Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów

97 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:43

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:37

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów A smarowanie trzyma?????

#3 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:19

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów A te odgłosy dochodzą ze skrzyni czy silnika? ja miałem podobny przypadek w swoim 3p przy pracy z pracy WOM-em przy kosiarce lub prasie,odgłosy dochodziły ze skrzyni tak trochę wyła przy większych obrotach ale zrobiłem remont skrzyni kilka trybów było już wyłamanych lub wydartych i po ich wymianie problem zniknął.

#4 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:25

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów odgłosy są raczej ukierunkowane na okolice sprzęgło skrzynia ale jednoznacznie niemożna ich zweryfikować mi chodzi p[o głowie bardziej skrzynia są to odgłosy pulsacyjne nie tak że wyje ciągle . W ciągu ale pulsacyjnie głośniej ciszej , głośniej , ciszej

Opus meum est

#5 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:34

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów sorki źle się wyraziłem z tym wyciem skrzyni. ja miałem tak jak ty przy pracy w kosiarce rotacyjnej na obrotach powyżej właśnie 1000 obrotów skrzynia dawała się dobrze słyszeć było tak jak mówisz wyła pulsacyjnie ciszej głośniej i tak cały czas, kiedy obroty spadały poniżej 1000 obrotów to było ją słychać coraz mniej. myślę ze czeka cie mały remont choć może się mylę i jest jakaś inna przyczyna

#6 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:35

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Możesz mieć zuzyte łożysko na wałku drugiego stopna albo co bardziej prawdopodobne uszkodzone zęby co współpracują z kołem WOM.

#7 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:40

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Witam. U mnie działo się podobnie też wydawało mi się ,że dochodzi to z okolic sprzęgła,a to okazało się ,że wyrobił się wielowypust który łączy wałki WOMu znajduje się on mniej więcej pomiędzy skrzynią biegów a tylnym motem. Na początku hałasowało przy dużym obciażeniu a później już coraz częściej. Po rozebraniu okazało się że wielowypust był zjechany, wymieniłem oba wałki i tuleje zazębiającą i teraz jest dobrze. Możliwe ,że Tobie też to wysiadło ale na 100% to nie jestem pewien ,bo to trudno tak powiedzieć jak sie nie widzi i słyszy co się dzieje na żywo przy tym ciągniku.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#8 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:40

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów właśnie teraz myśle nad tym bo zrobiłem motor i myślę nad tym i jeszcze mam do roboty podnośnik , pompa ok tylko rtozdzielacz i moze uszczelnienie tłoka , najgorzej wył przy orkanie bo to duże obciążenie , czym cięzej i większe obroty tym głośniej . Shreku ile koszt takiego remontu ?? ja za silnik dałem już 2300 nowe zestwy szlif wału nowy wałek rozrządu planowanie bloku głowicy osiowość panewki i zawory tulejki oraz gniazda co myślicie drogo a i plus uszczelki w tej zenie ??/

Opus meum est

#9 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:52

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów w moim przypadku taki remont wyniósł mnie około 2 tyś ale wymieniałem prawie wszystko.

#10 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:01

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Witam panowie rozebrałem ciągnik i tak wałek II stopnia ma luz na łożysku i zęby są wytarte na nim w 1/3 długości , poza tym luz na łożysku I stopnia , luz na łożyskach WOM obydwu tył i przód , przyczyna jasna lożyska i wałek II stopnia

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:13

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów odświeżam temat przyczyną główną był frez na wałku Wom na tym pierwszym , frez był jakby to ując przesunięty jakby coś szarpnęło womem i przeciągneło frezy na wałku , oczywiście koło obrotów niezależnych miało spory luz latało jak niewiadomo co ...

Opus meum est

#12 Share rysiek100

rysiek100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 październik 2012 - 08:06

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Witam w moim 4011 mam taki problem otóż podczas wolnej jazdy gdy chcę się zatrzymać wciskam sprzęgło i coś zazgrzyta tak jakby hamulce co może być przyczyną?

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 14 październik 2012 - 08:15

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Może być luźny uchwyt szczek hamulcowych, wciskając sprzęgło może się przekręcać wałek i zaciąga taśmy ręcznego, zlokalizuj to dokładnie.
KPK Kumurun Team

#14 Share URSUS3Pek

URSUS3Pek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Uprawa Roli!

Napisany 12 luty 2013 - 10:44

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów U mnie w 3P teraz tak samo z sprzęgłem. W lato to mi cylinderek nie odbił i ja tego nie zauważałem i mi się szczęki hamulcowe tak zgrzały ze aż się tylnego mostu po lewej stronie nie dało dotknąć. I od tego przypadku na jedno koło hamuje i jak sprzęgło wciskam to też mam takie zgrzytanie. :(
Rolnik z Pacańowa!!!

#15 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 22 sierpień 2013 - 15:21

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów mam nowe sprzegło i jak właczam obojetnie jaki bieg to zgrzyta mi skrzynia biegów co sie z nia dzieje?????

#16 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 sierpień 2013 - 15:24

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Po co zakładasz dwa identyczne tematy???

#17 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 sierpień 2013 - 15:59

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Wyreguluj sprzęgło.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#18 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 22 sierpień 2013 - 18:16

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów przez pomyłkę!!!

ok dziekuje !!!

#19 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 sierpień 2013 - 19:13

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów A dzieje się tak po zmianie tarcz? Może są one odwrotnie założone?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 sierpień 2013 - 20:04

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Jak założyłeś tarczę sprzęgłową odwrotnie to będzie sytuacja że nie nie wbijesz żadnego biegu a będzie cały czas jechał :) Tarczę zakłada się długim do silnika.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.