Skocz do zawartości

Zdjęcie

Seria 5R wycofana, znacie przyczynę?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:48

Będąc dzisiaj w punkcie JOHN DEERE zapytałem o traktor który interesował mnie od dłuższego czasu. Z razji że mam już 5100M i małe gospodarstwo bardziej specjalistyczne, chciałem tym razem traktor 5100R. Dealer powiedział mi że mimo że nadal są na stronie internetowej John Deere to juz są nie produkowane. 

Ciekawi mnie przyczyna dlaczego wycofano ten model. Czy był wadliwy, przecież wszystkie jego elementy byly juz dawno w uzyciu w innych modelech, sprawdzony silnik i skrzynia biegów. Sam sprzedawca mówił że to duży błąd firmywycofać jeden z najlepiej sprzedających się modeli. Moja 5M to zwykły majzel jak ja to mowie, po sąsiedzku mam 5R i widać że to model premium, zwłaszcza skrzynia biegów i osprzęt bo silnik to już trudniejsza kwestia do opiniowania. Jeśli chodzi o wygode pracy to u sąsiada znacznie wygodniej. Co sądzicie o działaniach firmy John Deere?

P.S.

sprzedawca zaproponował mi nową zmienioną serie M, totalna porażka, zwłaszcza maska, przez filrt DPF tak wysoka żę obsługa TURa bedzie znacznie ograniczona przez widoczność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Seria 5R wycofana, znacie przyczynę? Dzisiaj, 23:50
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 październik 2014 - 20:01

Właśnie między innymi przez dpf wycofano 5r. A bardziej przez normy emisji spalin. Druga przyczyna to zwykła zmiana modelu.

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 10:42

Następcą serii 5R jest model 6MC lub 6RC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 21:49

Jaki to następca, przecież te traktory są zupełnie innej budowy, wieksze gabarytowo i nie wiele mają wspólnego z 5R. Byłem oglądałem i jak 5R, a dokladnie 5100 spełniał idealnie moje oczekiwania, to seria 6 czy to MC czy RC w ogóle nie nadaje się do mojego gospodarstwa. Nie zmieszczą się do obiektów, to już dużo wieksza seria. Tak że twierdzenie że te modele zastąpiły 5R chyba nie pasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 22:44

Przymierzałeś serię 6MC na takich samych kołach jak 5R?