Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 woda w oleju

181 odpowiedzi na ten temat

#161 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 31 październik 2014 - 21:17

Ursus C-360 woda w oleju

No właśnie. Bo co można powiedzieć o tulejach którym zdarza się pęknąć?  Do tego fakt że najczęściej dziury są w tulejach które siedzą w silniku nawet kilkadziesiąt lat. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 woda w oleju Dzisiaj, 17:43
  •  

#162 Share TheByku

TheByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika/Rolnictwo

Napisany 01 listopad 2014 - 09:30

Ursus C-360 woda w oleju

dzięki za informacje czeka mnie remoncik 

#163 Share franczez

franczez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:05

Ursus C-360 woda w oleju

Witam,

Na poczatku chcialbym prosic o nie usuwanie mojego tematu, wiem ze jest ich juz wiele. Przeczytalem wszystkie ale szczerze powiedziawszy nie mam pojecia co to moze byc, ale do rzeczy:

Jak w temacie w moim ursusie c360 idzie mi woda/plyn do oleju. Co dziwne silnik pracuje bez najmniejszych problemow, nie dymi, pracuje równo i ma sile. Od czasu do czasu ubywalo mi delikatnie plynu z chlodnicy, ale oleju jakos specjalnie nie przybywalo wiec sobie dolewalem. Nie wiem czy to moze miec znaczenie, ostatnio wymienialem koncowki wtryskow. Okazalo sie ze gniazda wtryskiwaczy byly dosc pordzewniale, jedno zostalo wymienione na nowe a reszta wyczyszczone. Kolejnego dnia zagladam do chlodnicy brak plynu, natomiast miska pelna oleju. Zrzucilem glowice, na uszczelkach nie bylo widac zeby ktoras puszczala, ale byly stare i sie rozwarstwily. Odkrecilem miske, przygladalem sie od dolu tulejom, ale nie dalo sie wyczuc pekniecia i nic niepokojacego nie bylo widac, do kanalow wodnych lalem plyn ale bylo widac aby kapal do miski. Zalozylem wiec nowe uszczelki pod glowice i z nadzieja ze bedzie dobrze zlozylem silnik. Odpalilem go, pochodzil okolo 2h, w miedzy czasie nawet wyciagalem zakopany ciagnik sasiada. Nastepnie zgasilem swoja 60-ke zagladam do chlodnicy i bylo tyle wody ile trzeba. Ciagnik stal caly tydzien, poniewaz mnie nie bylo, syn jedynie przestawil nim woz. Zagladam dzisiaj do chlodnicy praktycznie nie ma plynu a oleju ponownie przybylo. Co ciekawe po odkreceniu kranika, w bloku byl plyn. Dodam ze ciagnik caly czas zalany byl plynem wiec mroz mu nic nie zrobil. Panowie pomozcie, poniewaz nie mam pojecia gdzie szukac a nie chce na darmo wybijac tulei.

#164 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:12

Ursus C-360 woda w oleju

Sprawdź oringi uszczelniające w dolnej części tulei.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#165 Share franczez

franczez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:22

Ursus C-360 woda w oleju

czy zeby je sprawdzic musze wybic tuleje ?

#166 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:39

Ursus C-360 woda w oleju

Zalej układ ciepłą wodą,odkręć miskę i będziesz widzieć.

#167 Share agrofunZetor

agrofunZetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:52

Ursus C-360 woda w oleju

Ja myśle że to przez stare powietrze w oponach:)

#168 Share ZaliXon

ZaliXon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 16:32

Ursus C-360 woda w oleju

Najlepiej jakbyś zabarwił wodę i wlał do układu, wtedy bd widać wszystkie wycieki.

Jeżeli w bloku był płyn to możliwe że, głowica jest pęknięta.

#169 Share franczez

franczez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:07

Ursus C-360 woda w oleju

No wiec panowie tak, w ukladzie byla mieszanka plynu i wody wiec ciecz byla zielona. Spuscilem olej i odkrecilem miske. Juz w misce widzialem zielone krople pod 3 cylindrem liczac od rozrzadu. Zalalem uklad wrzatkiem i podczas obracania walem lekko kapalo wlasnie z tej tulei. Zanim zrzucilem glowice podlaczylem jeszcze kompresor pod uklad i pod cisnieniem zaczelo bardzo kapac dookola tej tulei, wiec uznalem ze to ona jest przyczyna. Zdjalem glowice, wyjalem tlok i wybilem tuleje. 

Na cylindrze stal jeden pierscien. I chyba przez to jest porysowany tlok i w tulei jest dluga dosc gleboka rysa przez cala dlugosc, aczkolwiek tuleja jest cala i uszczelnienia tez byly cale, ale podejrzewam ze to one mogly byc przyczyna poniewaz byly cale w rdzy i guma jest juz stara i nawet nie wystawala poza rowki. Zrobilem kilka zdjec i pytanie co o tym myslicie ? Gdyby glowica byla trzasnieta to woda nie powinna sie lac do miski dookola tulei, dobrze mysle ? 

Wiem ze zdjecia sa kiepskiej jakosci ale jest juz ciemno i moj telefon nie dawal rady.

Załączone miniaturki

• 20160325_183416.jpg
  • 20160325_183430.jpg
  • 20160325_183448.jpg
  • 20160325_183454.jpg
  • 20160325_183459.jpg
  • 20160325_183508.jpg
  • 20160325_183521.jpg
  • 20160325_183525.jpg

#170 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:28

Ursus C-360 woda w oleju

Pierścień zatarty, tłok, pierścienie do wymiany, cylinder trudno powiedzieć po fotkach ale wygląda na zgon. Profilaktycznie to ty wszystkie tuleje wybij i wymień oringi. 

Teoretycznie można wymienić jeden komplet na nowy. lata temu praktykowano i specjalnie jakoś nic sie dziwnego nie działo.

Oceń stan pozostałych.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share franczez

franczez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:42

Ursus C-360 woda w oleju

Szczerze to nie bardzo mam czas bawic sie teraz z pozostalymi tulejami, poniewaz w domu jestem tylko w weekendy. Wymienie caly zestaw na tym cylindrze. Mam nadzieje ze bedzie dobrze.

#172 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 21:11

Ursus C-360 woda w oleju

Przytarłeś cylinder aż oringi się potopiły.

#173 Share franczez

franczez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 21:13

Ursus C-360 woda w oleju

no tak ale to bardzo dziwne bo z silnikiem bylo wszystko ok, caly czas pracowal i raczej nic mu nie dolegalo

#174 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 25 marzec 2016 - 23:33

Ursus C-360 woda w oleju

Błędnie na początku określiłeś przyczynę jeśli puszcza uszczelka pod głowicą  to jest siwy dym jest słaby po prostu płyn dostaje sie do komory spalania a jak ci oleju przybywało w misce to albo pęknięta tuleja albo oringii puściły.Panowie ci doradzili wyżej,tylko pytanie czy zmieniać cały zestaw czy jeden 

#175 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 18:16

Ursus C-360 woda w oleju

mam pytanie, przy remoncie kapitalnym okazalo sie ze byl uszkodzony blok, i byla wstawiana tulejka w bloku w okolicy gumek na tulei, mechanik wbijajac tuleje uszkodzil ta tulejke o ktorej nie wiedzial, byla grubosci blachu, zeliwna wiec sie kawalek wyszczepalo, dorobil druga, pouszczelnial silikonem, po ok 50 mtg wyglada na to ze dostaje sie woda do oleju, mozliwe ze wlasnie w tym miescu by poszla, ze dobry mechanik spartolil robote?

#176 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 19:10

Ursus C-360 woda w oleju

Odkręć miskę olejową, nalej gorącej wody to zobaczysz.

#177 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 20:38

Ursus C-360 woda w oleju

to jest ursus seri ciezkiej, misa jest dosyc ciezka zeby samemu to zrobic, narazie sprawdzam na postoju czy bedzie sie cos dzialo, np ubytki wody w chlodnicy i czy przybedzie oleju,

#178 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 15:23

Ursus C-360 woda w oleju

mam pytanie, przy remoncie kapitalnym okazalo sie ze byl uszkodzony blok, i byla wstawiana tulejka w bloku w okolicy gumek na tulei, mechanik wbijajac tuleje uszkodzil ta tulejke o ktorej nie wiedzial, byla grubosci blachu, zeliwna wiec sie kawalek wyszczepalo, dorobil druga, pouszczelnial silikonem, po ok 50 mtg wyglada na to ze dostaje sie woda do oleju, mozliwe ze wlasnie w tym miescu by poszla, ze dobry mechanik spartolil robote?

Dobry mechanik uszczelnia sylikonem tuleje? Naprawdę?...

#179 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2016 - 18:35

Ursus C-360 woda w oleju

Dobry mechanik uszczelnia sylikonem tuleje? Naprawdę?...

Nic nowego. Widziałem już silniki po remontach w popularnym serwisie. Dawali wszędzie silikon. Nawet pod śruby od pokryw zaworów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 15:12

Ursus C-360 woda w oleju

byl uszkodzony blok w okolicy gumek na tulei, ktos wczesniej roztaczal blok i wstawial tulejke ktora sie wyszczepala przy wybijaqniu tulei, mechanik dorobil tuleike wstawil w blok, wbil tuleie i zabezpieczyl dodatkowo silikonem, inna opcja to tylko nowy blok, niewiem i nawet wole nie wiedziec ile kosztuje nowy blok do ursusa 80siatki, silnik idzie do poprawki, juz mechanika w tym glowa zeby woda do silnika nie szla, przed remontem tego nie bylo.