Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto popiera POLSKĄ MOC ?!

86 odpowiedzi na ten temat

#61 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 20:39

Kto popiera POLSKĄ MOC ?! Szkoda, że nie wszedł do produkcii 1684 z bezstopniówką CVT napewno byłby to ciekawy ciągniczek a i moc była by wreszcie po 30 latach wykorzystywana w 100%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto popiera POLSKĄ MOC ?! Dzisiaj, 19:29
  •  

#62 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 listopad 2014 - 20:48

Wyjące odkurzacze ale przynajmniej mają prawdziwą moc a nie jak ursus 30% trzeba odjąć za przekładnie i 20% za mało dynamiczny silnik który trzeba trzymać na obrotach bo zdechnie.

A co można wymagać od niewysilonego silnika który nie ma zmiennej charakterystyki mapy czy chociaż kąta wtrysku? i co ze moment jest przy 1800obr/min a nie przy 1400obr/min.Zamontuj pompę rotacyjną,odpowiednie doładowanie,zmień układ dolotowy i wydechowy to zobaczysz ile ten silnik będzie mial mocy.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#63 Share TomaszE1994

TomaszE1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 22:21

A co niby URSUSY nie mają mocy? Człowieku po prostu napisałem, że nowe ciągniki mają beznadziejny dźwięk silnika nie napisałem, że nie mają mocy przecież to są potężne maszyny. Skoro nie popierasz "Polskiej Mocy" to nie mam pojęcia po co wypowiadasz się w tym temacie :)

#64 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 22:32

Polski rolnik nie jest winny temu, że Ursus upadł,  gdyż musiał zach. ciągniki  kupować z braku innego wyboru - tu nie było dylematu polskie czy zachodnie bo polskich już nie było jak UE zaczęła dawać szmal na ciągniki. Teraz policzcie ile to było tysięcy szt. ciągników, z reguły po kilkaset tysięcy za szt.  zapewne o wartości setek jak nie miliardów  zł. I co z tego zostało w Polsce - niestety  tylko drobniaki w kieszeni dilerki.  Gdyby takie pieniądze no może nie do końca bo polskie przecież byłyby znacznie tańsze a i część rolników na pewno kupiłaby jednak zachodnie, poszły do kasy Ursusa to dziś ten zakład mógłby być istną maszynką do robienia pieniędzy, firmą dającą stabilne zatrudnienie tysiącom Polaków a przy okazji potężne wpływy do polskiego budżetu.  A tak to cała ta kasa za JD, Class, Fendy itp.  zasiliła zach. gospodarkę i ich budżety. Ursus nie zaistniał w Polsce bez powodu czy przypadkiem tylko dlatego, że to był i nadal jest kraj  rolniczy  i również nie zniknął przypadkiem tylko został do upadłości doprowadzony, oczywiście "przypadkiem" doszło do tego zanim UE zaczęła pompować kaskę w polskich obszarników. Czy nie za dużo tych przypadków - wielu innych znanych polskich firm też  już niema albo są to tylko znaczki marketingowe, ale zyski z nich są transferowane bóg wie gdzie. PRL -u nie chwalę za zbytnie służalstwo wobec Sovietów, którzy nam kaganiec w wielu sprawach gospodarczych założyli bo mieli w tym swój interes  ale mimo to gospodarka miała jakiś sens, rozwijało się to co mamy najlepsze czyli rolnictwo, górnictwo, przemysł ciężki, włókienniczy, budownictwo a człek nie żył w ciągłej niepewności jutra i pod tym względem to były złote czasy. Teraz to wszytko wydaje się zamierzchłą przeszłością i niewiele z tego zostało. Tylko co my w ogóle mamy swojego, jakiś handel chińskim szajsem, dilerka, przedstawicielstwa zach. korporacji i drobne rzemiosło, usługi ale to są płotki nie dające nawet stabilnego zatrudnienia, w nich tylko Polaka szczuje się na Polaka żeby temu drugiemu wcisnął jakiś gadżet. czy inną bzdurę. Zatrudnia się znane gęby kaleczące język w zakłamanych reklamach żeby ludzie kasę lokowali w bankach o Polsko brzmiących dla zmyłki nazwach np. BGŻ, WBK,  czy PKO ale  należących już od dawna  do zach. kapitału, które w czasach kryzysu pokazały, że jak co do czego to nawet wywiozą kaskę w walizkach. Co nam wówczas zostanie, obawiam się ze mniej niż po socjalizmie a nie więcej duuużo więcej tylko że nie firm, majątku ale długów do spłacenia.  Polska stała się dawcą taniej siły roboczej tu w kraju albo za granicą a przecież jako dość duży europejski kraj, nie powinna sobie pozwolić na to aby była w tak dużym stopniu zależna od innych, nie ważne czy tych od wschodu czy tych od zachodu. Są w Europie mniejsze kraje ale jakoś mądrzej rządzone, które nie dają sobie tak w kasze dmuchać i dbają o własne marki jak o perły w koronie, lejąc przy tym na biurokrację UE.  Niektóre mniej ludne mogłyby żywności w zasadzie nie produkować u siebie tylko ją kupić a mimo to wspierają każdego swojego rolnika i małego i dużego, każdego lokalnego przetwórcę tej żywności i to bez oglądania się na UE. U nas jeśli UE przestanie dawać kasę to wychodzi na to, że może być koniec polskiego rolnictwa, bo jest tzw. wolny rynek,  małych GR z dziada pradziada, które przetrwały już niejedno  też już nie będzie, a który obszarnik zechce do swojego biznesu dokładać po kilkaset tysięcy zł rocznie, skoro dotąd on te pieniądze dostawał. Duży rolnik może potraktować swoje GR jak udziałowiec spółkę, zatem w sytuacji dla niego kryzysowej  wycofa wolne środki ( przecież tak zalecane i wspierane grupy producentów to właśnie nic innego jak zwykłe spółki handlowe),  spienięży co się da, zwolni parobków i po prostu przestanie cokolwiek produkować albo nawet ogłosi upadłość i być może nawet sprzeda ziemię zachodniej korporacji  a JD no cóż bez odpowiedniego serwisu też nie pojedzie za daleko. Wówczas Polska stanie się tylko abstrakcyjnym politycznym bytem, rynkiem zbytu tanich i zarazem badziewnych towarów dla mas ( w tym żywności)  i luksusowych dóbr dla elity. Nikt Polski z mapy Europy nie wymaże ale będzie ona krajem totalnie bez perspektyw dla własnych obywateli, krajem z którego kto może ucieka i nieważne czy będziemy mieć 50 czy 150 szt, najnowszych  F-16, to niezależność i godność narodową bez jednego wystrzału utracimy już na zawsze.                      

#65 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 23:21

Kto popiera POLSKĄ MOC ?! Zgadzam się.Mój dziadek woził towar w zakładach Ursusa i kiedyś było kilka hal produkcyjnych, gdzie jeszcze był serwis i takie duperele, to w tych halach pracowało po 8-12 tysięcy ludzi, toć to współcześnie 0% bezrobocia na jedno albo i kilka województw, gdyby w czasach produkcji Ursusa istniała konkurencja wolno rynkowa wszystko potoczyło by się inaczej.Traktorów potrzebowano ciągle, więc produkowało się jak najszybciej i jak najwięcej.Nie było też rywalizacji, żeby rozwijać technologię.Szkoda bo osobiście mam sentyment do Ursusa i szkoda, że kiedyś go już nie będzie na polskiej wsi :( to zawsze była taka ozdoba i cecha charakterystyczna

#66 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 23:49

Z tym "nie będzie", to nie przesadzajmy. Obecny Ursus walczy o powrót i jakoś nawet mu to idzie.

Edytowany przez XMK13, 06 listopad 2014 - 23:53.

#67 Share robsio_maslos

robsio_maslos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 06:41

Ciekawe dlaczego za poprzednimi czasami najbardziej tęsknią osoby, których jeszcze wtedy na świecie nie było a jak byłi to głównym ich zajęcien było spanie i osrywanie pieluch...

I dla tych co narzekają, że dotację wysysają z nas kapitał. Kto Wam bronił za unijne pieniądze kupować polski sprzęt? Nikt. Więc do kogo pretensje teraz macie?

widzisz kolego :)  dlatego bo kiedyś można za 10 tuczników kupić nowy sprzęt a teraz to tylko uzywany i cenny ziemi w tamtych czasach były niske ^^

Firmy państwowe upadły a prywatne nie miały czasu aby złapać odpowiedni poziom przed wejściem do Unii. Jakość Polskich maszyn jest coraz lepsza ale nie możne być na poziomie zachodnim bo wtedy i ceny były by zbliżone do zachodnich. A jak widać po tym co niektórzy pisza to nie kupili by nic Polskiego bo jest tanie a co za tym idzie niskiej jakości a jeśli było by drogie i dobrej jakości to i tak kupili by zachodnie bo skoro cena i jakość podobna to lepiej kopic zagraniczne. Niestety taka mentalność.

czy ja wiem ? to zależy od rolnika i jego finansów ja bym wolał kupić prosty ciągnik bez elektroniki mniejsze koszty napraw  ^^

\

#68 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 09:05

Nikt nie mowi ze Ursus to cud techniki ale nie jest to tez badziewie bo jeśli by tak było to nie jeździły by teraz po wsiach ciągniki 30 letnie jak i nadal są ściągane z zachodu. Fakt na kraj szły ciagniki ogołocone ze wszystkiego ,miały mieć to co niezbędne bo nikt nie dbał o wygodę  kierowcy.

Mowicie ze Ursus to Ursus tamto tylko że sama firma i pracownicy nie wiele mieli do gadania bo wszystkie decyzje zapadały odgórnie i Ursusa załatwili politycy dlaczego ? a no zobaczcie co stało sie z majatkiem Ursusa to bedziecie wiedzieli. Z reszta nie tylko Ursus został rozkradziony i padł łupem kolesi.

Część terenu zakładów nabył za pośrednictwem syndyka Ursusa założony kilka miesięcy wcześniej fundusz inwestycyjny Challenge Eighteen – 54 hektary wraz z halami fabrycznymi za 94 miliony złotych. Miesiąc później Biuro Naczelnego Architekta Miasta przekwalifikowało nabyte przez fundusz grunty z przemysłowych na zabudowę mieszkalną i handlowo-uslugowe podnosząc tym wartość owych 54 hektarów do 300 milionów złotych.

Złom z odlewni Lublin był dwa razy wiecej warty niż kwota za jaka sprzedano odlewnie.

Wszystkie działania były robione w celu wydojenia ursusa a nie po to aby postawic go na nogi.

Teraz niektórzy mają pretensje do Ursusa ze dął sie okraść a nie do złodziei którzy go okradli.

#69 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 21:41

Kto popiera POLSKĄ MOC ?! W zasadzie przykłady można by mnożyć w nieskończoność: stocznie, huty, i wiele innych zakładów sprzedane za bezcen... Jednak najgorsze jest, że sprzedawane jest to co w kraju najważniejsze, coś bez czego nie ma państwa. Nasza ziemia jest wyprzedawana jakimś zagranicznym inwestorom. Jako ,że nie wolno im brać udziału w przetargach wysyłają pachołków. Kiedy w gre wchodzą duże pieniądze nikogo nie interesuje jakim cudem chłop który ma 5ha ziemi i c330 kupuje nagle w przetargu ziemie za 500tys. A potem odsprzedaje ją bóg jeden wie komu. Liczy się tylko żeby kasiora z prywatyzacii zapchała chwilowo dziurę budżetową.

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2014 - 21:45

Naprawdę to wyglądało to tak, buble zawsze tam wychodziły i to we wszystkich markach, mieli zbyt to myśleli że to się nigdy nie skończy jak komunizm, więc po co się wysilać, no ale jak pensje podniosą to się na pewno jakość poprawi.        :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 11:11

Tu ładnie widać Czeską moc  :) Jd 180 koni + 4 skiby i Zetor w trzech, szerokość skiby ta sama, ziemia ta sama 

#72 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:26

Niby gdzie te 180 KM w tym JD???

#73 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 20:22

No dokłdnie widać. 1/4 więcej obciążenia dla JD a jeździ z 1/2 szybciej niż 16 w orce.

Jak kupiłem Case 150 km to w polu przpieliśmy się z agregatem kompaktorem 4 m co ciągała 1634 idealna, po ruszeniu i dobraniu biegów tęściu tylko głowę spóścił i powiedział że mi to 6 metrów, bo z  4 to  polu nie ma co robić.

I było po rozmawach i chwaleniu na temat Polskiej siły w 16.

#74 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 21:23

Tylko jakim kosztem 2 razy tyle ropy na hektar i lecisz tym case. 

#75 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 21:39

Max spalił mi w orce 14,5 l/ha, średnio 14 liczę,  jak miałem 1224 to liczyłem 16 l/ha, teściowi 1634 średnio liczy 20 l/ha. Teraz ma JD 8100 to mówi że 18l/ha.

Ale on nie przekracza 1800 obrotów na silniku, ja przeważnie wszystko robię na 2050 obr.

Więc spalanie spadło dzieki Case.

Edytowany przez tomek73, 30 grudzień 2014 - 21:41.

#76 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 22:12

To trafiłeś na wyjątkowo oszczędne nowe maszyny. Znajomy ma wytwór traktoro podobny typ JD model kto by spamiętał nie może się doczekać kiedy sprzeda kiedy upłynie te 5 lat. Zetor palił 12l na ha a ten pali 22. Inny tłumaczył ostatnio że spala jakimś NH 1l na belę sianokiszonki. Twoje wyniki są zaskakujące. 

Powiec teściowi niech naprawi silnik będzie spałał max 15l. Nowa pompa wtryskowa i turbo uleczy tego muła. Zaznaczam nowa nie po regeneracji.

Edytowany przez leszekd, 30 grudzień 2014 - 22:14.

#77 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 22:39

Pod filmikiem w komentarzach jest napisane, że Zetor miał problemy ze sprzęgłem, stąd wolna jazda z takim pługiem!

Amerykańskie ciągniki nie mają w naturze oszczędzania paliwa, bo w USA nie myślano o tym kiedy produkowano te maszyny. Miały mieć kupę mocy i tyle mają :)

#78 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:43

Widziałem już niejednego JD w akcji i nie mówcie że to słaby sprzęt. Do ciężkiej pracy maszyna idealna. Porównując go np. do MF to trzeba temu MF dodać ok 10 KM więcej aby zbliżyć ich mocą w pracy. JD nie jest oszczędny ale widziałem kiedyś testy jakiegoś ok 100 KM to on utrzymuje dużą moc już od niższych obrotów co odpowiada temu że jest mocny i mało nie pali bo to się musi gdzieś wykarmić te kW. Natomiast gdy ciągnik ma służyć w maszynach nie zawsze wykorzystujących pełną moc lub np. w transporcie to uważam że jest dużo lepszych marek i np. silnik Perkinsa w takiej pracy zrobi to samo a zostawi sporo paliwa.

#79 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:51

Pod filmikiem w komentarzach jest napisane, że Zetor miał problemy ze sprzęgłem, stąd wolna jazda z takim pługiem!

Amerykańskie ciągniki nie mają w naturze oszczędzania paliwa, bo w USA nie myślano o tym kiedy produkowano te maszyny. Miały mieć kupę mocy i tyle mają :)

JD podobnie jak IHC od dawna produkowało ciągniki w Niemczech, oszczędne silniki na rotacyjnych pompach, znajomy ma internationala 6cyl 90-kilka koni i jest bardzo ekonomiczny, chodzi w pługu jak i w wycinaku 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:55

Nie pisałem że mam nowego, to jest Case MX 150 z 2001, miał z 9 lat jak go kupiłem.

NH mam od nowego , teraz ma 3 lata, i zbyt oszczędny to on nie jest, np w poruwnaniu do MTZ co miałem.

A w 1634 pompa i wszystko inne jest dosłownie w ideale.

I nie myśl że nowa pompa z sklepu będzie super, bo miałem w 1224 z sklepu i po 600 mth padła.

Trafić dobrą pompę to prawie jak w totka wygrać.

Dodaj odpowiedź