bandit1945

cyklop polski brak mocy....

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bandit1945    5

Witam.

 

Mam probloem z moim cyklopem.... poprostu nie mam mocy... nie ma sily podniesc ramienia i zacisnac łychy... nawet na łapach ciezko mu sie podnieść.....

 

Prz\eczyscilem filtr w zbiorniku oleju i pod kabina ten przepływowy i znalazłem w nim takie drobne plastikowe opiłki....... moze to jest tego powodem... ale skad te opiłki...??

 

przeczyscilem zawor przeciaązeniowy i sprawdziłem przewod zasilający pompę olejem czy nie jest uszkodzony wewnątrz..... wszystko było ok...

 

dodoam jeszcze ze przy zaciskaniu łychy cos syczy tak jak by powietrze przy tych wajchach....

 

co moze być tego przyczyną>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

te zawory to gdzie dokladnie sie znajdują?? jeden jest zaraz za pompą chyba tak?? aa drugi??

 

Members udzielisz wskazówek jak je wyregulowac>??

aa Pompa to tak troche jęczy przy obrotach 1400 w mf255 ale ona chyba zawsze tak jęczała..

 

ii skad by sie wzieły opiłóki plastikowe w filtrze??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie pamiętam czy są dodatkowe na rozdzielaczach, ale tu chodzi o ten główny za pompą , taka kostka. Powinno się z manometrem regulować, ale można tylko na początku dokręcić z 3 obroty i spróbować, jak chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

aha nooo too ten zawor bezpieczennstwa czyscilem to wiem ktory to... teo jest tak zwany chyba zawor przeciazeniowy.... aa jak to nie pomoze to pewnie pompa bedzie uszkodzona....??

 

aaa skad moga byc te opilki w filtrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

W moim przypadku wystarczyło lekki brak oleju

grzal sie olej ,nie miał siły,a syczy prawdopodobnie piana w obwodzie.

 

PS: Nie zaluj oleju, 5 litrów dolej zanim zaczniesz cos kombinować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

oelju dolalem prawie ze pod korek.... wiec za malo na pewno nie jest.... 

 

nie wioesz skad mogą byc te opiłki w filtrze??///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Plastikowe opiłki to mogą być zestarzałe oringi z pompy.Komplet uszczelniaczy pompy to kosz 10-20 zł.Rozbierz i zmień oringi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

aha noo jutro sie za to zabiore lub w srode i zobacze jakie beda efekty.... 

aa przez te oringi pompa tez moze stracic wydajnosc tzn moze byc to powodem tego ze cyklop nie ma siły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jak ci to ie pomorze to rozdzielacz ten 3 sekcyjny do wymiany u mnie był podobny problem założyłem nowa pompę i wlałem nowy olej trochę pomogło , dopiero jak wymieniłem rozdzielacz cyklop chodzi jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

rozdzielacz trzysekcyjny too chodzi tu o te wajchy do sterowania ramieniem tak???? czy gdzie to on sie znajduje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

dzielnik strumienia na pewno nie uległ awarii? poza tym sprawdzałeś ciśnienie manometrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

nie sprawdzalem jeszcze.... jutro za to sie zabiore... z tego co wiem to cisnienie sprawdza sie na wezu tak?? too jak np dzielnik bedzie uszkodzony to skad bede wiedzial ze to dzielnik a nie pompa .... jak na manometrze odpowiedniego cisnienia mi nie wybije.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Na manometr jest w cyklopie odpowiednie miejsce, mianowicie trójnik zaraz przy wylocie z pompy. Ciśnienie sprawdź na każdej sekcji, powinno być identyczne. Odnośnie dzielnika: jeśli na jednym rozdzielaczu będą inne ciśnienia niż na drugim (nie myl z poszczególnymi sekcjami) to pewnie on. Ja musiałem zaślepić jeden przelew i chodzi jak ta lala i kasa w kieszeni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Zaraz za pompą jest ten trójnik, jeszcze przed zaworem przeciążeniowym, na przewodzie który łączy pompę i ten zawór. korek tego trójnika jest chyba na klucz 27mm lub24mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

zmierzyłem cisnienie nmanometrem ii na wezu od łychy jest 20 barów aa na wezu od łap jest 110 barów czyli takie jak powinno byc.... aa łycha i łapy pracuja na innych rozdzielaczach....

 

podłączyłem jeszcze przewody od siłownika od ramienia pod rozdzielacz od łap ii ramie chodziło elegancko po tej zamianie.... wiec wychodzi na to ze to wina tego rozdzielacza trzysekcyjnego....

 

da sie cos z tym zrobić??? wymienic uszczelniacze?? coś zaślepić??? czy trzeba nowy lub regenerowany rozdzielacz kupowac?>>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Zgadzam się prawdopodobnie dzielnik strumienia. Czy masz między tymi rozdzielaczami łącznik w kształcie litery U?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

nie.. połączone sa tylko rurką.... bez zadnych zaworków.... jeden rozdzielacz od drugiego jest polozony o jakies 5-10cm od siebie i jest tam tylko rurka nie ma zadnego zaworka a nie nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprawdź czy z tyłu rozdzielacza ten co nie działa jest zawór.Jak jest zawór to się zaciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

byłem własnie zobaczyc jak taam jest i jest taka kostka z tyłu rozdzielaczy i sa z niej trzy wyjscia jedno do góry do dołu i w bok i jakaś sruba na wiekszy klucz 27 lub 32 z boku kostki.....

 

aa rozdzielacze połaczone sa rurka w ktorej jest taka mała kostka 4cmx4cm z ktorej wychodzi przewod do dołu....

w załaczniku foto  ta kostka to ten dzielnik??

 

 

post-141499-0-98641200-1415652055_thumb.jpg

Edytowano przez bandit1945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

sprawdzilem ten zawor dzialnik strumieni co jest z tyłu rozdzielaczy w innym cyklopie i jest ok.... przelozyłem rozdzilacz z innego cyklopa do swojego i nadal to samo... zauwazyłem ze w wezacz przy rozdzielaczu gdy odkrecałem sroby to syczało powietrze..... skad sie wzieło powietrze w ukladzie.... dodam ze oleju w zbiorniku mam 80% z całego zbiornika wiec za malo na p[ewno nie jest...

 

normalnie nie wiem co to moze byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię instrukcję i katalog czesci do CYKLOPA nowego typu z słownikiem górnym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj