freetaxi

Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych 2014

Polecane posty

freetaxi    947

Od 14 listopada do 19 grudnia 2014 można składać wnioski w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". W tegorocznym naborze wnioski mogą składać rolnicy, którzy ponieśli straty w roku 2013 lub 2014 wyniku zdarzeń losowych:

- przymrozki wiosenne

- ujemne skutki przezimowania

- suszy

- powodzi

- deszczu nawalnego

- obsunięcia się ziemi

- deszczu nawalnego

- lawiny

- gradu

- huraganu

- pioruna

 

Szkody w majątku trwałym (budynki, budowle maszyny i urządzenia służące produkcji rolnej, sadach, plantacjach wieloletnich albo stadach zwierząt gospodarskich) muszą być nie mniejsze niż 10 000 PLN a straty w produkcji rolnej, czyli uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach muszą osiągnąć powyżej 30 % średniej rocznej wielkości produkcji. Oba warunki musza być spełnione łącznie w 2013 lub 2014. 

 

Maksymalna kwota pomocy to 300 000 PLN a refundacji podlega 90 % kosztów kwalifikowalnych.

 

Pomoc można przeznaczyć na inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej: zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, budowę, przebudowę i remont budynków służących produkcji rolnej, zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych czy odtwarzanie lub wyposażanie sadów lub plantacji wieloletnich. 

 

Macie pytania to pytać śmiało :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Mi ok 2 tygodnie temu trąba powietrzna uszkodziła dwa dachy jeden w 30% a drugi nadaje się tylko do rozbiórki i zmontowania od nowa bo cały mur pod murłatą spękał i pokrycie zostało zerwane w 50% i dzisiaj dzwoniłem do agencji i usłyszałem że jeżeli mam szkodę tylko w budynkach a w polu nie ma żadnej szkody to mi taka pomoc nie przysługuje. Moje pytanie brzmi dlaczego te przepisy są tak porąbane i czy da się to jakoś ,,obejść" bo taka pomoc by mi się przydała. A może otrzymał bym jakąś pomoc z innych programów? Bardzo proszę o odpowiedź.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według przepisów musisz mieć powyżej szkody powyżej 10 000 PLN i 30 % w uprawach. Nie da się tego obejść.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Mariusz ale przykładowo taka trąba powietrzna uszkadza teraz budynek/dach (tylko mój bo budynek stary a w około wszystko nowe i bardziej wytrzymałe). Dopiero co posiana pszenica nie poniosła żadnych szkód. Mozna sie ubiegac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Szkody w majątku trwałym (budynki, budowle maszyny i urządzenia służące produkcji rolnej, sadach, plantacjach wieloletnich albo stadach zwierząt gospodarskich) muszą być nie mniejsze niż 10 000 PLN a straty w produkcji rolnej, czyli uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach muszą osiągnąć powyżej 30 % średniej rocznej wielkości produkcji. Oba warunki muszą być spełnione łącznie w 2013 lub 2014. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jakie ma się starty nie jest aż tak istotne, najważniejsze co jest w protokole szacowania strat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mówiąc o stratach mamy na myśli protokół :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szustym naborze składałem na 200tyś i miałem calą ilość punktów. A teraz niewiem czy mogę wykorzystać resztę pieniedzy w siódmym naborze.Proszę o odpowiedz.. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile jest pieniędzy na ten cel ostatni program to pewnie nie wiele i zapewne wszyscy nie dostaną  ;) a chętnych jak zwykle pewnie dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego napisz z jakich lat masz szkody?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeden protokół możesz raz "wykorzystać" więc nie dostaniesz pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, w zeszłym roku po ulewnych deszczach w wyniku wod stojących wygniła nam spora ilość drzew owocowych. Z niewiedzy nie zgłosiliśmy tego nigdzie-żadnych informacji w gminie od wojta, nie było u nas żadnej komisji. w tym roku w skutek wiosennych przymrozków na kwaterach w których stala woda w zeszłym roku ( na tej samej co wygniły drzewa) komisja oszacowala straty w plonie na 90%. Co teraz mozemy zrobić czy kwalifikujemy się do skłądania wniosku na przywracanie potencjału?? drzewa wygnile zostały już wymienione na nowe, w przypadku gdy zostałyby przyznane dotacje to mozna sadzic drzewka na innej dzialce w ramach pieniedzy uzyskanych z tej pomocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego, trzeba mieć w protokole oszacowania strat, w tym samym roku 30% w plonie i 10tys zł w majątku trwałym, więc ewidentnie się nie kwalifikujesz, nawet jak byś zgłosił i w poprzednim roku by ci oszacowali co najmniej 10tys zł w majątku trwałym a w tym ponad 30% w plonie to i tak byś nie spełniał wymogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego freetaxi, orientujesz się, czy wnioski w tym naborze będzie można uzupełniać, tzn chodzi mi o przypadek kiedy w momencie składania nie spełnia się warunków, ale jest szansa, że się będzie spełniać troszkę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym zaryzykował. Złożył wniosek ostatniego dnia. Czekał na wezwanie pisemne o uzupełnienie wniosku. Zawsze sprytnymi zabiegami można kupić sobie trochę czasu :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dzięki kolego, tylko nie wiem co zrobić, dołączyć protokół co mam, czy bez protokołu, boje się, ze jak dołączę protokół bez strat w środkach trwałych, to mi odrzucą wniosek z miejsca, a jak bez protokołu, to może poproszą w poprawkach o protokół

kolejna kwestia, jak mam z tego samego roku w plonie z dwóch różnych gmina protokoły, to kwota strat, się sumuje z dwóch protokołów?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

szczerz myslisz tak jak ja i czekasz na snieg ? i np połamany dach zeby były straty w majątku trwałym ?  Tylko własnie dawac te protokoły czy czekac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego wyżej u mnie kwestia dotyczy szkody z przeszłości, której pomimo zgłaszania i wystąpienia nie chciał uznać wojewoda, a teraz jest szansa na uznanie, szkody które wystąpią później nie mają szans na przejście

 

ktoś coś słyszał ile złożono wniosków albo ile jest pieniędzy na to działanie lub kiedy się listy spodziewać

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tą chwilę 900 wniosków na 108 baniek. Lista będzie w ciągu 40 dni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolega jak zwykle dobrze poinformowany  :)

a kolego może wiesz, czy starczy dla wszystkich pieniędzy? bo nic nie wiadomo o tym naborze, nie piszą jaka pula ani nic w agencji też nie chcą nic powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wczoraj byłem w agencji donieść protokół, to mi powiedzieli w kancelarii, ze druga lista w drugiej połowie stycznia, czyli to samo co było wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

Orientuje sie ktoś, na ile wniosków starczy środków, i kiedy pojawi się lista ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lista będzie do końca stycznia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj