Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nosoryjówka

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 31 październik 2014 - 20:00

Nosoryjówka Panowie mam mały problem. Od początku. Razem z kolegami sprzedajemy świnie do tego samego zakładu. Ów kolega stwierdził niedawno że występuje u mnie nosoryjówka i powinienem przeszczepić lochy. Stwierdził tą chorobę gdyż zauważył niedawno krzywe ryjki u kilku sztuk oraz krew z nosa- pojedynczy przypadek. Teraz tego nie widzę w stadzie ale on twierdzi że i tak szczepienia są nieuniknione gdyż ja osiągam słabsze przyrosty od nich mając praktycznie to samo żywienie, genetykę i klimat. Podgadywałem lekarzy weterynarii już o lekarstwo ale każdy mówi co innego. Odczułem wrażenie jakby tylko chcieli mnie skasować. Ktoś z was przechodził już to i ma większe doświadczenie? PS. Lochy dostają zastrzyki na parwowirozę i to wszystko gdyż na porodówkach nie mam żadnych problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nosoryjówka Dzisiaj, 19:30
  •  

#2 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 31 październik 2014 - 20:17

Nosoryjówka

ja jak miałem nosoryjówke i wkradła sie w lochy to musialem cale stado zlikwidowac bo świnie nie dosyc ze rok rosły to jeszcze krew z nosa i takie pozawijane ryje ze szok. także naprawde współczuje ci tej choroby jesli masz już ją w maciorach :/. cholernie zakaźna ona jest

#3 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 31 październik 2014 - 20:29

Nosoryjówka Nie wiem czy w maciorach jest czy nie bo tam żadnych zmian nie zauważyłem. A tucznik mi rośnie średnio 6- 7 mcy od urodzenia ale to są pierwsze sztuki więc coś jest nie tak

Edytowany przez robert123farmer, 31 październik 2014 - 20:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 18:57

Nosoryjówka

serio mówie. cholernie zakaźna choroba. szczegolnie jak w maciory wejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 21:55

Nosoryjówka

Masz  szczęście w nieszczęściu. Z tego względu że chorobę tę wywołują dwa szczepy, oba zjadliwe to tylko jeden z nich daje objawy w postaci krzywego ryja i krwi. Większość szczęśliwych posiadaczy nie wie o tym i jak słyszą o wynikach jakie uzyskują stada wolne to w nie nie wierzy, no bo jak skoro u nich jest wszystko w prządku. Choroba ta wywołuje głównie straty ekonomiczne i ułatwia infekcje patogenów płucnych. Nie trzeba depopulować stada, wystarczy przez bodaj dwa lata szczepić maciory przed oproszeniem, a prosięta uodparniają się biernie. Szczepionka nie leczy i na zmiany anatomopatologiczne też nic nie poradzisz. Mogłem coś pokręcić więc skonsultuj się wetwm.