Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa blaszanej chlewni .

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share spokofarmer

spokofarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 17:13

witam myśle na budową chlewni  tak na 50 m długa 10m szeroka , no , byle żeby pomieściła na raz dwieście tuczników i maciory potrzebne do "pozyskania tych tuczników "  . Wszystko byłoby na ściółce  , a konstrukcja byłaby następująca:  jakiś metr muru , żeby blacha nie była narażona działanie obornika  i   dach byłby oparty na metalowych lub betonowych słupkach,oczywiście pokrycie dachu blachą  , jesli chodzi o ściany  to jak mowiłem metr muru a potem jakieś 2,5m wysokości owinięte blachą  , mam 30- 25 ha ornego  głównie piąta klasa   możliwe  że dojdzie trochę ale to i tak za mało, tak więc mam pytanie czy opłacalne  jest trzymanie tylu świń kiedy bym musiał większośc  paszy kupowac , i ile by mnie wyniosła taka inwestycja i czy blaszana chlewnia zdała by egzamin , jeśli te wymiary co podałem są za małe na tyle sztuk to mogę zrobi wiekszyc budynek , albo loszki trzymac w starym miejscu , ale najważniejsze to to czy opłaca się taka hodowla i czy blaszana chlewnia zdałaby egzamin i ile by to kosztowało . Jeśli będzie trzeba postawię całą murowaną.

Pozdrawiam.

PS:przepraszam za brak literek     c     z kreseczką,  ale problem techniczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa blaszanej chlewni . Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 18:24

Przy obecnych cenach zostaje ci na szt ok30-50zł nie wiem czy zda egzamin chlewnia z blachy  bo jak to ogrzejesz chyba ze płyte warstwowa 10cm gruba ale koszt jest dużo wiekszy, rób na rusztach dużo wygodniejsza i mniej pracochłonna ale i bardziej kosztowna  

ZETOR TEAM

#3 Share spokofarmer

spokofarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 20:24

wojtal24 ale te 50 - 30 zł to chodzi o zysk jaki mi zostaje z jednej sztuki?a co do tych ruszt to nie wiem , slyszale że jak u jednego krowy weszły to się zarwały po jakimś czasie , nie mam pojęcia z jakiej przyczyny  i po dwóch miesiącach niby gnouwa wyplywała , latem to jeszcze ale zimą  , nie wiem moze za mały zbiornik i dlatego, a poza tym  bardziej    o ile się nie myle to bardziej odczuwalne zapachy i nie wiem czy dostałbym  pozwolenie na budowę blisko omów , najbliższy by był  przez drogę jakieś dwadzieścia metrów,

no ale ruszta to luksus.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share spokofarmer

spokofarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 15:16

ludzie  co wy o tym myślicie? piszcie coś .

#5 Share Gibalski

Gibalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 11:27

Witam. Na dzisiejszy dzień jeśli sie nie ustabilizują ceny trzody chlewnej to można zapomieć o rozwijaniu większej hodowli, skoro masz dokładać do interesu to gra nie warta świeczki ;(
Wkład jaki ponosisz nie tanieje czyli pasza, weterynarz i prąd i twój czas itp każdy wie jeśli ma hodowle 

#6 Share dorotaxdi

dorotaxdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 23:58

Małe zyski, a chlewnia z blachy? Słaba wentylacja, duży stopień nagrzania, dach będzie się skraplać, słoma wilgotnieć, mury też dodatkowo przyczynią się do wilgotności. Duszno, wysoki procent amoniaku w powietrzu. To nie przejdzie. Takie moje zdanie. No i ogólnie zbyt słaba konstrukcja, jeszcze pod ciężarem zbitego śniegu... Duże ryzyko. No i jeszcze kwestia oświetlenia, jak mało naturalnego światła, a zakładam że tak bo to dodatkowe koszty, to już w ogóle do d*py.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 18 listopad 2014 - 11:14

budowa blaszanej chlewni . Do tego, jak latem przyjdą upały, to nie chciałabym być wtedy na miejscu świń..... W tym roku jak było tak długo gorąco to u nas u jednego w ok pół godziny padło 7 tuczników, kiedy na 2 godz wyłączyli prąd - wentylacja stanęła, okna i drzwi na oścież, a gdzie tu jeszcze w nagrzanych blachach. Z kolei zimą blacha przemarza, ziębi, i w mrozy nawet większe świnie mogą mieć problem z ciepłotą, a gdzie dopiero małe. Jak nawet część w zimę nie padnie, to dostaną bardzo długą sierść, i będą słabo przyrastać.

#8 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 12:10

nie zapominajmy o tym ze blacha w zmie cała CI omarznie z jednej i drugiej strony ze względu na różnice temp skraplająca się woda stworzy lód i bedziesz miał iglo zamiast chlewa... ;/

#9 Share spokofarmer

spokofarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 17:57

no dobra , słyszałem ze kurniki stawiają z płyt obornikowych , czy to prwada , może z tego by się opłacalo co  otym myślicie oczywiście trzeba patrze na koszt stalowej konstrukcji.

no dobra , słyszałem ze kurniki stawiają z płyt obornikowych , czy to prwada , może z tego by się opłacalo co  otym myślicie oczywiście trzeba patrze na koszt stalowej konstrukcji.

#10 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 18:28

z płyty warstwowej tak ale sama blacha będzie się skraplać i będzie zimno, co do sprawy co taniej wyjdzie sprawdź koszta materiałów w twojej okolicy i sam sobie policz. I tak jak ktoś ty napisał rób chlewnie na rusztach miej roboty lub chociaż maciory na rusztach a tuczniki na ściółce 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share spokofarmer

spokofarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 19:24

no dobra , ile by wynósł koszt budowy na normalnych murach  wszystko na rusztach  i system zadawania paszy i poidła tak żeby na raz zmieści 250 tuczników i maciory i jeśli bym wynajął firmę , czy zmieściłbym się w 500000 zł , dostałbym na to dopłaty ?