freetaxi

Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych 2014

Polecane posty

freetaxi    947

Ja podałem dolną granicę czasową. A czy będzie wcześniej tego nie wiem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

Ile na ten czas jest wniosków na to działanie ?

Edytowano przez ZELKOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

kolego freetaxi bo mam taki problem złożyłem wniosek spełniający wszystkie wymogi i chce przejść na vat kiedy to najlepiej zrobić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

na pewno poczekaj aż się ukaże lista :) bo pomimo spełnienia wszystkich wymogów możesz się nie załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosków jest 1544 według danych na stronie Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kiedy można się spodziewać listy ? termin 40 dni mija bodajże 28 stycznia no ale może będzie wcześniej trochę lista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też słyszałem taką wersję.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
maxhack0303    0

jak to jest ze ja miałem wszystkie dokumenty i przedewszystkim protokół szkód i jestem 13xx a sąsiad składał drugi raz i jest 7x podobno jeden wniosek na jeden protokół


kolego free taxi czy mógłbym się skontaktować z tobą na priv albo telefonicznie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a coś wiadomo, czy będą przesunięcia na całą

 

maxhack0303 może na mniejszą kwotę składał wniosek?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

ale przecież miał być jeden protokół do jednego wniosku a on już brał w zeszłym roku (2013) a w 2014 nie miał szkód. ja w zeszłym roku nie składałem a teraz jestem na samym końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

musiał mieć straty i w 2014, nie można 2 razy składać na ten sam protokół, wiem, że była masa wniosków bez protokołów więc może wnioski nie były dokładnie sprawdzane, może brali same kwoty i procent strat, poproszą go przy poprawkach o dobry aktualny protokół a skoro nie miał on strat, a drugi raz ten sam protokół nie przejdzie to wypadnie z listy

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wnioski nie były weryfikowane, wzięli tylko dane z wniosku (kwota i procent strat) teraz będą sprawdzać wnioski pod wieloma względami (czy procent strat i kwota się zgadza, czy są straty w materiale trwałym, czy nie korzysta się drugi raz z tego samego protokołu, czy nie przekroczyło się limitu 300 tys zł)i lista będzie się zmieniać, widocznie u tych osób było coś nie tak z danymi którymiś, inna kwestia, że w rozporządzeniu jest wyraźnie, że nie można podskoczyć w górę na liście tylko w dół

ciekaw jestem czy dołożą środków, pieniędzy na pewno im zostanie z innych programów, tylko  Sawicki gada, ze MR jest priorytetem, z drugiej strony w przeszłości przywracanie traktowano priorytetowo i stosunkowo nie dużo środków potrzeba by dla wszystkich starczyło, ciekawe czy przesunięcie środków wymaga takiej samej procedury jak w przypadku MR, zgody KE i czekania 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dalej żadnych konkretów o przesunięciach? może by się przejść na jakąś konferencje prasową z naszym ministrem, może by dało rade go zapytać jakie są plany w tej kwestii, jeżeli mają nie przesuwać środków to dobrze by było wiedzieć wcześniej konkretnie, był ktoś na takiej konferencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Majkel a może zadzwoń sobie do Ministerstwa - Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a takiego maila dostałem z ministerstwa:

"Na tym etapie realizacji Programu, w sytuacji wykorzystania budżetów większości działań oraz utrzymującego się dużego zainteresowania poszczególnymi instrumentami wsparcia dla rolników, podejmowanie decyzji dotyczących realokacji jest wyjątkowo trudne, a możliwości w zakresie ewentualnej realokacji są znacznie ograniczone.

Ponadto należy zauważyć, że każda zmiana Programu, w tym budżetu działania „Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych” wymaga uzyskania zgody Komisji Europejskiej, która ma 4 miesiące od dnia otrzymania wniosku na  wydanie opinii odnośnie proponowanych zmian.

Ze względu na powyższe oraz biorąc pod uwagę trwający obecnie etap weryfikacji złożonych wniosków, a także doświadczenia z poprzednich naborów odnośnie liczby wniosków odrzucanych z powodu nieprawidłowego ich wypełnienia, aktualnie nie przewiduje się podjęcia działań związanych z realokacją środków na ww. działanie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

trochę pisałem w różne miejsca na temat przesunięcia środków na przywracanie, dostałem info, że agrobiznes zajmie się tą sprawą, ale potrzebuję parę osób żeby się wypowiedzieć przed kamerami, ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie zajmie się te sprawą ? zrobił materiał o tym ? z tego co słyszałem to na razie nie planuje się przesunięcia środków a co dalej będzie to nie wiadomo  ale czasu już nie dużo zostało, a jeżeli by brać pod uwagę że rząd musi wystąpić do unii europejskiej i czekać 4 miesiące na zatwierdzenie to szanse się tym bardziej zmniejszają no chyba ze nie muszą występować o taką zgodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

zrobią materiał, pewnie zapytają ministerstwo, może Sawickiego, jak by nie patrzeć, może wtedy będzie większa szansa na przesuniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat121    0

Czy macie jakieś nowe wieści w tym temacie? Nic nie wiadomo o przesunieciu jakiś dodatkowych środków na ten cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj