direx7

4ha, sporo wolnego czasu i co uprawiać.

Polecane posty

direx7    1

Witajcie. Pracuje aktualnie 24/48 zarobki przeciętne. Tak więc szukam dodatkowego grosza w czym się da. Czasu mam wolnego trochę więc coś może by zadziałał. Nie oczekuje nie wiadomo jakiej kasy z tego. Co proponujecie ? Ogórki kapusta? Tylko gdzie to sprzedawać? A może ziemniaki czy buraki cukrowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Jeżeli masz gdzieś blisko jakiś "ryneczek miejski" to namioty i ogóreczek wczesny cebulka szalotka buraczka botwinka młody ziemniaczek z pod włókniny kapustka itd. nie sprzedając tego do posredników tylko bezposrednio do ludzi mozesz na tym duzo zarobic. na początku wiadomo ze 2 lub 3 folie Ci wystarczy a nakład taki znów kosmiczny nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Po trochu warzyw kapusta, ogórek ,pomidor , ziemniak marchew itp oraz sadu typu sliwka jabłoń gruszka wiśnia malina porzeczka możesz siać fasole groch jak masz jeszcze w pobliżu młyn to pszenice na domową mąke, marchewke itp. Pomieszane tak trochę ale głownie to chodzi żeby na straganie sprzedać(jak piszę helus) a jeszcze możesz trzymać kury kaczki czy indyki na handel jajkami kurzymi bądź mięsem drobiu. Albo po prostu zasiej pszenice,rzepak czy kukurydze na ziarno i sprzedaj w punkcie skupu zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

myślę właśnie o zasadzeniu sadu na tych 4 ha. Ale same jabłonki radzcie sadzić czy pomieszać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

temat jest o tym że chłopak chce w wolnym czasie uprawiać 4 hektary warzyw, ja ci napisze tyle nie wyrobisz się. 4 hektary marchwi buraka czy kapusty to jest ok 200 ton do wywiezienia przyjmując że na busa wsadzisz 2 tony to masz ich 100 do wywiezienia czyli 100 dni w roku na samą sprzedaż a kto ci to przygotuje.  U mnie na 8 ha pracuje 4 osoby koperki szczypiorki sałaty takie pierdoły i jestem ok 200 razy w roku na giełdzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

tylko za ile tego tira załaduje, na giełdzie w Krakowie ceny są takie że już się o nich nie rozmawia bo po co bardziej się wkur...ać powinni na bramie wywiesić baner wszystko po 5 zł i taniej. Natomiast jabłka zajmują już większość giełdy przed świętami to pewnie rolnicy z warzywami nie wjadą bo sie nie zmieszczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku miałem niecałe 2 ha warzyw. Kapusta seler marchew por buraczek kapusta pekińska pietruszka naciowa i koper. Samemu naprawdę ciężko to opanować. Musiałem brać ludzi do pomocy bo samemu nie idzie. Co do cen pozostawiam je bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

jest może u cb w poblizu jakas przetwórnia warzywna? jesli tak, to zadzwon i sie zapytaj czy moze kłada ogórka i czy nie potrzebuja kopru. polecam Ci siew kopru, u mnie przetwornie skupuj azielony koper po 1-1.2zl. 0.5kg nasion starcza na 10arów, i da się z tego wyciągnac ponad 1tys. wystarczy opryskac przedwschodow(zaraz po siewie) Stompem (lecz musi byc wilgotna gleba, bo inaczej nie adziala i bedziesz skazany na plewienie reczne) i powschodowo i to wszytko. Koszt mały i duzy zysk. Mialem w tym roku 30arów kopru- zarobilem 3800zl po odliczeniu kosztów. w przyszłym roku przetwornia zlecila mi 1.5ha, jesli pojdzie wszystko dobrze, to licze na jeskies 13-15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

u to sporo kolego. Niestety nie mam przetwórni obok siebie. Mam ogólnie 0,6ha truskawek ,które sprzedaje w mieście 80tyś w centrum i pomyślałem o wczesnych warzywach też, żeby jedno do drugiego sprzedawać. Myślałem o wczesnych ziemniakach, marchewki, pietruszce i burakach. Mam również kilkadziesiąt kur i bym sprzedawał jajka swojskie. Dzienie ok 30 jajek mam. W sezonie truskawkowym stoje tam 2 tyg i przez te 2tyg chciałbym sprzedawać te warzywa co wymieniłem a już po sezonie same warzywa.

 

Mam pytanie czy muszę prowadzić jakąś działalność na sprzedaż tych warzyw? Chodzi mi głownie aby wstawiać do sklepów spożywczych, restauracjach itp. Mój ojciec normalnie prowadzi gospodarstwo ale oprócz tego trzeba jakiś papier? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj