freetaxi

Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych 2014

Polecane posty

freetaxi    947

Cisza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nic nie będzie słychać dopóki nie minie 2 termin poprawek, wtedy będzie przetasowanie listy i będzie też wiadomo ilu wnioskodawców naprawdę spełnia warunki, aczkolwiek z wszystkich stron słychać, że na przesunięcie mała szansa, ministerstwo musi wysłać wniosek do KE, KE ma 4 miesiące na decyzje, a wiadomo ile mamy czasu na wnioski o płatność w starym PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiAlvaro    0

Orientuje sie ktos moze na jakim etapie jest sprawdzanie wnioskow, chodzi mi o to z pod ktorych nomerow ludzie dostaja juz poprawki?

Edytowano przez BoskiAlvaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nr na liście nie ma znaczenia dla prędkości rozpoatrywania wniosku, znajomy ok 12xx dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pozycja na liście nie ma znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat121    0

nr na liście nie ma znaczenia dla prędkości rozpoatrywania wniosku, znajomy ok 12xx dostał

 

Czyli już ludzie spoza zielonej listy dostają poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wiedzą, ze na liście będą mocne przetasowania, więc wysyłają jeszcze  części osób z białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat121    0

@majkel207

jesteś pewny, że ten Twój znajomy jest na miejscu 12xx?

 

Dziś jest nowa lista i praktycznie nic się nie przesuwa :(

Ja jestem na 11xx i nie ma żadnego odzewu  z agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

pewny jestem, łatwo to sprawdzić

 

przetasowania będa po 2 terminie poprawek, też sporo osób wyleci z listy z powodu oddawania owoców i warzyw na cele charytatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ma kolego i to bardzo dużo, wiedzą o tym osoby które są na zielonej w 126 i oddawały owoce i warzywa za rekompensaty, w jednym i drugim masz określony plon z hektara i większości ludzi którzy korzustają z obu działań wystąpią różnice w plonie zdeklarowanym do oddawania z tym oszacowanym z protokołu strat, jakiś życzliwy Polak wysłał donos w tej sprawie do agencji

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wczoraj w Agrobiznesie Sawicki mówił, że jak im zostanie z czegoś pieniędzy to przeusną na to, więc jest jakaś nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wiem, że mało, ale słyszałem, że termin czerwcowy ma być przesunięty, tylko nie wiadomo ile, bo się nie wyrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

po 2 poprawkach, a kiedy to nie mam konkretnego terminu bo ludzie różnie poprawki dostawali, ale na jakieś drastyczne zmiany nie ma się co nastawiać max ok 50 miejsc po za zieloną, reszta musi liczyć na przesunięcie środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jeżeli składali drugi raz na ten sam protokół to ich odrzucą, chyba, ze dostarczą inny, a jeżeli drugi raz na inny protokół i nie wykrzystali limitu 300 tys zł to ich nie odrzucą, niestety ten program został tan skonstruowany, że osoby który już z niego korzystały, znowu go dostaną, bo ze względu na limit 300 tys zł  z reguły wnioskowały o mniejszą kwotę pomocy niż ci nowi którym przysługiwła pełna pula, i teraz oni są na zielonej, a nowi w większości na białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) . Wie może ktoś jak będzie wyglądać ,,zapobieganie klęskom żywiołowym" i kiedy będzie przewidywane takie działanie? Z góry dziękuje za odpowiedź :).

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

z tego co słyszałem w nowym PROW, w tym działaniu kwota pomocy ma być równa tylko stratom w majątku trwałym, więc w większości przypadków będą to śmieszne kwoty w porównaniu do starego działania 126

przedłużenie terminu daje jakąś tam nadzieje :mellow:

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat121    0

macie jakieś nowe wieści czy dołożą pieniędzy?

Zostało jeszcze 200 kilka miejsc do zielonej listy i nie wiem czy jest jakaś szansa na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiAlvaro    0
Napisano (edytowany)

Przyłączam się do pytania kolegi wyżej, wiadomo cos nowego?

Edytowano przez BoskiAlvaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj