Sebastian

Pług do Ursusa 5314

Polecane posty

farmer7745    19

Nie dziel pługi pod względem ilości śrub którymi jest przykręcany lemiesz, tylko na szer. roboczą.

Ja polecam 3x40 obrotowy lub 4x35 zagonowy.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

znajomy ma 3x40 chyba unia tur i radzi sobie bardzo dobrze i ładnie kryje


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam moim zdaniem do takiego ciągniczka albo 3 skibowy obrotowy3x40 albo coś poszukać jakieś 4 w zagonie myśle 4x35 lub jeżeli masz słabsze ziemie to 4x40.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Kilka lat temu widziałem jak jeden rolnik orał u5314 pługiem zagonowym 5x40. Na polu szło bez problemu, na drodze ledwo jechał tak mu przód zrywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek926    3

może powiem tak

Unia TUR 3 3x40cm

Unia TUR 4 (starszy rocznik ok 2001 roku)4x35cm

Unia BN 5 5x30cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie kupuj Uni bo Unia ma żle wyprofilowane odkładnice i pług zamiast orać to redli, wujek ma NH TD80D i z Unią Tur 3+1 4x35 ciągnik nie ma lekko... ja poleciłbym coś z Akpila lub Staltecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Właśnie kupiłem do takiego Ursusa pług Unii Ibis M 2+1 ,Trzy skiby po 42cm ,spokojnie daje radę,Polecam tylko obracalny!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jak masz  normalne ziemie to 4x35(można było by spróbować 4x40 jak byś miał z 2 biegi jeszcze między 2 a 3 ) a jak cieżkie to 3x40 lub też jest opcja 3x40 w obrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Jak masz  normalne ziemie to 4x35(można było by spróbować 4x40 jak byś miał z 2 biegi jeszcze między 2 a 3 ) a jak cieżkie to 3x40 lub też jest opcja 3x40 w obrocie.

 

Właśnie   ziemie są  naprawdę  różne praktycznie  od  gliny po piaski   więc  w 4x40  odpada  bo ciągnik naprawdę  by zdychał .. zastanawiam sie nad obracanym tylko nie wiem jak to  będzie z tym ciagnikiem i czy da rade

 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jeśli w ursusie robili go jesli mu dali większego tłoka i lepszą pompę to obrotówkę podniesie ale bez przeciwwagi z przodu nie masz co startować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Wszystko jest  oryginalnie ....wiec nie ma co startować ?  dodam  ze  oryginalnie  udzwig był 3200kg

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie chodzi o to Ursus jako producent mógł zwiększyć moc udzwigu. Może być to zrobione orginalnie. Jest jeszcze możliwosć zwiększenia udzwigu siłownikami wspomagającymi .  I moze wtedy pójdzie w obrotówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Powinien podnieść jakąś nie za ciężką 3 w obrocie. Tylko jaką masz tam pompę hydrauliki? Tą dodatkową tandem i masz nie zależną tylne gniazda od podnośnika czy za każdym razem musisz przełączać podnośnik-szybkozłączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Wiesz  myślę ze  ursus podniesie  pług do 1 tony bo znam jego możliwości  udzwigu  chodzi  bardziej o obrót tego pługa i wgl  jaki miałby być ten pług na moje ziemie ?


Powinien podnieść jakąś nie za ciężką 3 w obrocie. Tylko jaką masz tam pompę hydrauliki? Tą dodatkową tandem i masz nie zależną tylne gniazda od podnośnika czy za każdym razem musisz przełączać podnośnik-szybkozłączki?

 

To nie ursus 3512 w którym trzeba ciągle majstrować  pod siedzeniem  bo mam ten ciagnik i wiem... w 5314 jest wszystko w porządku  jest niezależne gniazdo od podnośnika ...chodzi o rodzaj pługa   i jego obracanie  bo o  udzwig nie ma problemu do 1 tony moze byc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To dobrze, że wiesz dlatego sie pytam... Ale jak widze nie wiesz, że 4512/14 też miały w standardzie rozdzielacz i trzeba było przełączać. I nie pisałeś że masz wszystko ok wiec nie dziw sie że takie masz odpowiedzi skoro zapytałeś sie czy obrotowka bedzie współpracować z Twoim ciagnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Tak wiem ,ze  4512/14  miały w standardzie  rodzielacze i trzeba było przełączać  ale mi chodzi  o 5314 w  którym jest wszystko okej tak jak napisałem  wyżej  i bardziej  chodzi mi o pomoc w dobraniu pługa na moje ziemie i po prostu chodzi o opinię  kogoś  z  posiadaczy  tych ciągników ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak on Ci podniesie pług do 1 tony to sobie pomarz... Pisałem Ci w innym temacie o LEMKEN OPAL 3x40. Więcej nie próbuj mu zapinać nawet. Ja mam Opal z ramą 90 i waży niecałe 450kg i jest dobrze choć już po paru hektarach cieknie siłownik wspomagający... można sie pokusić o rame 110 i wtedy przy masie 595kg będzie to zapewne max z czym da sie pracować choć pewny nie jestem czy czego nie urwie. Co do kosmicznych wartości udźwigu..... 280szt kostki brukowej po 4.7kg szt czyli 1300kg do tego nie za duży maszt z wózka widłowego na moje oko 150-200kg. Powiedzmy że łącznie wazy to 1.5t i paleta kończy sie 1-1.2m za traktorem..... podnośnik tego nie podniesie i tyle w temacie. Ja to blokuje przy takim wożeniu kostki podnośnik odciągami i wtedy siłownikiem masztu dźwigam i ze 100kg na przodzie powoli można jechać. Bez tych odciągów blokujących podnośnik próba dźwigniecia palety siłownikiem masztu kończy sie tym że podnosnik wciska do ziemi i koniec.... paleta kończy sie 1.2m za traktorem a przy takim pługu to pierwszą skibe masz w tej odległości wiec bez szaleńst. O urwanych tylnich kołach też już słyszałem więc spokojnie z tymi ciężkimi pługami do tego traktora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Ciągnik  chodzi w agregacie  3.2 z bometu  to jest  ponad 600 kg może  przesadziłem  z pługiem do 1  tony ale wcale taki ciężki nie musi być  po prostu żeby  ładnie współpracował z tym ciągnikiem na moich ziemiach ....myślę  ze  spokojnie moze być do 700kg

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja swoim mf 3050 (prawie taka sama moc jak w 5314) ciągnę na bielicach 4 skibówkę zwykłą nie obrotową i idzie dobrze, na testach też miałem 3 skibowy obrotowy i też szło bardzo dobrze.

 

PS: Czy to prawda że w tych obrotówkach często się obrotnice rozwalają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kiedyś znalazłem takie określenie zapotrzebowania mocy ciągnika do pługa

 

Zapotrzebowanie mocy dla pługa jest uzależnione od liczby skib, szerokości skiby, głębokości pracy pługa i zwięzłości gleby.
Przyjmuje się, że dla szerokości 30 cm potrzeba około 15 KM na skibę przy orce na pełna głębokość pługa.
Jednak dodaje się zapas mocy i dlatego najczęściej podawane jest zapotrzebowanie około
20 KM na skibę. To oznacza, że na każde 10 cm szerokości skiby potrzeba około 7 KM.
Z taka mocą można pracować pługiem niemal w każdych warunkach.

Stąd wynika że do tego ciągnika maks. szerokość robocza pługa to jakieś 100-110cm z zapasem.

Czy ktoś stosował się do tej zasady ?? Wydaje się to logiczne... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj