Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw.

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 15:16

Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw. Odlicz na montaż min 1,5k. ją zakładalem piec 2 lata temu i zaluje że nie wzialem z podajnikiem idziesz 2 razy w tyg do pieca a nie tak jak ją teraz ze 2 3 x dziennie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw. Dzisiaj, 03:19
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 18:47

Jeśli się komuś nie chce 3 razy dziennie do pieca zajrzeć to polecam ogrzewanie gazowe. Wygodnie i czysto. A za wygodę niestety trzeba płacić. Co do pieców co mam vigas piec zgazowujący. Minusem tego pieca są wąskie kanały odprowadzające  gazy spalinowe z popielnika do komina. Bo w tym piecu na czas palenia otwór z paleniska się zamyka. Dlatego po roku eksploatacji tak jak zaleca producent. Palimy w nim jak w zwykłym. Nie włącza się wentylatora tylko lekko odkręca popielnik. Piec cały sezon nie jest czyszczony i w zasadzie nie gaśnie od grudnia do marca. Załadowanie komory 70 litrów wystarcza od 22 do 6 rano nawet w duże mrozy. Piec 25 kw, dom około 200 m z garażem, temp 21 - 22 st utrzymywana całą dobę.. Gdy jest żar wystarczy tylko drzewo włożyć i zamknąć. Piec jest tak skonstruowany, że po chwili ogień buchnie i się pali. Mamy go 12 lat. nie raz był zagotowany ale działa. Wiadro popiołu zimą wybiera się co 2 - 3 dni. Gdy nie ma dużych mrozów na jesień i wiosnę grzejemy się gazem. To samo, gdy wyjeżdżamy z domu. I to jest najlepsze ogrzewanie chociaż tak jak pisałem wyże płacić trzeba.

Edytowany przez hubertuss, 07 listopad 2014 - 18:49.

#43 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 18:54

W galileo niedawno pokazywali ogrzewanie lodem  :) żeby woda zamarzła potrzeba jakiejś energii, topniejąc oddaję tą energię, specjalne pompy ciepła ją odzyskują, ponoć zwraca się po iluś latach w porównaniu z olejem opałowym

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 19:00

ladnie pieknie tylko mało kto ma na podłączony gaz
żadna nowosc te pompy ciepla
i jest dokladnie odwrotnie woda zamarzajac oddaje energie a topniejac ją pobiera

Juz poprawione :)

Edytowany przez mds212, 07 listopad 2014 - 20:16.

#45 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 20:05

to ci wyszło ze 2 razy oddaje ale chyba to taki chochlik co ?

#46 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 listopad 2014 - 20:15

dzisiaj spodobał mi się sytem Moderatora Hajnówka "SMOK" i palisz paliwem stałym i zbożem trociną i taki system byłby dla mnie idealny... ale jutro pojade popytac się o ceny i bede wiedział czy mnie na niego stac ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#47 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 20:48

Mam wujka hydraulika, który mógłby podłączyć piec, myślę za mniej niż firma. Nie jestem pewien czy teraz mógłby to zrobić, bo żona mu trochę zachorowała. U mnie jednego dnia z wyjazdem po brakujące części zrobił instalację wodną w kotłowni od 8-17. Następnego dnia i kolejnego do 11 piec był rozpalony a instalacja Co z miedzi rozprowadzona i polutowana.

Jak to jest u was, że do zwykłego pieca zaglądacie może 2-3 razy, albo pali się nieprzerwanie kilkanaście godzin. Nie potrafię wytłumaczyć ojcu, że drzwiczki dolne powinny być zamknięte z szyberkiem. Do pieca kładzie się przy mrozach -15-20 kilkanaście razy dziennie. Sterownik coś kiepsko jest zaprogramowany, wentylator włącza się w złych momentach, bo zamykając prawidłowo piec  czasem wypala się lub gaśnie. Ładując znów do pełna błyskawicznie można zagotować instalację.

#48 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 20:59

Jak ma CI sterownik trzymac zadana temp jak otwierasz dolne drzwiczki i leci lewe powietzre ktorego sterownik nie kontroluje.  Zamknij drzwiczki.

Edytowany przez mds212, 07 listopad 2014 - 21:01.

#49 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 21:27

Sterownik ustawiasz inaczej na każdy rodzaj opału

#50 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 21:41

W sterowniku są tryby pracy tylko CO, CO i CWU( nie podłączone, bo wujek twierdził, że na jednej będzie dobrze-z czasem widzę, że to błąd) i chyba tryb letni oraz rodzaj drewna, węgiel, miał drewno a i tak lipa. Palę drewnem najczęściej, ale w tym roku trzeba w węgiel zainwestować, bo to inne ciepło i czuć w domu.

Ktoś pisał, że ustawia 50o i luz, ale to błąd. na moim Defro jest informacja, że minimalna temp wychodząca z pieca to 65o a powrotna 55o. Niższe wartości powodują korozję niskotemperaturową i szybsze zużycie kotła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 21:49

Tylko zeby ustawiac tak wysoko temp to trzeba miec zawor troj lub czworodrozny.

#52 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 06:11

Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw. Ja mam zamontowany trójdrożny, z tym że ustawiony jest chyba na 15-20% przepływu nie pamiętam dobrze.

#53 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 08 listopad 2014 - 06:43

Defro bardzo dobra marka, mi niestety na niego brakło pieniędzy

Nie znam ceny pieca 25kw a za 20 kw komfort eko z defro zapłaciłem 6300 zł a kupowałem z miesiąc temu , myśle ze za osiem tysi bez problemu by kupił 25kw i jak zobaczyli go sąsiedzi ,znajomi to jak będą zmieniać kiedyś piece , to takie same z defro będą kupować .

#54 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 12:41

Co sondzicie o piecach firmy Fokus z Pieruszyc ?

#55 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 08 listopad 2014 - 13:16

Jak chcesz mieć długą żywotność kotła bierz sprawdzonego żeliwnego viadrusa kotły wytrzymują 20-30lat a nawet i dłużej zależy od operatora :) można dołożyć podajnik do modelu U22 mam taki sam ale bez podajnika tylko palę w takim kotle tak jak powinno się palić w kotłach górnego spalania czyli "palenie od góry" na ruszta węgiel a nad węglem rozpałka prawie wszyscy źle palą w kotłach a z komina wydobywa się chmura czarnego dymu czyli cenne gazy które mogły się spalić i oddać mnóstwo ciepła a tak idą w powietrze nasze pieniądze. Prosty przykład zapalić zapałkę i trzymać zapaloną główką w górę a drugi raz zapalona główką w dół. Teraz w takim kotle spalam wiaderko na 6h palenia a ogrzewam koło 250m2. Jak macie kotły kotły górnego spalania palcie od góry a zobaczycie oszczędności pieniędzy i czasu bo tylko raz się rozpala na dzień!! trzeba pamiętać aby podać powietrze wtórne (rozetka w drzwiczkach zasypowych) odkręcamy już albo odsłaniamy wtedy gazy się dopalają.

#56 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 14:26

To piece tak zmyślnie robią że prawidłowo górnego spalania nie osiągniesz  bo nie masz przegrody na powietrze wtórne , ja mam wamet dolno - górnego spalania, jak wyłączy się dmuchawa to biały dym się kotłuje czy zapalisz od góry czy od dołu....

#57 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 14:30

po dwóch dniach wycieczki po sklepach i konsultacjami ze znajomymi chyba wybór padnie na Moderatora z Hajnówki...

http://www.moderator...ica-sensor.html  model 30kW
lub jak się wyrobie z kasą to : http://www.moderator...ensor-bio.html 
Ale jeszcze mają przyjechać ze sklepu i obejrzeć ile wyniesie montaż... jak się nie wyrobie z kasa to można bedzie dokupic przystawkę na drugi rok, bo ona jest uniwersalna do wszystkich kotłów Moderatora

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#58 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 14:52

To piece tak zmyślnie robią że prawidłowo górnego spalania nie osiągniesz  bo nie masz przegrody na powietrze wtórne , ja mam wamet dolno - górnego spalania, jak wyłączy się dmuchawa to biały dym się kotłuje czy zapalisz od góry czy od dołu....

Dmuchawa tylko pogarsza dużo ciepła idzie w komin więc lepiej palić na ciągu naturalnym z miarkownikiem. Jaka przegroda? wystarczy okienko w drzwiczkach (cały czas mowa o górnego spalania kotłów) do podawania powietrza nad zasyp (ale przy dmuchawie nie można otwierać rozetki bo nadciśnienie wypycha gazy na kołownie),  po odgazowaniu węgla mam pełen zasyp koksu (czysty węgiel)!! i z komina wydobywa się tylko mgiełka prawie niewidoczna. Ludzie wolą rozpalić rozpałkę i nawalić pełen zasyp węgla a z komina jak z lokomotywy.

Tak samo się pali drewnem najpierw dajemy drewno do kociołka a na samej górze je podpalamy.

Polecam http://czysteogrzewanie.pl/

Ranking kotłów http://czysteogrzewa...tlow-weglowych/

Edytowany przez Yngel, 08 listopad 2014 - 14:58.

#59 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 15:03

Tylko jak mam ruszt wodny to moment go przeżre bo będzie zimny od popielnika 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 19:02

Tylko jak mam ruszt wodny to moment go przeżre bo będzie zimny od popielnika 

Jak rozpalisz węgiel od góry ogień będzie się przemieszczał w dół aż dojdzie do ruszt i tylko tam będzie się palić.