Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 woda w oleju

181 odpowiedzi na ten temat

#101 Share internauta

internauta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:25

Ursus C-360 woda w oleju da sie je wymienic bez zdejmowania glowicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 woda w oleju Dzisiaj, 09:32
  •  

#102 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:29

Ursus C-360 woda w oleju wiesz trudno powiedzieć bo jeden da rade a drugi nie ale możesz spróbować

#103 Share internauta

internauta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 19:53

Ursus C-360 woda w oleju Witam Kolegów
Wczoraj zdjełem głowice i okazało się, że uszczelki pod głowicą są dobre i zaślepki też dobrze wyglądają. Woda w bloku utrzymuje się na poziomie górnej krawędzi bloku.
I teraz niewiem co dalej robić i co może być przyczyną, że przedtem woda dostała się do oleju.
Ponadto zastanawia mnie fakt, że jak silnik był ciepły to spod tego dużego czerwonego korka koło kompresora szła para i dmucha z tamtąd powietrze.
Pozatym wydaje się mi, że jakby było uszkodzone uszczelnienie tulei to woda by bardziej zeszła a tak to ona utrzymuje się na poziomie górnej krawędzi bloku.

#104 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:01

Ursus C-360 woda w oleju No to zrób tak. Spuść to wszytko z silnika i wlej wody do chłodnicy jeśli nie dostanie się to raczej będzie ok.

#105 Share internauta

internauta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:16

Ursus C-360 woda w oleju To jutro jak zdązę to to poskładam i zaleję chlodnicę wodą i zostawię na noc czy nadal będzie ubywać.
Starą oliwę z wodą spuściłem zanim zaczełem rozkręcać silnik.

#106 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:30

Ursus C-360 woda w oleju jak zalejesz go wodą ,a masz odkręconą misę olejową i wytarty silnik to podłóż pod silnik suchy karton żebyś mógł sprawdzić ewentualnie czy nie przecieka na którejś tulei,jak będzie przeciekać to zobaczysz pod którą tuleją będzie mokro i wtedy powinno pomóc wymiana uszczelnienia tulei
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#107 Share internauta

internauta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 15:56

Ursus C-360 woda w oleju Witam
Silnik naprawiony. Okazało się że zaślepki technologiczne w głowicy te od dołu były od środka przerdzewiałe. Pozaśepiałem otwory z wodą w głowicy i podłączyłem kompresor 6atm i w dwóch głowicach te zaślepki wystrzeliły. Mymieniłem te zaślepki ponownie sprawdziłem głowice pod ciśnieniem poskładałem silnik i teraz wody nie ubywa.
Ale musze jeszcze ustawić luz na zaworach.

Orientuje się może ktoś jaki trzeba klucz zeby obracać wałem za nakrętkę na kole pasowym?

#108 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 16:16

Ursus C-360 woda w oleju najlepiej korzystać z korby, którą wkładasz w żłobienie w tej nakrętcei obracasz, ale jeśli jej nie masz to załóz klucz bodaj 24 na prądnice i też zrobisz co potrzeba;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#109 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 21:39

Ursus C-360 woda w oleju no niewiem czy tak prądnicą przekęcisz wał to nie zabawaka że sie lekko kręci po 2 ni w karzdym traktorze jest śruba w którą mozna wstawić korne
są na wałach śruby z łbem szesciokątnym

Opus meum est

#110 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 19:31

Ursus C-360 woda w oleju

ja też obstawiam na pękniętą tuleję lub uszkoszone oringi na tulejach, albo uszczelka pod głowicą, bo głowica raczej peknieta nie bedzie jak równo silnik pracuje.
A jeszcze jedno pytanie wody w chłodnicy ci nie "burzy"???

Witam. A skąd woda może dostawać się do oleju jeśli w chłodnicy się "burzy". Uspokaja się tylko podczas zwiększania obrotów a na równych wyrzuca przez wlew w chłodnicy. Po spuszczeniu wody z układu odpaliłem i przyłożyłem rękę do wlewu i okazało się że jest do środka zasysane powietrze (podczas zwiększania obrotów jeszcze większe podciśnienie). Czy to ma jakiś związek z zaworami ssącymi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 19:46

Ursus C-360 woda w oleju A z odpowietrznika silnika wyrzuca olej ?
Jak w kominie?

#112 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 20:06

Ursus C-360 woda w oleju Spaliny się nie zmieniły. Praca silnika jest bardziej miękka ale to dlatego że zimny a rozgrzewać już nie ma sensu. Oleju z wodą spuściłem ze 20l. Chodzi mi o to czy za te burzenie się wody w chłodnicy odpowiada jakaś konkretna usterka czy muszę postępować standardowo? Na sprawdzanie wodą na odkręconej misie jest za niska temperatura w dzień i woda zamiast kapać może zamarznąć w miejscu nieszczelności. Myślałem o sprawdzaniu sprężonym powietrzem.

Edytowany przez Matey, 13 grudzień 2009 - 00:41.
cytowanie poprzedniego posta

#113 Share cember16

cember16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja muzyka technika rolnicza

Napisany 09 marzec 2010 - 17:59

Ursus C-360 woda w oleju Witam. mam taki problem a mianowicie od pewnego czasu podczas rozruchu zimnego silnika w c-360 niema ciśnienia oleju.Gdy zdejmę pokrywę od zaworów to olej jest biały koloru kawy z mlekiem i jest bardzo gęsty (galareta).Co może być tego przyczyną?.Dodam jeszcze że woda była spuszczana

#114 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:32

Ursus C-360 woda w oleju Przyczyna uszczelka pod głowicą , bądż uszkodzony uszczelniacz na tulei , lub pęknienta tuleja , na zimnym silniku odkręć korek wlewu oleju jeśli od wew strony będą krople woda w oleju na 100%

#115 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:41

Ursus C-360 woda w oleju ja mam podobny problem ale w c-330 tylko to oleju dostaje się ropa a dlaczego to nie mam pojęcia:unsure:

#116 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:49

Ursus C-360 woda w oleju

ja mam podobny problem ale w c-330 tylko to oleju dostaje się ropa a dlaczego to nie mam pojęcia:unsure:

paliwo nie jest spalane dobrze,albo wtryski,albo coś z rozrządem. umnie kiedyś w c360 klawiatura od zaworów odkręcała się i paliwo szło do oleju

#117 Share Kujawy

Kujawy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:57

Ursus C-360 woda w oleju Dokladnie jak powiedzial marcin8410

#118 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:59

Ursus C-360 woda w oleju

ja mam podobny problem ale w c-330 tylko to oleju dostaje się ropa a dlaczego to nie mam pojęcia:unsure:

Być może, że zawór się podwiesił, a jaki kolor ma dym z tłumika i czy odczułeś spadek mocy w ciągniku ??
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#119 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:05

Ursus C-360 woda w oleju głowica też może być dziurawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:37

Ursus C-360 woda w oleju ciągnik pracuje dobrze mocy mu nie brakuje kopcic tez nie kopci bardzo jedynie jak ma ciezko to na czarno kopci i troche olejem pluje z tłumnika