Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 woda w oleju

181 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:00

Ursus C-360 woda w oleju Moja C-355 przechodziła remont silnika i były zdejmowane głowice bo mechanik twierdził że nierówna praca silnika może być przyczyną uszczelki, mówie no niech mu będzie i niech sprawdza. uszczelki były ok, no to twierdził że to może wałek rozrządu może mieć wade bo miał taki przypadek- wałek nowy silnik tak samo pracuje ale mniejsza z tym. krótko po "remoncie" olej zrobił się siwy czyli poszła woda, no ale mogło coś polecieć przy zdejmowaniu głowic. zalełem olej by umuć silnik jakiś gorszy a potem lepszy. wszysto było ok. teraz zrobił się znowu, zmieniłem bo ciągnik jest mi potrzebny ale widze że i ten też troszkie traci kolor.
Koledzy pomocy bo ciągnik pracuje codziennie a z wodą w oleju nie będe robił. Piszcie co wam do głowy przyjdzie bo może uda nam się szybko zlokalizować wyciek. ja mam trzy opcje ale chce was najpierw posłuchać. Pozdrawiam i czekam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 woda w oleju Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 16 marzec 2008 - 13:12

Ursus C-360 woda w oleju Może za mocno dokrecona któraś głowica i pękła. Ja kiedyś miałem pękniętą tuleje i woda mi szła do tłoka, ale do oleju nie.

#3 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:23

Ursus C-360 woda w oleju może blok jest pęknięty albo tuleja
wspułczucia

#4 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 16 marzec 2008 - 13:25

Ursus C-360 woda w oleju ja miałem pękniętą tuleje i woda sie dostawał do oleju

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2008 - 13:29

Ursus C-360 woda w oleju Skąd wiesz, że to jest woda. U nas w C-360 ostatnio też olej tracił kolor, przyczyną była pompa paliwa, bo ropa się dostawała do oleju....

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2008 - 13:45

Ursus C-360 woda w oleju Może korek w głowicy wywaliło? W tych ciągnikach to się zdarza.

#7 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:51

Ursus C-360 woda w oleju Zgadza się ale wtryskiwacze i pompa była kontrolowana. Może to nie jest mocno istotne ale ojciec wyskoczył bronować a była podniesiona żalizia i zagotował ją.

#8 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:57

Ursus C-360 woda w oleju Masz pękniety blok!!!
Miłej roboty zycze:D

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 14:48

Ursus C-360 woda w oleju

Skąd wiesz, że to jest woda. U nas w C-360 ostatnio też olej tracił kolor, przyczyną była pompa paliwa, bo ropa się dostawała do oleju....

zgadzam sie z toba-u nas w 330 byl taki przypadek ze to ropa dostawala sie do oleju :P juz myslelismy ze to uszczelka pod glowica albo tuleja ale okazalo sie ze to ropa-pompa nie spalala calkowicie paliwa i ropa szla do misy olejowej.pompa do regeneracji i wymiana oleju.

#10 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:24

Ursus C-360 woda w oleju No dobra to powiedz czemu wcześniej też był ten numer że woda dostała się do oleju?? Ja mam takie opcje- albo uszczelka pod głowicą puściłą, albo pęknięta głowica albo uszczelniacz tulei walnoł. Co wy na to??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:25

Ursus C-360 woda w oleju Jak woda się dostaje do oleju i ciągnik trochę pochodzi to olej taki biały sie robi bynajmniej ja tak miałem .

#12 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:30

Ursus C-360 woda w oleju Ja wim że to woda ale jak się dostaje?? o to mi chodzi a układ zasilania jest ok, sprawdzany

#13 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:32

Ursus C-360 woda w oleju ja też obstawiam na pękniętą tuleję lub uszkoszone oringi na tulejach, albo uszczelka pod głowicą, bo głowica raczej peknieta nie bedzie jak równo silnik pracuje.
A jeszcze jedno pytanie wody w chłodnicy ci nie "burzy"???
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#14 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:52

Ursus C-360 woda w oleju

Moja C-355 przechodziła remont silnika i były zdejmowane głowice bo mechanik twierdził że nierówna praca silnika może być przyczyną uszczelki, mówie no niech mu będzie i niech sprawdza. uszczelki były ok, no to twierdził że to może wałek rozrządu może mieć wade bo miał taki przypadek- wałek nowy silnik tak samo pracuje ale mniejsza z tym. krótko po "remoncie" olej zrobił się siwy czyli poszła woda, no ale mogło coś polecieć przy zdejmowaniu głowic. zalełem olej by umuć silnik jakiś gorszy a potem lepszy. wszysto było ok. teraz zrobił się znowu, zmieniłem bo ciągnik jest mi potrzebny ale widze że i ten też troszkie traci kolor.
Koledzy pomocy bo ciągnik pracuje codziennie a z wodą w oleju nie będe robił. Piszcie co wam do głowy przyjdzie bo może uda nam się szybko zlokalizować wyciek. ja mam trzy opcje ale chce was najpierw posłuchać. Pozdrawiam i czekam

Po pierwsze glowica jest jedna :P
a przyczyna to moze byc taka ze ktoras uczczelka ma przedmuch no albo peknieta glowica lub ten dekielek co jest w glowicy

#15 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 16:10

Ursus C-360 woda w oleju Ja zamiast mechanizacji miałem w szkole średniej rachunkowość, finanse, bankowoś więc wybaczcie moją niewiedze co do szczegułów. woda w chłodnicy jest ok. silnik od samego początku pracuje troche dziwnie gdy go porównać do orginalnego- tak mówi ojciec bo zmiana była w 1990 roku. dlatego mechanik za nierówną prace silnika obwiniał wałęk rozrządu że jest felerny. pytajcie o wszystko, odpisze na każde pytanie może uda nam się odgadnąć przyczyne

#16 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 19:31

Ursus C-360 woda w oleju Odkręć pokrywę popychaczy z prawej strony, tą pierwszą w lewo od chłodnicy (w tym miejscu w S 4003 lubi pękać blok szczególnie przez rozmrożenie) zalej układ wodą i zobacz czy gdzieś tam nie wyłazi, pęknięta może być także tuleja lub głowica, nie możemy także wykluczyć uszkodzenia uszczelniaczy na tulejach (co dla twojego portfela będzie najmniej bolącym wydatkiem). Pooglądaj zaślepki w głowicach. Życzę owocnej naprawy
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#17 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 19:52

Ursus C-360 woda w oleju pewnie uszczelka pod glowica.odkrec glowice powinno byc widac ze byl przeciek.glowica do planowania[c 355 to widzialem tylko jednego wiec nie wiem czy ma jedna glowice czy dzielone].nowa uszczelka,klucz dynamometryczny i do roboty.gdy rozbierzesz mozesz dokladnie obejrzec cylindry moze rzeczywiscie ktoras pekla

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#18 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:19

Ursus C-360 woda w oleju blok albo głowica:)

#19 Share Zejo18

Zejo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:23

Ursus C-360 woda w oleju blok jest pekniety miedzytulejowo tez tak mialem , jak nie wiele to mozna skleic ale jak sporo to niestety trzeba nowy kupic. Miłej pracy zycze:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:28

Ursus C-360 woda w oleju a propo bloku mam pytanie...czy da rade jakos skleic albo zaspawac pekniecie ( ok.1cm) ?