tractor560

Jaka hodowla jest opłacalna?

Polecane posty

tractor560    3

Cześć :D Jestem młody i chcę się dowiedzieć co można hodować, żeby się opłacało. Czy opłacalna jest np. hodowla krów, bydła mięsnego, indyka, drobiu... Doradźcie co jest najlepsze. A może produkcja ziarna? Hmm. Odpada bo u mnie słabe ziemie. Doradźcie, co się najbardziej opłaca :D

 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

Ziomek ciężkie pytanie zadajesz zależy czy startujesz od 0 czy masz już przystosowane do czegoś budynki too trochę indywidualna bo zależy na czym bardziej się znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na dziś dzień żebym miał zaczynac jaką by niebyło hodowle to nic bym nie robił im dalej tym ciekawiej sie robi, jedyne co zostaje to obornik............., niech sie wypowiedzą wszyscy Ci co hodują


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

bydło opasowe  sobie odpuść kupisz cielaka po 1000 zł czekasz dwa lata zanim odstawisz i zapłacą ci tyle co kot napłakał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Ale jakby sprzedawał po 10 sztuk na kwartał to by się opłacało ;) To zależy jakie ma warunki, na trzymanie zwierząt i ziemi.Ale sądzę że to będzie bardziej hobbystyczne i żeby jakiś grosz wpadł,bo gdyby miał dość ziemi to by wiedział co z nią zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

jak mówi mój dobry kolega to lepiej żywić teściową z dobrą emeryturą niż hodować bydło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak koledzy wyżej piszą z mlekiem tną, bydło w dół, swinie za darmo, zboże grosze, nawozy do góry, tak liczyłem swoją dochodowośc to żeby nie dopłaty to klapa, z mleka bym sie nie oplacił i nie wyżył.
Jak masz hektary to posadz orzech włoski czy cos i miej na to wyje**ne, 1800zl do ha i nic nie robisz, głupa kjleisz jak posłowie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Ale jak teściowa wredna? :)

Zwierzę to Ci przynajmniej szacunek okaże jak go karmisz, a niby to "tylko zwierzę", a czasem teściowa dajesz dach nad głową i wszystko inne,a taka potrafi być wredniejsza od najgorszego byka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwie    0

jak mówi mój dobry kolega to lepiej żywić teściową z dobrą emeryturą niż hodować bydło.

No to w sumie jest prawda :D Grunt tylko, żeby dużo nie przejadała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

No tak. Teraz ceny bydła nie zachęcają. Mam 15 ha ornego i 8 łąk. Trzymam 13 byków 2 krowy i kilka cielaków. 30 sztuk świń. Ale pieniądze żadko kiedy wpadają, choć nie jest źle na wszystko wystarcza i jeszcze zostaje. Tylko szukam coś bardziej dochodowego. Zboże może być np z 50 ha ukosisz 350 ton zboża \sprzedasz po 600 to masz ok 190 tysi. Dopłaty przeznaczysz na paliwo i nawozy. Słomę zamienisz na obornik. Mało pracy własnej, bo przy krowach to jest dużo pracy.

 


Rolnictwo jest opłacalne tylko trzeba umieć kombinować. Żeby też władze popierały chłopa bo obecnie mają go za przeproszeniem w d*pie  :(

 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Po tym  ostatnim poście  widać że masz małooooo  lat ;)

Na jakiej podstawie tak powiadasz?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Partnik    0

Przez lata zwierzęta futerkowe były dorym interesem. Ale ostatnio ceny mocno spadły.


www.christina.mielno.pl - willa z basenem blisko morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Idź może w opasy,weź ziemię w dzierżawę i zwiększ ilość sztuk, albo rasowe mamki i sprzedawaj odstadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Też prawda. Ale opasy rasowca kupię za 2500 a sprzedam za 8000. Przez 2 lata zje dużo. Nie wiem ile sianokiszonki, ale 3 tony zboża. Do tego koncentrat. Teraz SanBull wystarcza mi na 4 dni. Kosztuje 60 zł. Na rok trzeba 91 worków na 15 sztuk czyli jakieś 6 worków na sztukę. Teraz daję tylko tylko a nie jak farmerzy po 2 kg. Ja daję po 200-300 g. ale i tak dobrze rosną bo jeszcze pakuję ich wysłodkami. O tyle dobrze że cielęta kupuję po 450 zł od krowiarzy a miałem 2 byki i sprzedałem je po 7 zł (to było w lipcu) ale jeden to był czysty hf i ważył 811 kg. Ale przez ten czas bardzo dużo zjadł i nie miał jeszcze 2 lat. Teraz zapłacili by mi max 6 zł i to musi być dobry byk. Wujek sprzedał bo musiał to 5,50 mu dali max albo nie biorą. Tak więc podsumowywując Bydło to ciężki kawałek chleba. Mamki jeszcze mogą być bo puszczasz np 40 szt. na 15 ha i chodzą  i jedzą jedynie w zimie dać sianokiszonki żeby jadły. Ale jak się nie zacielą to jest kicha i dodatkowe koszty na drugie zapłodnienie a jak nie podziała to płukanka :( U nas krowa była jałowa przez 3 lata bo nie mogła się zacielić i 2 płukanki były robione dopiero załapała. Ale cielak był ładny. Nieczysty simental do momentu sprzedaży ważył 987 kg. Był to piękny byk na niskich nogach.  


Może indyki? dobrze płacą.

 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle to sobie mogłeś chodować 20 lat temu dzisiaj co najmniej 10000 żeby tyle samo zostało opłacalność spada we wszystkich kierunkach i nawet skalą trudno nadrobić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja uważam że jak coś daje zysk to trzeba hodować i tyle o ile jest taka możliwość. Teraz mam nawet kilka gęsi, kaczek i królików bo co jakiś czas kupiec się znajdzie no i standardowo bydło i trzoda. Można wyżyć ale za to ile trzeba się narobić to czasami nieźle można się wkurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co z tych kilku sztuk Ci zostaje pierze i obornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Kolego bydło jest opłacalne tylko trzeba miec głowe na karku jak tu niektórzy piszą.:) Podam ci jeden przykład jak by nie było opłacalne to by nikt z rolników nie hodował zadnego opasa czy krowy. Tacy są polacy ze tylko lubią narzekac a nie doceniaja tego co maja:) Rolnicy w China to sie cieszą z torebki ryżu. TAM jaki jest zapierdziel i nie ma tylu maszyn co unas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Zrezygnuj z trzody i idź w jednym kierunku, czyli opasy.Jeśli to dla Ciebie za mało to oddaj ziemię w dzierżawę, z tych 23 ha trochę już pieniędzy będzie i idź to pracy.

 

Skoro dla Ciebie to nie jest opłacalne to może źle gospodarzysz?

Denerwujące to jest że jak się myśli, że jeśli ma się ziemię to będzie się miało kokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Może być opłacalne tylko z hf trzeba się przerzucić na mięsne np. simentale i hodować dwa lata na tonę sprzedać po 9 zł i jest 9000. Kupić cielaka za 1500 zboże teraz jest tanie to jak by brakowało to można kupić. Koncentrat, wysłodki, kiszonka z trawy. I rosną zawaliście (przynajmniej teraz mieszanki HO). Mam teraz simentala nie do końca czystego i ma teraz ok 350 kilo a ma 7 miesięcy ale jeszcze krowę śsie :D A świnie u nas płacą 3,90 z Vat. Dlatego świnie się nie opłacają. Z obór trzody chlewnej zrobiłbym na bydło i by było kilka dodatkowych stanowisk. Kupiłbym prasę rolkę i bym robił co roku kiszonke (w tym roku znajomy robił) i słome bym rolował i bym mógł hodować nawet do 40 szt.


może dziś dam zdjęcie mojego SIWEGO simentala :D


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

No i sam znalazłeś odpowiedź co zrobić ;) Tylko dopracuj ten plan, np. zakup mamek, jaka rasa nadaje się do Twoich warunków bytowych i paszowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj