Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 woda w oleju

181 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 15:29

Ursus C-360 woda w oleju Weźcie mi cos jeszcze poradźcie jak dac sobie rade z peknietym blokiem!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 woda w oleju Dzisiaj, 03:24
  •  

#42 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 19:47

Ursus C-360 woda w oleju wszystko tylko nie spawać, jeśli nie klej to jakiś silikon np. szklarski- albo coś na podobe są takie tylko nie pamiętam nazwy ale za tube płaci się 30zł tylko szczelina musiała by być spora by mógł ładnie w nią wpłynąć.

#43 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 20:18

Ursus C-360 woda w oleju dlaczego nie spawac? wedlug mnie to tam jest takie cisnienie ze zaden silikon nie wytrzyma

#44 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:09

Ursus C-360 woda w oleju kposy jak masz szczelinę 1 cm to ten blok won ,a z dwóch stron czy z jednej i w którym miejscu

#45 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:14

Ursus C-360 woda w oleju

dlaczego nie spawac? wedlug mnie to tam jest takie cisnienie ze zaden silikon nie wytrzyma

hehe to jak kiedys ci pekni blok to sproboj spawac i zobaczysz co bedzie sie dzialo ja wiem z doswiadczenia ze wszystko aby nie spawac teraz sa kleje i bedzie dobrze a jak bedziesz spawac to bedzie dalej pekac blok w innych miejscach

#46 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:22

Ursus C-360 woda w oleju ja mam malutkie pekniecie i to jest w starej bmw, ktora sobie jezdze po polach... sprobuje klejem

#47 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 18 marzec 2008 - 21:22

Ursus C-360 woda w oleju sylikon szklarski to zostawmy dla szklarzy bo nawet nazwa na to wskazuje a blok albo spawać albo kleić zależy czy trzeba zaspawać dziure czy uzupełnić ubytek spowodowany odpryskiem, tylko jak spawać to nie samemu bo to nie jest zwykła stal i można tylko spie..... sprawę

#48 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 23:00

Ursus C-360 woda w oleju Inaczej pracuje spaw a inaczej blok bo ma inną rozszerzalność termiczną. Naprawde żadko kiedy spaw trzymai nic się nie dzieje- przerabiałem ten temat.

#49 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 14:44

Ursus C-360 woda w oleju w sumie masz radek racje...bede próbował klejem
Ps: dzieki za rady:)

#50 Share Wituś

Wituś

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo. Rolnictwo.

Napisany 25 kwiecień 2008 - 08:44

Ursus C-360 woda w oleju Mój mechanik poleca klej "SPAW NA ZIMNO" ja pokleiłem tym zwolnice i jest ok a mechanik raz kleił blok w 16 i tez mówił że trzyma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share BELARUS952

BELARUS952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 maj 2008 - 17:14

Ursus C-360 woda w oleju DO radek269

O ile chodzi o dokręcanie głowic to ten mechanik powinien je poluzować od kolektorów.Wiadomo że skręcone głowice na pewno nie ułożą się dobrze na uszczelkach i może pójść spod nich albo woda albo olej.

#52 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 22 maj 2008 - 17:59

Ursus C-360 woda w oleju A może leci z obsady wtryskiwaczy.Odkręc dekle klawiatury na spodzie zbiera się taki "jasny kisiel"tam raczej coś się dzieje . A jeśli nie zlokalizujesz wycieku to do chłodnicy nasyp środka do uszczelniania i nie zakładaj korka na chłodnice ja już tak wypraktykowałem w swoim C360 wyciek pojawia się co jakiś czas to wsypuje nową porcje.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#53 Share Krzysiek360

Krzysiek360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 maj 2008 - 18:38

Ursus C-360 woda w oleju Jeżeli ktoś przykręcał głowice w C-360 albo przy innych ciągnikach gdzie głowice są dzielone to raczej wie że musi najpierw przykręcić jeden kolektor żeby głowice ustawiły się współosiowo, a dopiero potem dokręcić głowice, najlepiej w odpowiedniej kolejności <_< w przeciwnym razie będzie kłopot z dokręceniem kolektorów, a zwłaszcza kolektora wydechowego (przy dokręcaniu urwie się ucho na śrubkę <_< ).

#54 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 22 maj 2008 - 18:51

Ursus C-360 woda w oleju może być któraś uszczelka pod głowicą albo tuleja już przegniła ja miałem tak ze pchało mi olej do wody w chłodnicy robiła sie taka tłusta sadza plan głowic nowe uszczelki silikon wysokotemperaturowy i biega dalej a blok pospawasz jak sie uda jak podczas spawania nie będzie strzelał to da rade a jak strzela to już szrot lepsze są kleje <_<
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2008 - 19:11

Ursus C-360 woda w oleju moim zdaniem będzie korek w głowicy muj braciak tak miał trzy razy głowice zdejmował i spowrotem wbijał ten korek aż kupił nową i przestało walić wode do oleju

#56 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 24 lipiec 2008 - 08:31

Ursus C-360 woda w oleju Zobacz te zaślepki na głowicy tylko odkręć pokrywe zaworów.U mnie jednej nie było i woda sobie szła do oleju.Apropo jeżdżenia z wodą to mój dobry znajomy orał i gnój wywalał z wodą.

#57 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 22:17

Ursus C-360 woda w oleju U nas w 360 dostawania sie wody do oleju bylo spowodowane zniszczeniem sie uszczelnien tulei pomiedzy blokiem. Zanim wzielismy sie za naprawę minal rok i w tym czsie jezdzilismy na oleju w ukladzie chlodzenia. ;)

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#58 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 25 lipiec 2008 - 06:22

Ursus C-360 woda w oleju No da rade jeździć tylko szkoda pompy oleju.

#59 Share adam09

adam09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 19:30

Ursus C-360 woda w oleju moim zdaniem przyczyną jest pęknięty blok lub wydmuchana wszczelka pod głowicą lub to wada głowicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piotrlyda

piotrlyda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 21:06

Ursus C-360 woda w oleju Powiem co to może być:
uszczelniacze na spodzie tulei od strony misy nie trzymją, albo w tym miejscu przerdzewiał blok i nie dają rady-tak jak u mnie-wżery na 0,5cm i co się dziwić ;) nie kleiłem tego-blok zawiozłem do zakładu ślusarskiego, rozwiercili i wstawili mi tuleję w tym miejscu
uszczelka raczej nie, bo mówisz że wymienione...
Korek w głowicy, wszystkie wymień.