Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głośniki do ciągnika

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 03 listopad 2014 - 20:06

Głośniki do ciągnika

Witam posiadam ciągnik rolniczy zetor 9245 posiadam w nim radio chińskiehttp://allegro.pl/ra...4702674805.html modele 287003 i 2 głośniki 6,5" Dibeisi 4 ohm 50W http://allegro.pl/gl...4653008346.html i mam pewien problem gdyż gdy słucham z pendrive rapu głośniki grają bardzo wysokie tony i nie wyraźnie słychać próbowałem ustawiać rodzaje ustawień dźwięku na POP ROCK itp. ale zbytnio to nie pomogło ale gdy włączę inną muzykę typu pop to głośniki grają wyraźniej i nie tak na wysokich tonach jak podczas rapu. Zamierzam kupić jakieś dwa nowe głośniki od 140mm do 165mm tylko czy musi być to koniecznie głośnik z mocą max 50w czy może to być 60wat czy 80wat czy od tego się nie spalą głośniki i jak bym miał kupować nowe głośniki to jakie byście mi polecili co by grały ładnie i czysto ? A może wystarczyło by wymienić radio na jakieś lepsze typu piooner itp. Czekam na wsze propozycję .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głośniki do ciągnika Dzisiaj, 02:20
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 03 listopad 2014 - 20:22

Głośniki do ciągnika

1. Możesz popatrzeć w ustawieniach i powinieneś mieć możliwość ustawienia tonów wysokich i niskich. Może coś to da. Włącz też opcję loud (loudes) jak masz.

2. Głośniki możesz mieć i 200 W. Nic im się nie stanie bo to, najprościej mówiąc, oznacza jaką max moc mogą przenieść ze wzmacniacz. Tylko, że w praktyce moc rzeczywista radia i głośników to góra kilka W. Te setki to biorą się nie wiadomo z czego w opisach...

3. Najważniejsze- nie spodziewaj się dobrego grania w tej klasy sprzęcie, a już na pewno mocnych basów :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 listopad 2014 - 21:30

Głośniki do ciągnika

jeśli radio nie było montowane fabrycznie to bardzo prawdopodobnie , że zostały źle podłączone... ;) mogą być podłączone pod soprany i dla tego masz dziwne brzmienie  ;) sprawdz podłączenia głośników...

jeśli to te radio na zdjęciach to na bank masz źle podłączone.. ;) bo w ciągniku masz dwa, a radio jest przystosowane pod 4...  i wtedy inaczej rozdziela poszczególne dźwięki. ja zamontowałem stare radio JVC na dwa głośniki  to szału nie było , ale jak założyłem komplet starych głośników od audi B4 to dopiero ładnie grają i widac różnice jak się ustawia poszczególne rodzaje dźwięków... :) a to że kupisz nowe głośniki i nawet pół metra średnicy to ci nic nie da ;) dobrze podłącz głośniki i dorzuć 2 mniejsze z przodu a zobaczysz jak ładnie bedzie grało ;)

Edytowany przez FINN, 03 listopad 2014 - 21:36.

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 listopad 2014 - 13:16

Głośniki do ciągnika

A sprawdzałeś, to że radio daje różne częstotliwości na przód i tył, że takie wnioski wyciągasz? W 99% przypadków sygnał na tył jest przesunięty w fazie względem sygnału na przód, ale jest to ciągle ten sam sygnał, nie idzie przez żadne filtry. A to, że lepiej grało po podłączeniu wszystkich głośników wynika z tego, że odnosi się wrażenie, że dźwięk jest bardziej przestrzenny. Także w praktyce nie ma znaczenia gdzie się podłączy głośniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 04 listopad 2014 - 20:32

Głośniki do ciągnika

Podział na basy i soprany jak to kolega opisał na wyjściu radia to pierwszy słyszę, w sprzęcie wyższej klasy możesz tak poustawiać na wyjściu na wzmacniacz (2+2+ sub) co do sprzętu z tego tematu szału z radia i głośników nie będzie, radyjko może mam z 4x 10W w RMS a moc muzyczna czy PMPO to jak podawanie długości członka razem z kręgosłupem :D

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7