arty

Siewnik poznaniak - do remontu - czy warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arty    1

Sąsiad ma do sprzedania siewnik chyba poznaniak za 600zl - w stanie - do remontu...

Zastanawiam się czy pakować się w to... do tej pory siałem niewiele i to ręcznie...

Mam ponad 4ha ale do tej pory głównie na koszenie...

 

Cena nie jest zła , ale siewnik do kompletnego remontu...

Do zrobienia :

- Dokompletowanie, odczyszczenie redlic, lejów..., brak obciążników,

- gumowe kola w kiepskim stanie - praktycznie do wymiany..

-przegnita obudowa skrzyni zbożowej od strony ciągnika - dziura ok 1-2cm od dołu na całej długości ( ktoś siał nawozy i tak zostawił.. ) Nieużywany od kilku lat, ale daje się przestawiać...

 

Brać się za to czy dać sobie spokój..

post-95063-0-84173400-1415180139_thumb.jpg

post-95063-0-95974800-1415180200_thumb.jpg

post-95063-0-15073300-1415180240_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Myślę ze można byłoby się bawić ale jeśli cena byłaby jak za złom, przynajmniej byś później nie był stratny, jeśli nie działałby tak jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za flaszkę to się opłaca brać i robić, więcej za niego szkoda dawać. Cena złomu co najwyżej. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

600 zł to za dużo za niego, powiedz sąsiadowi,że tyle w nim do roboty i jak nie będzie pracował jak powinien to co?Ja tak bym za 200 zł oddał, gdybym wiedział, że zadziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Dzieki za wszystkie opinie ale już za późno.. :-)

 

Wziąłem się za remont - na razie rozkręcam wszystko co się da w wolnych chwilach..

Do wymiany praktycznie wszystkie blachy na redliczkach - jakieś 5-6 lei - brak kilku ślizgów na redlicach - koszt części nie powinien przekroczyć 200zl + jakieś opony - ale to może cos wykombinuje - mam z samochodu stare zimowki 185/65 R15 - srednicowo się zgadzają - tylko szerokość trochę za duża to albo dam dystanse jakieś, albo zamienie się z kimś od jakiegoś wozu na syrenowskie...

dziurawa skrzynie wstawie kawałek z ocynku na nitach - trochę nowych srub i zawleczek i myśle że będzie działał - poniżej 1000zł będę miał siewnik p remoncie - z tego co przeglądałem to za 1500 może bym coś znalazł na chodzie ale tez w średnim stanie, a tu będę mial już zrobiony.

 

Myślę ze cena nie jest az taka zła - za samą listwę zagarniająca pewnie z 200zl bym wziął po pomalowaniu...

 

Moze zaczne w końcu cos więcej siać - bo dotychczas to recznie tylko dla siebie kilka arów zasiewałem..

 

Apropo jak już będę miał siewnik co się opłaca siać??? - IV ( troche V) klasa ziemi- chodzi o dotację i wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj