Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z 230 Co powiecie o niej?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 22:21

mam pytanie czy mial ktos stycznosc z ta prasa chodzi mi o wady/zalety polska marka wiec czy jest dostep z czesciami do niej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z 230 Co powiecie o niej? Dzisiaj, 04:10
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 listopad 2014 - 01:32

Główną wadą tej prasy jest komora zwijania szersza niż w prasach zachodnich,oraz (chyba) system owijania sznurkiem jest ręczny, poza tym reszta zależy od stanu technicznego danego egzemplarza aczkolwiek gdybym sam szukał rolującej wolałbym dopłacić do zachodniej prasy ponieważ są to już stare maszyny i coraz trudniej o części do nich a jak wiadomo zachodnia maszyna z reguły wytrzymuje więcej niż polska ale może być inaczej, poszukaj sobię dokładnie na forum bo gdzieś przewinął mi się temat dotyczący tej prasy więc moderator może się zaraz przyczepić, podsumowując moja wypowiedź zależy jak bardzo wypracowany egzemplarz trafisz i jak wiele masz zamiar robić tą prasą bo jeśli sporo 15-20 ha to daj spokój szkoda nerwów a jeśli mniej to maszyna w dobrym stanie podoła pracy w gospodarstwie gdzieś na forum jest użytkownik bodaj @URSUS23 który kupił chyba w zeszłym roku tą prasę i pracuje z nią C 330. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań informacji dotyczących tej maszyny

Edytowany przez Landfarmer, 05 listopad 2014 - 01:33.

Szef wszystkich szefów  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 11 listopad 2014 - 21:38

http://www.agrofoto....710167&hl=+z230

http://www.agrofoto....467097&hl=+z230

Ja prasuje nią MTZ82 i dla mnie wystarczy .Lepiej zebrać taką niż siano ma moknąć bo komu innemu prasa się popsuła albo ma innego klienta. Tak jak wyżej powiedział owijanie sznurkiem jest ręczne .Można to robić z ciągnika ale ja jednak wysiadam z ciągnika aby owijać bo wtedy widzę dokładnie jak jest owinięta belka .zgniot jakiś tam można ustawić ale wszystko jest kosztem pasów . Ona nie lubi mokrego lub nie dosuszonego siana słomy. kilka razy przez takie mokre siano pękł pas bo nawineło to siano na walce.czasami jest problem jak źle zaczniesz formawać belkę aby pasy ruszyły. ale jak ruszą to nawet idzie robota . No i jak chcesz sianokiszonkę to tą prasą nic nie zrobisz. wiadome cena = jakość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 12 listopad 2014 - 00:55

Mam tą prasę i robię nią sianokiszonkę , w tym roku ją kupiłem i zwinąłem siana , słomy i sianokiszonki około 600 balotów. Najważniejsze to dobre spinki do pasów i skrobaki na walcach.