Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik poznaniak - do remontu - czy warto?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 10:37

Siewnik poznaniak - do remontu - czy warto? Sąsiad ma do sprzedania siewnik chyba poznaniak za 600zl - w stanie - do remontu...
Zastanawiam się czy pakować się w to... do tej pory siałem niewiele i to ręcznie...
Mam ponad 4ha ale do tej pory głównie na koszenie...

Cena nie jest zła , ale siewnik do kompletnego remontu...
Do zrobienia :
- Dokompletowanie, odczyszczenie redlic, lejów..., brak obciążników,
- gumowe kola w kiepskim stanie - praktycznie do wymiany..
-przegnita obudowa skrzyni zbożowej od strony ciągnika - dziura ok 1-2cm od dołu na całej długości ( ktoś siał nawozy i tak zostawił.. ) Nieużywany od kilku lat, ale daje się przestawiać...

Brać się za to czy dać sobie spokój..

Załączone miniaturki

• CAM00218.jpg
  • CAM00221.jpg
  • CAM00222.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik poznaniak - do remontu - czy warto? Dzisiaj, 09:35
  •  

#2 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 12:08

Myślę ze można byłoby się bawić ale jeśli cena byłaby jak za złom, przynajmniej byś później nie był stratny, jeśli nie działałby tak jak powinien.

#3 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 17:51

Za flaszkę to się opłaca brać i robić, więcej za niego szkoda dawać. Cena złomu co najwyżej. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 20:40

Siewnik poznaniak - do remontu - czy warto? 600 zł to za dużo za niego, powiedz sąsiadowi,że tyle w nim do roboty i jak nie będzie pracował jak powinien to co?Ja tak bym za 200 zł oddał, gdybym wiedział, że zadziała ;)

#5 Share Deutz-Fahr-Team-18

Deutz-Fahr-Team-18

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 46 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 20:16

nie opłaci sie tego remontować. Moim zdaniem  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 08:02

Siewnik poznaniak - do remontu - czy warto? Dzieki za wszystkie opinie ale już za późno.. :-)

Wziąłem się za remont - na razie rozkręcam wszystko co się da w wolnych chwilach..
Do wymiany praktycznie wszystkie blachy na redliczkach - jakieś 5-6 lei - brak kilku ślizgów na redlicach - koszt części nie powinien przekroczyć 200zl + jakieś opony - ale to może cos wykombinuje - mam z samochodu stare zimowki 185/65 R15 - srednicowo się zgadzają - tylko szerokość trochę za duża to albo dam dystanse jakieś, albo zamienie się z kimś od jakiegoś wozu na syrenowskie...
dziurawa skrzynie wstawie kawałek z ocynku na nitach - trochę nowych srub i zawleczek i myśle że będzie działał - poniżej 1000zł będę miał siewnik p remoncie - z tego co przeglądałem to za 1500 może bym coś znalazł na chodzie ale tez w średnim stanie, a tu będę mial już zrobiony.

Myślę ze cena nie jest az taka zła - za samą listwę zagarniająca pewnie z 200zl bym wziął po pomalowaniu...

Moze zaczne w końcu cos więcej siać - bo dotychczas to recznie tylko dla siebie kilka arów zasiewałem..

Apropo jak już będę miał siewnik co się opłaca siać??? - IV ( troche V) klasa ziemi- chodzi o dotację i wydajność

Dodaj odpowiedź