Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów

97 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 24 sierpień 2013 - 20:26

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów wyreguluje i zobaczymy co bedzie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik Ursus C-382, WYPRZEDAŻ !!! PROMOCJA !!! AGROWIEC Dealer

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 114500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Wąskie koła do c360

• 1300.00 PLN
  • 16 lip 2017
C360/c355/4011

• 7000.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Dzisiaj, 08:24
  •  

#22 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 24 sierpień 2013 - 22:40

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów pewnie masz źle wyregulowane sprzęgło jak piszą koledzy wyżej

#23 Share daniel7709

daniel7709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 21:44

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Witam
oto mój problem
W c-4011 gdy pracuje silnik słychać lekkie stuki gdzieś w skrzyni a gdy włączy się bieg wsteczny to stuka głośno jakby ktoś w obudowę stukał, zauważyłem też że jak ciągnik stanie lekko pod górkę i gdy wciśnięte jest sprzęgło i wbity jakikolwiek bieg to ciągnik nie stoczy się do tyłu dopiero stoczy się jak wyjmę bieg na luz. Najbardziej irytuje mnie wbijanie biegów zgrzyta na każdym chyba że uda mi się wyjąc bieg poprzez puknięcim lewarkiem o obudowę na której są zegary wtedy bieg bkolejny wbiję bez problemu ale częścioej zgrzytają
Proszę o info co z tym zrobić

#24 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 22:08

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Może szpilki masz już zjedzone. odkręcałeś ?

#25 Share daniel7709

daniel7709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 09:15

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Nie jestem ,mocno w temacie o jakie szpilki chodzi mozesz cos wiecej

Edytowany przez daniel7709, 22 wrzesień 2013 - 09:16.

#26 Share arek0719

arek0719

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:47

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Jeżeli chodzi o stuki w skrzyni to sprawdź stan łożysk w skrzyni , u mnie w c4011 też tak stukało bo były łozyska rozwalone

#27 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:44

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Jeżeli jest zgrzytanie biegów na każdym to może warto by wyregulować sprzęgło. A Co do stuków bez włączonego biegu i na wstecznym.. Jak na moje to trzaska wałek sprzęgłowy (łożyska itp)

#28 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:13

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Wygląda że sprzęgło mocno ciągnie

#29 Share kamaz60

kamaz60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 22:18

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Witam, niedawno przeprowadziłem kapitalny remont skrzyni w swoim 4011 wymiana wszystkiego dosłownie WSZYSTKIEGo każdy wałek tryb łożysko seger, wszystko nowiutkie poskładane wg książki ursusa. Po odpaleniu wszystkie biegi ładnie wchodzą wszystko się kręci, szosowe, polowe, załączanie pompy, ogólnie miód malina, sęk w tym że od początku słychać delikatne stukanie na wolnych obrotach (wcześniej tzn przed roziórką tego nie było zanim ciągnik stał się niesprawny) stukanie to słychać jakby w okolicy wałka wstecznego biegu ale głowy nie dam, im wolniejsze obroty tym głośniej je słychać, po wciśnięciu sprzęgła wszystko cichnie. Przy wyłączeniu biegów polowych i szosowych i wrzucaniu kolejno biegów od 1 do 5 na każdym przełożeniu też słychać te stuki. Przy wyższych obrotach i podczas jazdy już ich nie słyszę ( być może dlatego że silnik zagłusza) tylko na wolnych. Zastanawiałem się na tym czy może być przyczyną np maksymalne dokręcenie dolnego głównego wałka w skrzyni ( tej nakrętki koronkowej) ale po zdjęciu górnej pokrywy wszystkie tryby ładnie się pokrywają więc sądzę że nie m co grzebać przy dolnym wałku bo chyba tak powinno być że zęby przylegają do siebie całą powierzchnią a nie np tylko na 3/4 swojej szerokości. Zastanawiałem sie też czy może odwrotnie założony wałek wstecznego może mieć wpływ? (w książce nie było widać dokładnie na schemacie która strona to która a pierwszy tryb nieco różni się od tego po drugim końcu wałeczka) Po ściągnięciu górnej pokrywy i zapaleniu silnika słychać wciąż te stuki, ale nie potrafię zidentyfikować skąd dokładnie pochodzą i nie widać by jakiś tryb zachodził na inny ... Nie mam już pomysłu co to może być, może macie jakieś pomysły?

#30 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 11:46

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów sprawdź czy jak wyłączysz wom też sa stuki ... bo u mnie stuki spowodowane były luzem między kołem zębatym a wałkiem od womu......tam za przednią ósemką...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kamaz60

kamaz60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 11:08

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów za przednią ósemką? tzn? Właśnie sprawdziłem i na załączonym wałku i wyłączonym nie ma różnicy, ciągle to samo : /

#32 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:01

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów chodzi mi o tą pokrywę co jest za sprzęgłem....co przez z niej wychodzą wałki sprzęgłowe......to u mnie pomysłów brak... bo skrzynia u mnie wytrzymuje tylko wom nie ...(dożywocie w paszowozie)

#33 Share kamaz60

kamaz60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 23:33

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów aha, no też mi przez myśl przechodziło że może na tej pokrywie jest coś nie w porządku, może dystans zły albo luz jakiś ale tam też nowe i kompletne wszystko było, tak łożyska jak i wałki i simmeringi... najgorsze że tego nie widać gdzie tak terkota po zwaleniu górnej pokrywy

#34 Share kamaz60

kamaz60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2014 - 11:41

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Panowie a jeszcze takie pytanie: Jest możliwość wymiany ( wyciągnięcia) wałka wstecznego biegu ze skrzyni w c-360 bez rozjeżdżania ciągnika? Tak żeby nie wyciągać wałka pośredniego ani głównego?

#35 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:29

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Co do stuków nie wypadły ci igiełki z łożyska gdzie składasz wałek sprzęgłowy z górnym? Dolnego (pośredniego) napewno nie musisz zdejmować ale nie pamiętam jak to jest z górnym dawno tego nie robiłem. Ale wydaje mi sie ze powinno dać rade musisz spróbowa.

#36 Share ursus14034

ursus14034

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 08:39

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Traktor puka na czwórce gdy ma włączony wom i ma opuszczony podnośnik, dzwięk ten wydobywa się z przedniej części skrzyni. Ciągnik cztery lata temu miał robioną całą skrzynię.

#37 Share CiapekC330-4x4

CiapekC330-4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 13:24

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów To musi byś coś w skrzyni. Wymień ciągnik !!!

#38 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 15:48

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Może jakieś łożysko się rozleciało lub coś się odkręciło ?

#39 Share ursus14034

ursus14034

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:09

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów sprawa została rozwiązana poszło łożysko wałka sprzęgłowego drugiego stopnia. Dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:03

Zgrzyty/stuki w skrzyni biegów Tak myślałem że to łożysko. :) Nie ma za co !