jankris

Przystawki do zbioru kukurydzy

Polecane posty

jankris    12

Piszcie jakie macie doświdczenia w tym temacie.

Na początek kto ma Olimac Drago? Jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

mam olimaca bardzo dobrze rozdrabnia i rozrzuca resztki wcześniej miałem geringhoffa porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Czy myślicie że 8-mio rzędowa będzie dobrze się sprawdzać po 4-rzędowych siewnikach, czy nie będzie gubić?

Czy Lexion 420 pociągnie 8 rzędów z docinaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

To zależy jaka moc ma silnik u nas nawet z silnikiem 170km chodzi 6 rzedowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u mnie gerinnghoff też jako-tako kosi  dlaczego porażka fakt że nie mam porównania do innej marki na chyba do  bez docinacza ale pługi V&N dają radę zaorać bez uprzedniego talerzowania bo jak obserwuję to prawie wszyscy przed orką talerzują

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabogato    0

Sam chce kupić przystawkę i z tego co słyszałem i widziałem to do 420 polecałbym 6 rzędową o 8 rzędowej można pomyśleć przy 440 chociaż i tak większość jeździ z 6 rzędowymi, przynajmniej w mojej okolicy. Teraz geringhoff niektórzy piszą dobry niektórzy że zły, ale jaki geringhoff?? Przecież są różne, i z tego co wiem ja, to rotadisc idzie elegancko i jest lepsza na kamienie bo nie ma docinacza, tylko jest droga w utrzymaniu bo na każdy rządek kukurydzy przypada 15 talerzyków i kiedy się zetrą nie idzie koszenie za ciekawie,  a jeden kosztuje ponad 100zł, a sam rotor też się zużywa i trzeba go czasem napawać.  Jest też geringhoff pc który zamiast kręcących się talerzyków ma stojące norze i z tego co wiem ta przystawka idzie gorzej  i ciężej. najtańsze w utrzymaniu są chyba przystawki z docinaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

u mnie przy 460 chodzi olimac drago 6 rzedowa z docinaczem  rotorowym  kombajn ma 300 koni wiec nie odczuwa jej zbytnio smialo by targnal 8rzedowke ale  6 rzedowe sa praktyczniejsze moim zdaniem bo bynajmniej nie brakuje mocy na gorzystych polach z pelnym zbiornikiem zboza.a co do przystawki to robi dobra robote tylko proponuje zwrocic uwage na to ile juz przystawka zrobila bo potem sa klopoty jak lozyska zaczynaja siadac najgorzej na docinaczach wowczas olej wyleci i przekladnie lubia sie rozwalac a naprawa to juz troszke kosztuje na szczescie mozna czesci dorwac nie tylko z serwisie olimaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ja mam też geronghofa rota dysk i sobie ją nie chwalę bardzo ciężko idzie i często się zapycha tak że hektar koszę ze 3 godziny a przystawka jest na 4 rządki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Ja mam przystawkę claas conspeed 6-75 i naprawdę dobrze się sprawuje i nie idzie ciężko i dobrze rozdrabnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A ja mam Conspeed 8-75FC. I bardzo jestem zadowolony. Może nieco wolniej jadę, dzięki czemu nie tracę mocy na prędkość, ale za to robota ubywa. Claasy dobrze zbierają kolby i docinają ściernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIKTOR7    0
U mnie Roto-disk 2014 roku, ale często widziałem jak działa Mais-star-SC -ona jest najlepsza .Jest łatwy w naprawie.
 
Перевести вGoogleBing
 
 
 
 
 

 

 
 
  •  
    •  
 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Ja posiadam geringhoff mais-star 5 rzędów smiga z kombajnem avero 240 juz trzeci sezon bezawaryjnie tylko koszt zakupu powala... ale porównywaliśmy prace na jednym polu pracę kilku przystawek to ta wygrała z clasem(mniej gubionych kolb) i z dominoni(lepiej docięte ściernisko). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj