Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto kupić Amazone?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 18:27

Warto kupić Amazone?

Chcem kupić rozsiewacz zawieszany i proponują mi Amazone o poj. 3000l za 9000euro netto. A może macie jakieś inne propozycje? Może innej firmy? Na co zwrócić uwage w wyposażeniu? Myśle o wadze ale dużo elektroniki przy nawozach to chyba nic dobrego.... A jakby ktoś był zainteresowany to mam Sulky DPX 1155 do sprzedania. Mam go od nowego i sprzedam za 2tysie do negocjacji. Tanio bo pare lat temu cięgno mi się urwało i rozsypała się przekłądnia. Zrobiłem ale znowu coś tam się wyrobiło i ma na talerzu luz. Jak ktoś chce fotki na meila to prosze o kontakt a jak ktoś lubi pogrzebać w maszynach to na pewno go zrobi.

Edytowany przez petro11, 13 listopad 2014 - 18:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto kupić Amazone? Dzisiaj, 21:41
  •  

#2 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 21:11

Warto kupić Amazone?

AMAZONE są bardzo dobre a elektronika w dniach dzisiejszych bardzo pomaga. Jak ma komputer bardzo dobry to masz wysiew nawozu praktycznie co do kilograma tak jak ustawisz . Co do zasięgu tu masz wszystko co moze sie do niego przyczynic np podmuch wiatru ukształtowanie terenu ale ja sprzęt AMAZONE polecam.

#3 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 12:50

Warto kupić Amazone? Koledzy troszku sie podepne pod temat jaki proponujcie rozsiewacz dwutalerzowy do c-360 mysle wlasnie o uzywanym amazonie tylk jaki model proponujecie i co oznaczaja rozne symbole u nich np zaf? pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 13:14

Warto kupić Amazone?

ZAF, ZAE, ZAU to oznaczenia różnych rozsiewaczy. ZAU to wersja starsza- coś ala lejek, tyle że dwutalerzowy. ZAU to już rozsiewacze pojemniejsze od 1000l czyli nie za bardzo do 360. Ja mam ZAF 603 juz 5 rok, i póki co to jestem zadowolony. Malatura i zabezpieczenie jest na naprawdę wysokim poziomie, wiarygodnośc rozsiewania- tutaj trzeba pokombinowac i można dojść do porządku- z tego co wiem to na stronie Amazone jest seriws nawozowy i dla niektórych nawozów dostępne są tabele rozsiewu,  druga zaleta-wyłączanie prawej/lewej strony(może nie nowinka ale fajna funkcja) Łopatki rozsiewające- mogą być zwykłe i ze skrzydełkami do mocznika. Podpinanie do ciągnika- jeżeli podłożysz ze 2 palety to elegancko się podczepia. Regulacja wysiewu- poprzez wysokośc od ziemi przedniej/tylnej czesci talerzy. Jak trafisz na hydraulicznie otwieranie to bajka. Wapno Grade, Wapniak koszelowski, Kornicki wysiewałem tym rozsiewaczem i fajnie szło. Nawozy typu Polifoska, Lubofoska rzuca na 15m. Przy zakupie zwróć uwagę na stan skrzyni/stan oleju, stan łopatek i na szczelnośc pomiędzy mieszadłem a dnem rozsiewacza- może gubić nawóz jeżeli masz włączony wałek podczas transportu- ale nie  nie zalecam takiego rozwiązania- pierwsze gubienie nawozu, drugie rozpylanie nawozu na dnie przez mieszadło. Ogólnie rozsiewacz warty polecenia, 330 też sobie śmiga z nim-tylko nie full załadowany.

#5 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 22:10

Warto kupić Amazone? Dzieki Kolego na wyczerpujaca odpowiedz, wiec juz nie kombinuje tylko szukam odpowiedni egzemplarz. a jeszcze pytanko wg Ciebie lepiej kupic ciut zmeczony ale orginal czy juz po ....malowaniu czyli czytaj remoncie????? pozdrawiam

#6 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 21:40

Warto kupić Amazone? Jeżeli trafisz na egzemplarz z dobrym stanem łopatek i skrzyni przekładniowej ale bez nowego lakieru to możesz brać, ja osobiście sam wolę kupić farbę i z 2-3dni na spokojnie sobie pomalować. Ale to zależy czy dysponujesz czasem i warunkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 09:08

Warto kupić Amazone? A Kolego powiedz mi jak sprawdzic rozsiewacz nie zawieszajac go na ciagniku? np szczelnosc bo wyciek to szybko sie zauwazy czy sucha czy mokra przekladnia, do tego widze niektore maja przyspawane sruby na koncu mieszalnika to przegiecie czy ujdzie? co do malowania to jasne ze sam moge sobie spokojnie dokladnie go wymalowac i nawet widze naklejki ala orginal sie dostanie wiec z tym nie ma problemu, najwazniejsze aby kupic taki ktory pochodzi kilka sezonw bez wkladania odrazu w generalny remont bo kazdy opisuje ze jego jest stan bardzo dobry

#8 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 16:40

Warto kupić Amazone?

Sprawdź  stan skrzyni przekładniowej napędzającej talerze- nie powinno być słychać tarcia i powinno lekko się kręcić. Sprawdz też luzy-ruszaj jedną tarczą i jednocześnie obserwuj drugą-obserwuj po jakim czasie będzie też się poruszała-mała róznica to nic groźnego. To jest najważniejszy i najbardziej drogi element rozsiewacza więc zwróć na to uwagę. Co do mieszalnika to oryginalnie powinna być możliwość zdjęcia mieszadła do siewu nawozów typu mocznik żeby nie zrobić z niego pyłu. U siebie też zauważyłem że np. wapno lepiej się rozsiewa gdy mieszadło jest zdjęte-wtedy nie mieli go na mąkę i nie zapycha się. Wracając do skrzyni przekładniowej- sprawdz stan simmeringu przy WPM i czy jest możliwość zdjęcia wałka odbioru mocy- bo inaczej nie będziesz mógł np. wymienić simmeringu. Po kilku latach wałek mógł się zespoić na wieki. Druga sprawa- stan oleju w skrzyni sprawdzisz przez pleksi/szklane okienko które jest z tyłu rozsiewacza koło zaczepu pod przyczepy. Co do szczelności rozsiewacza- to to że może wypadac nawoz podczas włączonego WOM to wina luzu pomiędzy dnem rozsiewacza a mieszadłem-ale to jest do przeżycia. I jedno- nie wysieje on Ci 100% tego co wsypiesz, zawsze zostanie co nieco na dnie ale nie ma bidy. Łopatki-sprawdź żeby zdarte nie były bo  będzie nierównomierne rozsiewanie. Na koniec napiszę podstawę--najważniejsza to skrzynia przekładniowa. To serce maszyny

#9 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 20:45

Warto kupić Amazone?

Chłopaki warto kupić ten sprzęt? na 30 ha

http://olx.pl/oferta...html#d1b7426616

Koszt nowej przekladni to 1500PLN  

Czy lepsze nasze polskie z unii brzeg? 

#10 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 22:16

Warto kupić Amazone?

Mam kolego Sulky na sprzedaż i też przekładnia do roboty bo kiedyś cięgno mi się urwało i spadł. Stoi pare lat i go nie używam więc czas sprzedać. Poj. to 1200l. Komplet nowych skrzynek kompletnych to około 2500zł a za rozsiewacz chcem 1500zł. Jakby coś to mogę ci fotki podrzucić na meila. I dodam jeszcze że jest z 99roku i mam go od nowego. Także instrukcja obsługi i faktura zakupu jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 23:05

Warto kupić Amazone?

petro11  to podrzuc te fotki  jak mozesz na : morgan88@wp.pl   Dobrze sie tym sypało?

tylko troche daleko mam do ciebie jakby co :)

Dodaj odpowiedź