Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszek8201    172

więcej to raczej nie dodając 20% i przyjmując że zborze ma 12%białka wyjdzie ci pasza około 18,5% białka.  ekonomiczniej jest rzepakowa,sojowa za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Witam, chciałbym przylaczyc sie do tematu. Chcialbym stworzyc idealna pasze dla swoich krow mlecznych. Mam do dyspozycji: żyto, pszenżyto, owies, jęczmień oraz jakies dodatki (rzepak, soja, witaminy itp). Kupilem mieszalnik, jaki mam dac sklad danych zbóż oraz jakie zastosowac dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

stosuje ktoś z Was makuch słonecznikowy?ile można by tego dawać?cena ok 800zł/t ale mało białka 20- 22% chyba.cena jak za pszenice więc może by ją częściowo zastąpić na koszt rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To nie mozliwe ze makuch slonecznikowy ma tak mało bialka. Poekstakcyjna slonecznikowa ma 36 do 38

 

Warto dawać makuch slonecznikowy moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

ja nie wiem,opinie wyraziłem na podstawie postu Tomas-a,nie stosowałem ani makuchu ani śruty słonecznikowej. Wiem tylko że makuch rzepakowy ma odrobine mniej od śruty rzepakowej [białka]. Dziś każdy tnie koszty patrzy na ceny /%białka. Aczkolwiek dobrze jest stosować mix-y,gdyż jedna śruta ma więcej tego/druga więcej tamtego,czyli tłuszcze,witaminy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Zeby nie być gołosłownym :

 makuch słonecznikowy.

Komponent białkowy. Powstaje w procesie tłoczenia drobno zmielonych i podgrzanych nasion słonecznika za pomocą prasy.

Wilgotność 7%
Białko 22%
Oleistość 9%
Włókno 18%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

kazda dawke trzeba dobrac pod stado podaj parametry mleka tłuszcz bialko ilosc srednio od krowy jakies srednie wizualne parametry sianokiszonki i kiszonki z kukurydzy wyniki z oceny jak sa i mozna cos ulozyc bezposrednio pod ciebie ,,,, to ze dana dawka u kogos sie sprawdza nie znaczy ze u ciebie sie akurat wstrzelisz  moze byc za malo energi badz za duzo a za malo bialka jelitowego badz zwaczowego  ale jak masz parametry nie ma problemu pisz je i napisz co masz  z komponentow i mozna ułozyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Witam. Parametrów z kiszonek to zbytnio nie mam. Białko w mleku: 3.40 tłuszcz: 4.20, moje krowy średnio dają 10 litrów, rewelacji nie ma. chcę stworzyć jakąś dobrą śrutę, poniewaz mam duzo swojego zboża. Co i w jakich ilosciach dać, żeby wyszla dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

duzo masz krow po wycieleniu?? i jakie te zborze masz?? owies jeczmien pszenica???  nie wiem jaka wczesniej dawałes i czy dawałes pasze tresciwe  bo to tez jest wazne co dawałes i w jakich ilosciach ,ale ja bym zaczal od zrobienia takiej osiemnastki  na tone receptura by wygladała mniej wiecej tak ;

- 150 kg sruty rzepakowej

- 100 kg sruty sojowej 

- bufor  25 kg 

- sol 3 kg

-witaminy 25 kg

-mieszanka zborzowa 697 kg( jak masz duzo krow wycielonych to jesli masz ziarno kukurydzy lub pszenzyta to moze byc w tych zborzach dorzucona )

 i na start mysle wystraczy taka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Ja zadam może dla niektórych nieco śmieszne pytanie ale trudno jakie zboże było by najlepsze dla opasów?Pszenica,jęczmień,owies czy pszenżyto? Chodzi oczywiście o paszę treściwą wzbogaconą o śrutę rzepakową.Jako pasza objętościowa kiszonka z kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

witam, 

jestem ciekaw waszych przepisów na śrutę. Obecnie dajemy pasze pełnoporcjowe gotowe ale ich cena skłania mnie do zakupu mieszalnika i robieniu samemu. Podajcie tu tylko swoje przepisy na pasze tj. ile % i czego. Piszcie również wasze opinie na ten temat.

kolega chyba scieme laduje albo przedstawiciel jakiejs firmy.normalnie bys wiedzial ze wlasna taniej wychodzi.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Posiadam zboza takie jak: mieszanka (owies+jeczmien), jeczmien, pszenżyto i żyto. To jaki udzial ma byc tych zbóż w paszy? Wczesniej dawalem granulki Z wipaszu, większość krów jedt wycielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Koledzy mając do dyspozycji owies, pszenicę, pszenżyto i kukurydzę jak sporządzić śrutę dla byczków takich 100 kg. Ewentualnie co dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zegarek    0

koledzy mam ważne pytanie co jest lepsze zboże gniećone czy śrutowane z góry dziekuje za odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Witam, robię mieszankę dla krow w mieszalniku. Skład tej mieszanki: 25% (soja+ rzepak), 70% zboże, 3% witaminy, 1% drożdże, 1% kwaśny węglan sodu. Daje tego po 3 kg dziennie/sztuka. Chcialbym wprowadzic do mojej sruty mocznik. Ile go zastosować, i czy mam go mieszac razem z innymi skladnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Z mocznikiem nie ma co przesadzać na start, na początek nie dawaj więcej niż 30g/sztukę. Tak swoją drogą to coś mało zadajesz paszy treściwej 3 kg na sztukę, nie myslałeś o zwiększeniu tej dawki? Ile średnio pozyskujesz mleka od krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Rozregulowałem dawkę i nie wiem jak z tego wybrnąć. Chodzi o byki 600+ kg , dostawały sianokiszonkę do oporu, kiszonkę z QQ po 1 wiadrze 20l 2 razy dziennie i tak dostają.

Śrutę dostawały 2 razy dziennie po ( 1 kg owsianej, 1,5 kg pszenżyta, 2,25 kg pszenicy, 0,25 rzepakowej, 0,25 łubinu, 6 małych łyżeczek mocznika) do czasu aż się rozchorowały,

to był wirus bo i u sąsiadów też tak było. Zacząłem małymi dawkami znów wracać do śruty po głodówce, teraz dostają (1 kg owsianej, 2,25 kg pszenicy, 0,25 rzepaku)

Nie wiem czy wprowadzać pszenżyto czy lepiej zwiększyć ilość śruty z pszenicy ( mało mam pszenżyta a sporo pszenicy) kończy się owies i będę dokupował i też pytanie czy owies zastąpić jęczmieniem, u mnie w podobnej cenie jest.

Więc dostawały by śrutę z jęczmienia, pszenicy, rzepaku, mam jeszcze łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


    • Przez andi10
      Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
      - 30 kg kiszonki z kukurydzy
      - suche siano do oporu
      - od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
      - 150g drożdży
      - 340 g witamin
      Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
      Proszę o poradę...
    • Przez andi10
      Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
      - 30 kg kiszonki z kukurydzy
      - suche siano do oporu
      - od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
      - 150g drożdży
      - 340 g witamin
      Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
      Proszę o poradę...
    • Przez skret1
      Która dawka według was jest lepsza i czy wogóle nadają się one czy nie wychodzą za drogo??


    • Przez Radan
      Witam.
       
      Czy ktoś ma w tym temacie coś konkretnego do powiedzenia?
      Specjalizacja to bydło mięsne (charolaise i simental). Daję kukurydzę i sianokisonkę oraz śrutę jęczmień - owies ale mam zamiar zwiększyć stado a łąk więcej nie mam.
      Jaka jest wydajność takiej kiszonki z pszenicy u was? Ile ton z ha? Jaka klasa ziemi? Odmiany?
      Podziękował
       
      PS. Pewnie to nie ta lokalizacja tematu ale wszędzie pełno a konkretów brak.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj