Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7011 wolno dźwiga i z opóźnieniem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateo90

Mateo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 19:31

Witam od niedawna posiadam zetora 7011 i zaczął troszke szfankować podnośnik mianowicie po dłuższej pracy słabiej dźwiga , wolniej i z opóźnieniem oprócz tego cały czas troszke popuszcza i zadźwiguje i słychać przy tym jakby pompa cały czas bez przerwy tłoczyła , czy to może być wina rozdzielacza czy może to coś innego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7011 wolno dźwiga i z opóźnieniem Dzisiaj, 12:33
  •  

#2 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 01 listopad 2014 - 20:03

To może być wina rodzielacza (albo mechanizmu sterowania) albo zużytych pierścieni na tłoku podnośnika.

#3 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 07 grudzień 2014 - 09:30

szczerze też to robiłem miesiąc temu.

najpierw zrobiliśmy uszczelniacze na tłoku od odnośnika i ogólnie plecak.

potem rozdzielacz do regeneracji, następnie jeszcze raz go musiałem odesłać bo żle go zregenerowali,

jak już rozdzielacz działał to dalej nie podnosił dobrze. Wymienilismy  pompe od podnośnika i teraz działa jak trzeba.

Myśle że u cb to rozdzielacz robi a jak nie to pompa. radziłbym sprawdzić czy olej trzyma ciśnienie i wteedy będziesz mieć pewność co jest grane.

myśle że pomogłem.

#4 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Mechanika

Napisany 08 luty 2015 - 19:45

Najprawdopodobniej zużyta pompa podnośnikowa. To jest stary model zetora tu pompa działa na takiej samej zasadzie co w ursusach c 360 tam tez pompy często siadały ponieważ są zmuszone do częstej pracy gdy pompa zaczyna popuszczać. A gdy pompa popuszcza to znaczy ze już słabo tłoczy a gdy ciągnik pochodzi olej staje się rzadszy i jeszcze bardziej przepuszcza. Wydaje mi się że po prostu pompa do wymiany i tyle nie ma co szukać .  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 08 luty 2015 - 22:02

Pompę można sprawdzić na hydraulice zewnętrznej wkręcając zegar. ja w 7211 też miałem tak że szarpał cały czas tzn opuszczał i podciągał a okazało się że na tłoku nie było tych gumowych pierścieni bo się rozleciały ze starości. Na nowych już tego niema.dosłownie minimalnie podciągnie jak jest fest rozgrzany np w orce  raz na 10 minut ale nie 10 razy na minutę szarpiąc  całym traktorem.

#6 Share Mateo90

Mateo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:36

Dzięki za rady myślę że na dniach się w końcu za to wezmę bo coraz mniej czasu . Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

#7 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:23

kolego miałem podobną sytuację jak ty, że Zetorek nie podnosił trzeba było długo czekać aż podniesie, problemem były uszkodzone uszczelnienie na tłoku podnośnika, po wymianie tych pierścieni objawy ustąpiły, więc jak masz jeszcze teraz troszkę czasu to rozbierz tył i wymień te pierścienie będziesz miał spokój podczas pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 maj 2015 - 12:08

Jak tak miałem w 5340 że po podniesieniu podnośnika do gry zaczął szarpać minimalnie  góra-dół ale to tak tzręsło że ciągnik miał się rozlecieć;p BYła to wina rozdzielacza. koszt regeneracji 400 zł i potem już było git.

Z kolei twój drugi objaw miałem w 7340. Na zimnym oleju wszystko spoko, a jak popracowałem godzinkę to już się olej zagrzał i słabo podnosił(powoli i z znacznym opóźnieniem).. Wymieniłem pompę hydrauliczną i nie pomogło. Sprawdziłem zawory przeciążeniowe i wszystko było ok.. Aktualnie nie uporałem się z tym problemem, ale pompa już wymieniona, uszczelnienia na tłoku są raczej dobre bo jak zostawię na całą noc  to maszyny nie opadają na dół.. więc zostaje rozdzielacz. na razie tego nie robie dopiero jak się całkiem rozleci, bo jakby nie było nowy kosztuje 1600 zł..

Tobie też po objawach radzę zajrzeć na rozdzielacz;)