Skocz do zawartości

Zdjęcie

4ha, sporo wolnego czasu i co uprawiać.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 12:27

Witajcie. Pracuje aktualnie 24/48 zarobki przeciętne. Tak więc szukam dodatkowego grosza w czym się da. Czasu mam wolnego trochę więc coś może by zadziałał. Nie oczekuje nie wiadomo jakiej kasy z tego. Co proponujecie ? Ogórki kapusta? Tylko gdzie to sprzedawać? A może ziemniaki czy buraki cukrowe? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
4ha, sporo wolnego czasu i co uprawiać. Dzisiaj, 11:10
  •  

#2 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 12:54

Jeżeli masz gdzieś blisko jakiś "ryneczek miejski" to namioty i ogóreczek wczesny cebulka szalotka buraczka botwinka młody ziemniaczek z pod włókniny kapustka itd. nie sprzedając tego do posredników tylko bezposrednio do ludzi mozesz na tym duzo zarobic. na początku wiadomo ze 2 lub 3 folie Ci wystarczy a nakład taki znów kosmiczny nie bedzie.

#3 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 15:31

ogóreczki wczesne, cebulka zimówka, buraczki, koper :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 03 listopad 2014 - 18:15

Po trochu warzyw kapusta, ogórek ,pomidor , ziemniak marchew itp oraz sadu typu sliwka jabłoń gruszka wiśnia malina porzeczka możesz siać fasole groch jak masz jeszcze w pobliżu młyn to pszenice na domową mąke, marchewke itp. Pomieszane tak trochę ale głownie to chodzi żeby na straganie sprzedać(jak piszę helus) a jeszcze możesz trzymać kury kaczki czy indyki na handel jajkami kurzymi bądź mięsem drobiu. Albo po prostu zasiej pszenice,rzepak czy kukurydze na ziarno i sprzedaj w punkcie skupu zbóż.

#5 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:35

myślę właśnie o zasadzeniu sadu na tych 4 ha. Ale same jabłonki radzcie sadzić czy pomieszać?

#6 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:07

temat jest o tym że chłopak chce w wolnym czasie uprawiać 4 hektary warzyw, ja ci napisze tyle nie wyrobisz się. 4 hektary marchwi buraka czy kapusty to jest ok 200 ton do wywiezienia przyjmując że na busa wsadzisz 2 tony to masz ich 100 do wywiezienia czyli 100 dni w roku na samą sprzedaż a kto ci to przygotuje.  U mnie na 8 ha pracuje 4 osoby koperki szczypiorki sałaty takie pierdoły i jestem ok 200 razy w roku na giełdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sajdi13

sajdi13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 23:08

4ha, sporo wolnego czasu i co uprawiać. Chyba ze znajdzie odbiorcę i jednorazowo tira załaduje :)

#8 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 19:12

tylko za ile tego tira załaduje, na giełdzie w Krakowie ceny są takie że już się o nich nie rozmawia bo po co bardziej się wkur...ać powinni na bramie wywiesić baner wszystko po 5 zł i taniej. Natomiast jabłka zajmują już większość giełdy przed świętami to pewnie rolnicy z warzywami nie wjadą bo sie nie zmieszczą 

#9 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 21:58

Ja w tym roku miałem niecałe 2 ha warzyw. Kapusta seler marchew por buraczek kapusta pekińska pietruszka naciowa i koper. Samemu naprawdę ciężko to opanować. Musiałem brać ludzi do pomocy bo samemu nie idzie. Co do cen pozostawiam je bez komentarza...

#10 Share Patryczek96

Patryczek96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, budownictwo i architektura.

Napisany 07 grudzień 2014 - 14:15

jest może u cb w poblizu jakas przetwórnia warzywna? jesli tak, to zadzwon i sie zapytaj czy moze kłada ogórka i czy nie potrzebuja kopru. polecam Ci siew kopru, u mnie przetwornie skupuj azielony koper po 1-1.2zl. 0.5kg nasion starcza na 10arów, i da się z tego wyciągnac ponad 1tys. wystarczy opryskac przedwschodow(zaraz po siewie) Stompem (lecz musi byc wilgotna gleba, bo inaczej nie adziala i bedziesz skazany na plewienie reczne) i powschodowo i to wszytko. Koszt mały i duzy zysk. Mialem w tym roku 30arów kopru- zarobilem 3800zl po odliczeniu kosztów. w przyszłym roku przetwornia zlecila mi 1.5ha, jesli pojdzie wszystko dobrze, to licze na jeskies 13-15tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 14:32

u to sporo kolego. Niestety nie mam przetwórni obok siebie. Mam ogólnie 0,6ha truskawek ,które sprzedaje w mieście 80tyś w centrum i pomyślałem o wczesnych warzywach też, żeby jedno do drugiego sprzedawać. Myślałem o wczesnych ziemniakach, marchewki, pietruszce i burakach. Mam również kilkadziesiąt kur i bym sprzedawał jajka swojskie. Dzienie ok 30 jajek mam. W sezonie truskawkowym stoje tam 2 tyg i przez te 2tyg chciałbym sprzedawać te warzywa co wymieniłem a już po sezonie same warzywa.

Mam pytanie czy muszę prowadzić jakąś działalność na sprzedaż tych warzyw? Chodzi mi głownie aby wstawiać do sklepów spożywczych, restauracjach itp. Mój ojciec normalnie prowadzi gospodarstwo ale oprócz tego trzeba jakiś papier? Jak to wygląda?