marles

Wałek do kultywatora z czego?

Polecane posty

marles    32

Witam mam zamiar zrobić wałek do kultywatora tylko nie wiem dokładnie jaki zrobić mam do wyboru:
-Drut zbrojeniowy 18-20mm
-Rurka stalowa (jaka średnica i grubość najlepsza?)
-Płaskowniki (jaka grubość i szerokość?)
-Kątowniki (jaka grubość i szerokość?)
Całą ramę mam już zaplanowaną tylko właśnie nie wiem jaki wał jest najlepszy do rozbijania grud.Z góry dzięki za pomoc.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Dzięki za odpowiedź.A może 60x8? Dodam ze będę wałek robił na felgach z malucha one maja średnicę 33cm jak by je nadciąć i wpuścić płaskowniki wyszło by 30cm.Jak myślicie taka średnica była by dobra?Według mnie było by w sam raz ale czekam na opinie innych.Obwód felgi to jakieś 103,5cm chciałem dać 10 płaskowników to wychodziło by co 10,35cm chyba w sam raz?A może za gęsto?Dodam tylko ze one nie będą ząbkowane bo nie mam czym tego zrobić teoretyczne dało by radę szlifierką ale to za dużo roboty.Z góry dzięki za pomoc.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pod skosem ,ale trzeba dodać że muszą być poskręcane inaczej nie będą dolegać do gleby ,z felgami daj sobie spokoj za dużo roboty  ,blacha 6mm ośmiokąty o średnicy 28cm i na każdym wzniesieniu nacięcie do płaskownika 10/30 w środek pręt fi 25 najlepiej 18G2 i orginalne obudowy z łożyskami za ok20zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zrobiłem coś takiego może komuś sie przyda także łapcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PuZ
      Witam,
      Mam problem z ciągnikiem Ursus 2812 - jest to odpowiednik MF 235 - urwało mi tuleje WOM i przy okazji urwało cześć wałka który wychodzi ze skrzyni biegów (zaznaczyłem na dołączonym zdjęciu na czerwono) - czy dobrze myślę, że jest to wałek sprzęgłowy I stopnia?

      I żeby go wyciągnąć to w którym miejscu rozpołowić sinik - pomiędzy sinikiem i skrzynią biegów czy tez pomiędzy skrzynia biegów i tylnym mostem?
      Wymieniał już ktoś taki wałek i może się podzielić jakimiś radami?
      Z góry dziękuje i pozdrawiam

    • Przez kapec22
      Witam jak usunąć luz na dolnym wałku od ramion podnośnika? mf 2640
      filmik https://streamable.com/pxa3v
       
       
       

       
       
    • Przez adamek1942
      ciągnik 90 km jaki szeroki polecacie kultywator na szerokich łapach + wałki 2 strunowe
    • Przez AgroLaik
      Witam
      Czy jest jakaś różnica między kultywatorem a agregatem? Czy nazwa agregat jest zarezerwowana dla kultywatora+brony czy można tych nazw używać naprzemiennie
    • Przez adamek1942
      Witam, jak tam wasze końcówki womu przy zetorach hym ??? dokładniej chodzi o łożyska  spotkałem kilka ze sporym luzem, wiecie jak sie do tego zabrać na przyszłość ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj