Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw.

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 20:52

Nie znam ceny pieca 25kw a za 20 kw komfort eko z defro zapłaciłem 6300 zł a kupowałem z miesiąc temu , myśle ze za osiem tysi bez problemu by kupił 25kw i jak zobaczyli go sąsiedzi ,znajomi to jak będą zmieniać kiedyś piece , to takie same z defro będą kupować .

mówimy o kotle z podajnikiem??? cena bardziej pasuje do kotła zasypowego, mogę prosić link???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw. Dzisiaj, 19:37
  •  

#62 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 listopad 2014 - 21:01

kotły za ok 8-9 tyś z zasobnikiem nie nadają się do palenia wszystkiego...  jak jest zasobnik , to palnik zabiera komore spalania... te piece nadają się do uzytkowania w domku jednorodzinnym na peryferiach miasta, a nie do gospodarstwa... gdzie trzeba palić dosłownie wszystkim ;) dla tego zdecydowałem się na zwykły piec z dodatkowym podajnikiem i oferta z Moderatora z Hajnówki najbardziej mi odpowiada :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#63 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 08 listopad 2014 - 21:39

@bratrolnika tak mówimy o kotle z podajnikiem retortowym komfort eko z defro  http://www.defro.pl/...omfort-eko.html

Byłem dziś w tym sklepie gdzie kupiłem piec i pytałem z ciekawości o cene pieca komfort eko 25kw z defro , dziś kosztuje 7100 zł na vat 8% też dobra cena ,instalacja musi być z zaworem czterodrogowym  u mnie piec będzie sterował trzema pompami a czwartą pompe będe włanczał awaryjnie z nagrzewnicą volcano vr2 aby gararz chwilowo nagrzać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 08 listopad 2014 - 21:53

Miałem tego Moderatora, rocznie na dom 200m spalałem ok 7 ton węgla, kupę drewna i jecze większą śmieci. W 2012 wymieniłem na http://www.kotly-wit....pl/ekw-raps-ii Kocioł 36kw z lepszym sterownikiem i pogodynką za 8500zł. Kocioł oprócz domu ogrzewa też warsztat 100m. Obecnie spalam średnio 8 ton miału 25 z Piasta i myśle że na sam dom zszedł by na 5.5 t. Robiłem od razu na fulu, czujniki temperatury w pomieszczeniach, zawór 4 drogowy, pompy obiegowe co, cwu, w lecie grzeje wode, więc chodzi cały rok. O wiele taniej, o wiele wygodniej i co dziennie nie śmierdzę dymem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 08:13

A co powiecie na miał węglowy tej klasy  19/25/1,0 za 295 brutto za tone, lub 23/18/0,8 za 405 brutto za tone.

Kolego hemi jak się sprawdza to górne palenisko, ten miał z piasta to jakiś wypasiony, czy taki zwykły o dobrej kaloryczności? Troche drogo dałeś za ten piec, ale jak jesteś zadowolony to może warto. Te piece w moich stronach robią, rejon pleszewa, paru znajomych robi w tym to może bym taniej wyhaczył.

#66 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 10 listopad 2014 - 21:42

Jak stawiacie na żywotność to tylko żeliwne nie do zdarcia, spalam za cały sezon grzewczy 5t węgla 34MJ viadrus u22 tylko trzeba palić od góry, obecnie rozpalam dziennie jedno wiaderko węgla wystarcza na 6h palenia z temp ustawioną na 60C a bez mroźne dni rozpalam koło 30kg węgla i pali się 20h bez dokładania. Palę na miarkowniku bez dmuchaw i innych cudów. 

PS Powierzchnia jaką ogrzewam to koło 250m2

Edytowany przez Yngel, 10 listopad 2014 - 21:44.

#67 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 10 listopad 2014 - 22:10

Byłem u nich na produkcji zanim kupiłem, oglądnołem tego troche, u naszych lokalnych dilerów za defro tej mocy musiałbym wyłożyć z 12 tysi, a to tylko ładniejsze opakowanie.

Górne palenisko to taki pic na wode, przy współpaleniu jest za mało powietrza i klocek drewna leży 2 dni. Awaryjnie coś tam się spali i palenisko jest bardzo małe , teraz wziął bym typowego miałowca zawsze to lepsza sprawność. Miał niby zwykły, ale bardzo kaloryczny chodź się szlakuje i trzeba zaglądać na palenisko. Przerabiałem miały 19tki, eko groszki, jarety i inne różne kopalnie po trochu. 25tka u mnie się najlepiej sprawdza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2014 - 18:46

a co powiecie na Kostrzewe??

http://www.kostrzewa.com.pl/#72

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)