xUrsus912x

Problem z rozruchem Ursus 902

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xUrsus912x    0

Mam ursusa 902 ma on stary rozrusznik który był juz spalony ale elektryk zrobił go i jest wszystko dobrze. Jak jest lato, ciepło ciagnik pali jak szalony ale jesli temperatura spadnie ponizej  0  zaczynaja sie kłopoty.

Rozrusznik przy -2  zakreci wałem z 3 razy i koniec i przy okazji rozładuje przez te 3 razy akumulator ze jest tak rozładowany ze szok.

Mam pytanie czy to wina rozrusznika  ?

Czy akumulatory?

z góry dzieki

 

Edytowano przez xUrsus912x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że to aku zimą olej w silniku jest gęsty rozrusznik musi pobrać więcej prądu by obrócić. Rozrusznik bym wykluczył skoro niedawno był robiony. Sprawdzales ładowanie akumulatorów?


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Akumulator do naładowania.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xUrsus912x    0

Zawsze w zimę ładuje ich z godzinke przed zapaleniem a jesli chodzi o ładowane to ładuje ich dobrze ;)

Tak jak mówiłem rozruszik był juz po przejsciach i co jeszcze raz na dwa miesiace utlenia ten przewodzik przy cewce od startera i to mnie denerwuje

 

Edytowano przez xUrsus912x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nie zawsze... przeważnie takie zwarcia wychodzą jak spada temperatura... bo aku jest słabsze i ciężej=dłużej musi kręcic... najpierw zbadaj rozrusznik... jak bedzie ok to szukaj dalej...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jak jest silnik zdrowy to można śmiało zakładać szybkoobrotowy. Kupę lat to może służyć i zwykły szybkoobrotowy jeżeli będzie się go używało zgodnie z instrukcją. Magneton to generalnie dobre rozruszniki ale kosztują prawie dwa razy więcej niż zwykły np. z firmy Korurs, a jeżeli będzie się go nieprawidłowo używać to również może się szybko coś w nim uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Jak jeździsz na płynie to zamontuj grzałkę do bloku i po problemie Te ciągniki tak maja jak zimno to trudno zapalić A tak to włączysz odpowiednio wcześniej do prądu podgrzejesz i śmiga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A elektromagnes (włącznik) rozrusznika w jakim jest stanie ? 

 

 U mnie stopniowo palił coraz gorzej i gorzej nawet po naładowaniu aku kręcił jakby chciał a nie mógł , podejrzewałem akumulatory , bo przy zapalaniu z dodatkowego aku palił ok. , ale wina leżała gdzie indziej - styki w elektromagnesie się wypaliły ;) po zamontowaniu nowego zapalił na swoich akumulatorach "od strzała" :)

 

 

 ... a i jak ktoś stoi przed wyborem elektromagnesu reklamowanego jako typowy do c-385 za około 120 zł , to powiem ze pasuje zwykły np. od mf255 , c-330 za połowę ceny (do rozrusznika R-11)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xUrsus912x    0

elektromagnes jest dobry

a moze cos jest w nim wyrobione czy nadpalone

Edytowano przez xUrsus912x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj