Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 woda w oleju

181 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 16 marzec 2008 - 20:39

Ursus C-360 woda w oleju Zaspawać raczej nie bardzo zalezy w którym miejscu jest pękniety jak na zewnątrz to jeszcze pospawać by można bo w środku to nie. grzesiek0090 głowice sa 4 a nie jedna tak dla twojej wiadomości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 woda w oleju Dzisiaj, 01:58
  •  

#22 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:39

Ursus C-360 woda w oleju pospawac to nieprubuj bo bedzie pekac jeszcze gorzej naprawde. teraz sa takie kleje co spawaja na zimno i bedzie dobrze koszt kleju 20zl to sa dwie tubki i je mieszasz cos takiego jak poxipol

#23 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 16 marzec 2008 - 20:43

Ursus C-360 woda w oleju najpierw sprawdz uszczelkę pod głowicą a potem sprawdzisz resztę aż do skutku.

#24 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:43

Ursus C-360 woda w oleju wiem o jaki klej Ci chodzi...sprobuje...mam nadzieje ze da rade

#25 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:52

Ursus C-360 woda w oleju odezwij sie jutro do mnie na gg 1115745 to podam ci nazwe tego kleju bo mam go w garazu to jutro zobacze mi ten klej duzo pomogl

#26 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:55

Ursus C-360 woda w oleju ok postaram sie odezwac...ale wiem chyba o jaki klej chodzi ( takie 2 tubki - jedna z czarnym klejem a druga z bialym i to sie miesza )

#27 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 21:04

Ursus C-360 woda w oleju Zmień uszczelki pod głowicą, zkręć zalej wodą i zostaw bez oleju, po nocy zaobserwuj czy nie ma plamy wody. Jak będzie plama wody(kałuża) to masz pęknięty cylinder(ja tak miałem) :P

#28 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 21:41

Ursus C-360 woda w oleju Zaczeła się rozmowa o kleju... Ale chce dodać że ta nieszczelność jest niewielka więc nie jestem pewien czy można coś szybko zaobserwować
czy dopiero gdy się rozgrzewa to się gdzieś rozczelnia. Kolega mnie poprawiał że głowica jest jedna a nie cztery- a jednak... Chce też przypomieć że nieszczelność zaczeła się po tym remoncie a podczas remontu były kontrolowane tuleje i nie było śladów na nich żadnych. wiem jaka jest kolejność dokręcania szpilek głowicy gdy jest jedna ale tu są cztery i mam związku z tym pytanie czy przykręca się je razem z kolektorami które są dokręcone czy śroby łączące kolektory z głowicami powinny być poluzowane bo ten mechanik co mi ją robił to nie luzował ich.

#29 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 13:08

Ursus C-360 woda w oleju no co Wy mowicie? glowice w c360 są 4 - na kazdy cylinder jedna

#30 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 18:46

Ursus C-360 woda w oleju Jeden kolega mnie poprawiał że 1 a nie 4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 19:31

Ursus C-360 woda w oleju

Zmień uszczelki pod głowicą, zkręć zalej wodą i zostaw bez oleju, po nocy zaobserwuj czy nie ma plamy wody. Jak będzie plama wody(kałuża) to masz pęknięty cylinder(ja tak miałem) :(

zgadzam się z toba ja tez mam 355 i miałem peknieta tuleje i woda dostawała sie do oleju nie wierze że peknał blok zrób tak jak mówi kolega ja tez tak sprawdzałem i okazało sie ze na 1 tuleji od strony chłodnicy była peknieta

#32 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 19:54

Ursus C-360 woda w oleju

Jeden kolega mnie poprawiał że 1 a nie 4

Pierwsze słysze...na kazdy cylinder jest 1 głowica ...czyli ogłólem 4

#33 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 17 marzec 2008 - 20:38

Ursus C-360 woda w oleju fakt jedna głowica jest w c 360 z silnikiem perkinsa a w standardowych są cztery ktoś nie wie a gada. Kolego a robi cię kasza w oleju. U mnie jak zalaliśmy c 355 płynem to wyżarło miejsce w bloku gdzie przychodzą oringi między tuleją a blokiem i płyn uciekał dobrze że był płyn nie woda bo jak by się zrobiła kasza to silnik by się zatar a tak płyn tylko rozrzedziło olej, ale jak założyliśmy nowe tuleje z oringami to teran nie ucieka tylko już go płynem nie zalewamy musi jeździć na wodzie.

#34 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 20:54

Ursus C-360 woda w oleju kasza? hmmm Taki korzuch widziałęm, taką piane- nie wiem jak to nazwać. Płynu nie lałęm. Koledzy piszą że bym spuścił olej i wlał wode i zostawił na jakiś czas to zacznie kapać z misy woda, ok ale ja widze że ten przerciek jest w chwili pracy a nie postojuale zrobie jak piszecie. Kolego rafał 13113 czyli jeśli jest taka kasza to 100% że to woda nie? bo pisali że może to ropa ale wtedy olej ma inną konsystencje. Ja też nie obstawiam że to blok- pocieszam sie. ja rozumiem gdy by mi woda zamarzłą ale...

Jestem wdzięczny że wypowiadacie się na ten temat.

#35 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 17 marzec 2008 - 22:05

Ursus C-360 woda w oleju umnie podobny problem tyle ze w ciapku, uszczelka jest jednak cala wiec obstawiam ze pekla tuleja albo glowica.
zdjelem glowice zalalem woda blok i jutro zobacze czy woda ukaze sie w misce olejowej.

#36 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 17 marzec 2008 - 23:18

Ursus C-360 woda w oleju jeśli jest kasza to na 100% woda bo jak jest ropa to olej staje się rzadszy i zacznie tracić ciśnienie ale kaszy na pewno nie będzie a woda nie koniecznie musi uciekać na zgaszonym zależy jaka jest nieszczelność może robić się przeciek dopiero kiedy ciągnik się rozgrzeje i materiał zacznie pracować ale możesz spróbować zalać go wodą i poczekać trochę, a odpalać bym ci nie radził jak masz zamiast oleju kaszę bo możesz go zatrzeć. Ale tak szczerze to trochę mi nie pasuje żeby to była uszczelka pod głowicą bo zazwyczaj jak pójdzie uszczelka to rzuca gazy do kanału wodnego i w wodzie robi się straszna maź a woda w uszczelce nie bardzo ma jak przejść bo przecież ona nie płynie pod zbyt wielkim ciśnieniem i raczej ciężko jest żeby przerwała uszczelkę jak było wszystko dobrze skręcone. Moim zdaniem to albo któraś głowica albo uszczelnienie między tuleją a blokiem, chyba że był przegrzany to mogła pęknąć któraś tuleja tylko wtedy zazwyczaj też idą pierwsze gazy do wody a nie woda do oleju chyba że pękła poniżej komory spalania to tak ale to mniej spotykane. szkoda że woda ucieka ci tylko na zapalonym bo jak wy uciekała na zgaszonym to można by nalać wody do pełna i sprawdzić do jakiego poziomu ucieknie czy będzie to na poziomie głowic czy bloku.

#37 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 10:58

Ursus C-360 woda w oleju Żeby wyciągnąć tuleje to trzeba ją od dołu wybijać czyli wał musze wyjmować a co za tym idzie wyjąć silnik. Wału bym nie chciał ruszać bo juest tam wszystko super a ciśnienie oleju na niskich obrotach wynosi 4. Zrobie tą próbe z wodą- (jeśli się pokaże wogule) zdejme głowice i jeśli nie będzie widać żeby uszczelka była uszkodzona to oddam głowice do szpeca bo i tak miałęm w planach ich regeneracje- gościu ma dobre oko i wypatrzy każdą ryse. a jeśli jej nie znajdzie to przejebane. powyciągam tuleje i założe po ich oględzinach nowe oringi. dobra, zaras sposzczam olej. Ja jej zmeniłem olej kolego rafal13113 bo na tym co był w silniku to nie wolno było jej zapalać. ale widze że i ten powoli traci kolor i robi się siwy.

:( :( :(

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2008 - 13:30

Ursus C-360 woda w oleju Do wyciągnięcia tulei nie trzeba wyjmować wału, tym bardziej całego silnika.Wystarczy odkręcić korbowody i wyjąć tłok do góry.Ja bym zaczął jednak od sprawdzenia korków w głowicach. Często wywali je mróz (mimo spuszczenia wody trochę zostaje nad nimi i na wiosnę mamy wodę w oleju), u nas zrobiło tak 2 razy.

#39 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 14:57

Ursus C-360 woda w oleju Dobrze wiedzieć. Kolego Mariusz x a w których miejscach są te korki bo wogule nie wiedziałem że są takie pomiędzy kanałem wodnym a tym którym wraca olej. Ale skoro są to gdzie? Ale przypominam że w niewielkich ilościach woda przedostaje się do oleju, może tylko się któryś korek przesuną albo rdza się wzieła za niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2008 - 15:22

Ursus C-360 woda w oleju Korki (zaślepki- metalowe krążki wielkości 5 zł) są od spodu głowicy od strony kolektora wodnego. Zaślepiają one otwór w głowicy, jak mróz je wysadzi to przebijają uszczelkę pod głowicą i woda spływa do miski. Jak ściągniesz głowice to będziesz wiedział co jest grane :( .