jokender

Pług do Ursusa 5314

Polecane posty

jokender    0

Witam, chciałem sie zapytać jaki pług będzie odpowiedni do Ursusa  5314 . Teraz chodzi w strarej uni 3x30 albo w kverneland 3x14 cali  ale kverneland nie chce wchodzić  w  ziemie gdy jest twardo a unia jest po prostu  za  małym pługiem . Proszę  o pomoc w dobraniu pługa do tego ciądgnika  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jakiego dokładniej masz tego kverneland'a? Dobre dłuta, lemiesze i ustawienie pługa i musi w ziemię wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja tam ciągne tym ursusem Lemken opal 090 3x40, wujek porwał sie na TUR 4x35 i na piachu daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jakiego dokładniej masz tego kverneland'a? Dobre dłuta, lemiesze i ustawienie pługa i musi w ziemię wejść.

W tym roku byłem świadkiem jak praktycznie nowy AB 100 nie chciał wchodzić miejscami, jest ekstremalny rok i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No tak, tylko na to już nic nie poradzi i raczej to że był to jakiś kverneland nie miało na to wpływu. Po prostu za twardo (o zabezpieczeniach nie pisze bo rozumiem że nikt nie wspominał że są za "miękkie"). Dokładniej chodził o mi o to, że trzeba swój pług zrobić jak należy może i dociążyć bo szukanie czegoś innego raczej rozwiązaniem problemu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No właśnie był za miękki, szczególnie ostatnia skiba nie wchodziła. Ja sztywny dociążyłem jakieś 200kg to wchodził, ale na 2 ha 6 lemieszy załatwiłem - kamienie siedzą jak zabetonowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to dalej tak sucho u Was? ja obornik w paru miejscach zaorałem w wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

post-142899-0-01732500-1415490046_thumb.jpg                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              jest to taki pług i po prostu nie chce on wchodzić gdy jest chociaż trochę twardo  przy czym unia wchodzi pięknie  ale wiadomo  , ze  unia jest za  małym pługiem  ps zdj  nie mojego pługo  za ciemno żeby chodzići i robić fotki ... Polecicie coś  z  obrotowych pługow czy lepiej sie w  to nie bawić ?

to dalej tak sucho u Was? ja obornik w paru miejscach zaorałem w wodzie...

 

No niestety  po kukurydzy  nawet nie ma po co jechać  na pole  po prostu jest  za sucho 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Orotowy ma tę zaletę, że jest ciężki. Na 3 skiby 600kg to chyba standard. Za bardzo nie szalej, 3x40 max. Więcej nie dasz rady pociągnąć. A myślałeś nad Awemak Atlas 3x40 ? Będzie ciut większy niż UG, a cena nowego przystępna.

Coś takiego http://allegro.pl/plug-4-skibowy-atlas-zrywalny-awemak-nowy-i4759801127.html

zabezpieczenie na kołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

To skoro unia wchodzi w ziemie ale jest za mała to może dołóż mu 4 skibe, będzie to najtańsza opcja, ja tak zrobiłem ze swoim pługiem, i współpracuje to z mf 3060:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Znalezienie dobrej dokłądki do UG to sztuka. Jak założysz byle jaką , to będziesz robił rządki, a nie orał. Wiele osób w ten sposób się przejechało. Warto kupić na  przykład 2 UG i się samemu pobawić w dopasowanie. Nie wiem, jaką masz tę 3, ale nie w każdej rama wytrzymuje 4 skibę. A konstrukcje i materiał wbrew pozorom były różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Fakt, są do kupienia takie gotowe korpusy z kawałkiem ramy ale to strasznie lipny materiał, ja kupiłem od znajomego dwa oryginalne korpusy od ug 2 (ramę na coś przerobił a korpusy mu zostały) i jedyne co musiałem zrobic to dobrac odpowiedni profil i dobrze wszystko ustawic i wyspawac, spawanie zleciłem znajomemu ślusarzowi aby była dobra wytrzymałośc i już 8 lat zdaje to egzamin, mój pług to 84r wiec raczej z tych dobrych materiałów. U mnie ziemie ciężkie i w dodatku góry, i pług nie pogięty nigdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Szczerze mam dwa pługi zagonowe  tak jak napisałem  wyżej  i nie chcę  sie w  to dalej bawić  ziemi ciągle  dochodzi  i ciężko jest  tym obrobić  do tego czasem wcale nie chce  wejść w  ziemi....chciałbym pług obrotowy  dość  ciężki 600-700 kg .... do10-13 tys można szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Mam pług obrotowy i powiem tak - rewelacji się nie spodziewaj. Jak masz duże, regularne kawałk pola, to szybciej zaorzesz zagonowym, bo możesz zapiąć większy. Jak masz pola nieregularne, to czas orki zagonowym i obracalnym będzie porównywalny.   Ja mam 3x35 obrotowy, a mógłbym ciągać zagonowy 3x40 albo nawet 4x40 w orce siewnej czy podorywce. Policz sobie, czy ci się to opłaci. Poza tym mam zamiar wejść w uprawę bezorkową - w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Jak dla mnie  obrotowy a zagonowy  to niebo a ziemia ogólnie lepsza orka np po kukurydzy ....chociaż  nie ma  problemu gdy jest twardo  bo  jednak  masa pługa robi swoje  przy  45 ha  nie chce  sie bawić w zagonowe pługi  gdyż to męczarnia w  sumie tej ziemi ciągle dochodzi więc jest ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Oj nie bądź taki pewny, po kukurydzy znajomy nie mógł nową 4 obrotową zaorać na średniej klasy ziemi zwałowanej wiosną, po prostu taki rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

jokender - to nie obrotowy lub zagonowy robi różnicę, tylko ustawienie i typ odkładni. Ale widzę, że żadne argumenty cię nie przekonają. Ty juz postanowiłeś, że ma być obrotowy i koniec, a teraz czekasz, że zaczniemy ci przyklepywać, że to słuszna decyzja. Niestety, tak łatwo to nie jest. Ale kup obrotowy, jak tak koniecznie chcesz. Jeśli ne dawałeś rady orać kvernelandem, to ja marnie to widzę. To jedne z lepszych pługów na twarde i ciężkie gleby.  Mały klin, długa odkładnia.  Ja bym z chęcią taki kupił, tylko na 4 skiby.  Na 45ha jednym ciągnikiem to już nie ma zabawy, 4skiby to minimum. Najlepiej 4x40, a takiego nie pociągniesz w obrotówce tym ursusem. Kupisz 3x35 i nic nie zyskasz na wydajności. Ciężko jest kupić 3x40 obrotowy, w dodatku w dobrym stanie. Może za te 13 tys dostaniesz naszą unię obrotową, ale raczej w średnim stanie i też 3x35.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

jokender - to nie obrotowy lub zagonowy robi różnicę, tylko ustawienie i typ odkładni. Ale widzę, że żadne argumenty cię nie przekonają. Ty juz postanowiłeś, że ma być obrotowy i koniec, a teraz czekasz, że zaczniemy ci przyklepywać, że to słuszna decyzja. Niestety, tak łatwo to nie jest. Ale kup obrotowy, jak tak koniecznie chcesz. Jeśli ne dawałeś rady orać kvernelandem, to ja marnie to widzę. To jedne z lepszych pługów na twarde i ciężkie gleby.  Mały klin, długa odkładnia.  Ja bym z chęcią taki kupił, tylko na 4 skiby.  Na 45ha jednym ciągnikiem to już nie ma zabawy, 4skiby to minimum. Najlepiej 4x40, a takiego nie pociągniesz w obrotówce tym ursusem. Kupisz 3x35 i nic nie zyskasz na wydajności. Ciężko jest kupić 3x40 obrotowy, w dodatku w dobrym stanie. Może za te 13 tys dostaniesz naszą unię obrotową, ale raczej w średnim stanie i też 3x35.

 

Myślę   ze widziałeś  zdjecie  tego kvernelanda  ten pług  nie  nadaje  sie na ciężkie  ziemi  tak samo gdy jest twardo  po prostu nie chce wejść w ziemie  przy czym stara unia wchodzi  tylko  to mały pług  kiedyś kupiony  do ursusa  3512....szczerze  odradzam wszystkim ten pług a zwłaszcza tym  co mają  cięższe ziemie ....chciałbym obrotowy dlatego że mam  szerokie i długie kawałki  ziemi w  sumie nie chcę  sie bawić w lekkie zagonowe pługi to ma ładnie orać ....jest  45ha ziemi na wiosnę  przybędzie kolejne 5  ha i po prostu potrzebny mi lepszy pług najlepiej 3  obrotowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Ja osobiście na szerokich i dużych kawałkach wybrałbym zagonowy. Pociągniesz na podnośniku jedną skibę więcej. Poza tym 4 zagonowa solidnie wykonana też nie jest lekka. Moze warto wziąć to pod uwagę ? Za 12 tys kupisz bez problemu nowy zagonowy.

Za 14-15 można kupić 3x40 obrotowy Agrozet Sukov - to tak informacyjnie, zawsze to nowy.

 

Tu masz dla przykładu staltech do głebokiej orki :

 

Tabela Charakterystyka techniczna Pługa U006

 

Parametr
U006
Liczba korpusów [szt.]
3
4
5
Rozstaw korpusów [cm]
93
93
93
Szerokość korpusu [m]
40
40
40
Szerokość robocza [m]
1,20-1,30
1,60-1,80
2,00-2,30
Głębokość orki [m]
0,35
0,35
0,35
Zapotrzebowanie mocy [kW]
od 45
55-82
75-110
Długość [m]
2,70
3,70
4,70
Szerokość [m]
1,40
1,85
2,30
Wysokość [m]
1,25
1,25
1,25
Masa [kg]
500
600
700

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

chciałbym coś z  lepszych pługów jak kverneland czy Lemken oczywiście ma być ciężki... nie chodzi  mi o jakieś  4x30 /4x35    jak zagonowy  to  3x40 na  resorku bo w 4 nie pójdzie   więc  wydaje mi sie  ze  jakiś  obrotowy 3x40  dość  ciężki byłby odpowiedni.

Dodam że  oczywiście ma  być taki by sie nie zapychał  np  w orce  po kukurydzy 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

kup sobie unie tur 4x35 na resorze,ciezki i dobrze kryje.pieknie wczodzi na ciezkich glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robin
      Witam. Posiadam Ursusa 5314 z 2006 roku. Jestem jego pierwszym włascicielem i mam do niego załozonego od 2006 roku ładowacz czołowy. Problem polega na tym że średnio 2 razy w roku musze spuszczać olej ze skrzyni i wymienic filtr na nowy ponieważ zaczyna palić mi się kontrolka. Filtr jest pełen opiłków. Z początku serwis mowił ze ciagnik sie dociera i tak byc musi ale teraz ma juz z 2500 mtg i ostatnio wymieniłem filtr na początku kwietnia i teraz juz swieci mi sie kontrolka. Co tu z tym zrobić, czyżby coś się tarło w skrzyni ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj