylko pytanie  czy  ten ciągnik sobie poradzi w jakieś 3 obrotowej

Ja mam MF-a 590 i ciągam zagonowy 4x40 odkładnie jak w turze  na ziemiach 3-4 klasy , może ma 4 konie więcej ale ma podejrzewam że 2 razy tyle lat co Twój ursus. Z podnoszeniem 0 problemów nawet jak wrzuciłem w tym roku 2 kamienie po 100kg każdy, jeden na samym końcu pługa, nie chce mi się wierzyć że ursus ma taki słaby podnośnik

4x40 w zagonie odpada po prostu  nie  poradzi sobie ten  ciągnik  u mnie są  praktycznie wszystkie klasy ziemi  ale myślę  ze  jakaś  3 obracalną  można byłoby dobrać  ?   ps nie  chodzi  o rocznik ciągnika  bo nowsze  niekiedy są  o wiele gorsze  od starszych  

znajomy posiada taki ciagnik i orze 3 skibowym unia tur podwyzszany i mowi ze to wszystko co mozna do tego ciagnika zapiac.

wiesz  to zalezy  od   ukształtowania  terenu  i samej  ziemi i od samego pługa  ja osobiście mam teraz dwa pługi stara  uia 3x30  i  kverneland  3x14 cali   unia idzie  o wiele ciężej   z  tym ze kverneland nie chce  wchodzić w  ziemię gdy jest  trochę twardo

Edytowany przez jokender, 09 listopad 2014 - 16:45.

#54 Share xUrsus912x

xUrsus912x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 17:38

Pług do Ursusa 5314

Ludzie 4x40 on sie w nich zesra jak mu zaczepisz 4x35 to on w bedzie chodził cała siłą

w ciężkiej ziemi 3 klasy to niewiem czy da rade

#55 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 17:47

Pług do Ursusa 5314

Więc  chodzi mi o jakis 3 obrotowy  co o tym myślicie ?

#56 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 listopad 2014 - 19:46

Pług do Ursusa 5314

Ja mam Zetora Proxima 7441, więc jest to podobnej mocy ciągnik jak Ursus 5314. Orze tym ciągnikiem pługiem 3x40 Unia Tur z zabezpieczeniem resorowym i na gliniastej ziemi ciągnik ma co robić (jest to maksymalny pług do niego). Waży on 760kg i on już potrafi zabujać ciągnikiem. Także co do uciągu to 3 skibowy obrotowy uciągnie, pozostaje problem czy da radę go obracać, ale przy tym musi być maksymalny zestaw obciążników z przodu.

Edytowany przez Autofan, 09 listopad 2014 - 19:49.

#57 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 19:55

Pług do Ursusa 5314

Więc  chodzi mi o jakis 3 obrotowy  co o tym myślicie ?

Obrotowy 3 skiby to bardzo szerokie pojęcie, na lekkiej ramie jakieś 3x35 i z regulowaną szerokością orki powinien dać radę. To w końcu tylko 72 KM.

#58 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 20:09

Pług do Ursusa 5314

Ja mam Zetora Proxima 7441, więc jest to podobnej mocy ciągnik jak Ursus 5314. Orze tym ciągnikiem pługiem 3x40 Unia Tur z zabezpieczeniem resorowym i na gliniastej ziemi ciągnik ma co robić (jest to maksymalny pług do niego). Waży on 760kg i on już potrafi zabujać ciągnikiem. Także co do uciągu to 3 skibowy obrotowy uciągnie, pozostaje problem czy da radę go obracać, ale przy tym musi być maksymalny zestaw obciążników z przodu.

Dlaczego miałby nie dać  rady obracać  pługa  ?

Obrotowy 3 skiby to bardzo szerokie pojęcie, na lekkiej ramie jakieś 3x35 i z regulowaną szerokością orki powinien dać radę. To w końcu tylko 72 KM.

Co myślisz o pługu LAMKEN OPAL 110 ?

#59 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 listopad 2014 - 20:48

Pług do Ursusa 5314

Tak jak kolega pisze, lekki pług będzie podnosił i obracał bez problemu, ale jeśli zechcemy taki 3x40 z zabezpieczeniem resorowym np Ibisa to jest to ciężki pług i zwyczajnie może podnosić przód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jokender

jokender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 20:53

Pług do Ursusa 5314

Tak jak kolega pisze, lekki pług będzie podnosił i obracał bez problemu, ale jeśli zechcemy taki 3x40 z zabezpieczeniem resorowym np Ibisa to jest to ciężki pług i zwyczajnie może podnosić przód.

Wiem o co chodzi...ale nie chciałbym  aż  tak bardzo lekkiego pługa  chodzi  o  dobre dobranie jeśli  możecie to pomóżcie  ja myślę o LMKEN OPAL 110